Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 621 54,5%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.140

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Mesaja напиша:
Колку и да слушаш метал нема да ја воочиш мелодијата у бодом или у соад...
Ај баш кажи ми, освен металика, шо *машки полов орган* слушаш друго?
Pantera , Blind Guardian , Dream Theater , Judas Priest , Nightwish , Hammefall (Ali mi zdosadija) , Iced Earth , Demons & Wizards , Helloween , Atreyu , Iron Maiden , Bruce Dickinson , Manowar , Rammstein , Megadeth , Kreator , Slayer , Exodus i of course Metallica . ... barem tie mi teknaa u momentov , me mrzi uste da pisuvam ali mislam deka e dovolno ... kazi dali ima eden od ovie sto lici barem malce na bodom ili soad !!!!

joki напиша:
Bodom се неинвентивни?
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Си ги слушал па ти досадиле?
Колку време ги слушаше и колку албуми ислуша? Еден?
Човече да ми беше во близина прво ќе ти ја пуштев цела нивна дискографија, па ќе те кинеф со сатар:))
inace gi imam site 5 albumi slusano ... gi imam uste ali ne gi slusam .... i ne znaci deka ako imaat pesna kako Follow the reaper deka se kujznae kolku dobri ! toa moze i im e edina dobra pesna .... !
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Во металов имат ногу различни правци. Немој да ги потценвиш тие шо не ги слушаш!
 
Член од
26 мај 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Abe...Metallica se:zver: sea stvarno samo prvite albumi im bile dobar TRASH ali toa bilo dovolno da stanat LEGENDI...Ovie poslednive albumi im se rock...sranje JBG...
A za Linkin park....oni se sranje i ne bi trebalo da komentirame za niv u ovaa tema :music3:

Inace so bi kazale za TANKARD??:icon_cool

TRASH 'TILL DEATH!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Fallen`Angel напиша:
svativ zasto gi spomna turbo folkerite , i zatoa ti rekov da ne gi spominjas ...
toa inace ne se odnesuvase na tebe ili na bilo koj drug ... toa mi bese samo mislenje .... sea ti neznam kako si go svatil toa , ali i ti koa ke kazes deka nesto e sranje valjda nekoj se vregja ... ti kazuvam za bilo sto ...
so treba sea ... koa ke vidam nesto napisano za metallica , na pr. deka load i reload necinele ,ili deka bile dobri samo do 91, ili deka metallica se bullshit ili deka metallica sucks ... ili so znam uste so ... treba li ja da se navredam zaradi toa ???? toa im e mislenje na lugjeto ... mozda ke im pisam da ne zborat taka ali nema da im pisuvam da ne vregjaat !!!!
ti sto si se navredil , toa e tvoj problem , ne e moj !!!!

Јас повеќе имам право да викам дека блекот е срање, зашто го слушам и знам кои му се маните и предностите.

а што се однесува на металика

имам право и да кажам дека Металика пропаднаа во просечноста со албумите, затоа што ги слушам металика. Пропаднаа макар ти да се сложиш или не...не ми прави никаква разлика...Незнам, нити другите знаат што им стана, можда едноставно почнале да пресушуваат. Преминаа во модерното и трендовското со просечни рифови. Ама металика се металика, да дојдат утре да свират ке дадам 2000ки да ги гледам без око да ми трепне.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
По извршено чистење може да продолжите со дискусии
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
196
Поени од реакции
5
Гижо напиша:
Како што Нирвана го дигна гранџот на највисоко можно совршенство, истото го направи Металика со металот.
POSTUVAM
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Веројатно првиот blast beat во една метал песна како што го знаеме денес, прв пат се појавува во песната Antichrist на Sepultura од 1985.

Рокнете ја песната да видите како изгледал blast beat-от во 1985
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
guitardemon666 напиша:
Абе јас мислам дека Металика е едно од најбољите срања шо се десиле во музиката во послениов милениум... Такви сола, такви композиции, настап со симфониски оркестар, музика напишана од сите четворица, па и цел концерт симфониски напишан од тројца од групата... Леле мори мајко какви музичари. James Hetfield има ептем јак глас... Lars Ulrich тропа ко улафффф, па Kirk Hammett (ученик на Joe Satriani) е брз ко ураган на то гитарата, му нема мажиште... Тој е guitardemon, најбољи у светм, а батето свири металски најбрзи сола во костум со кравата... ЛУДО! И после Cliff Burton дури беше жив му немаше маж на бас. Па оние глаучите дојдоја, другите басисти после, кој ги еби... Епа сеа кажете шо мислите за Металика???

se soglasuvam. Metallica koga prvpat gi slusnav odma gi zasakav!!!!!
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
аман веќе со таа Металика. овоа како металика тема да е , а не за метал. дајте веќе нешто друго, пр. шо мислите за ствари од типот на OPETH, ORPHAND LAND, EVERGREY, AYREON, PAIN OF SALVATION, FATES WARNING, KAMELOT, ENSLAVED, ARCTURUS,VANDEN PLAS, DISILLUSION, UNEXPECT, чул ли е некој за RIVERSIDE, неверојатно добра прогресив метал група од полска....
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
ima puno metal bendovi so se dostojni da se spomnat tuka. na pr. ste gi slusnale li Necrophagist? germanski tech death metal. tipcite se nezdravi, dosea imaat samo 2 albumi izdadeno, ali tie 2 se REMEK DELA!!!
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
e daj ja da ne pocnam sea so bandovi...ke se zbrkate:baeh:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
moze nekoj da napise strana kajso se naogat nekoi dobri pesni4ki...??
:cuc:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
metalstorm.ee
имаш и радио таму и ќе можеш да си правиш нарачки :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom