Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 621 54,5%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.140

Damien

Ave Domini Inferi
Член од
18 мај 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Би требало да ти се свиѓаат, штом сакаш такви работи... Али сепак се боље според мене My Dying Bride... Сепак ти сама ќе се оцениш!
Поздрав \m/
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
LouWeed напиша:
st.vitus i bathory poprecisno albumot hammerheart i twilight of the gods.....toa ti e tipicen doom...
Браво за примериве !!

Би требало да ти се свиѓаат, штом сакаш такви работи... Али сепак се боље според мене My Dying Bride... Сепак ти сама ќе се оцениш!
Поздрав \m/
Имево ми звучит емо..:D :nesum:
 

Damien

Ave Domini Inferi
Член од
18 мај 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
MaRiNa`Oh напиша:
Имево ми звучит емо..:D :nesum:
Првин слушни го бендот, па тогаш оенувај според името! Ок?
Врска си нема со тој правец... :pos2:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Звучи ептен емо името. полна им со емоции музиката, еден тон емоции, поише нема да видите кај некој друг. But it's glorious doom.
 

Damien

Ave Domini Inferi
Член од
18 мај 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
И да звучи, ОК е. Ама да се споредува - не е ОК... Не сум многу по doom-от ама My Dying Bride ги слушам одамна и можам да кажам дека никогаш не ме разочарале.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Кога сме веќе кај doom...funeral doom, drone doom. На посебен начин ме допираат овие два.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Добро де не ме бришете се зезам... :) со тоа "шо ви е" мислев за дум бендовиве...

Како и да е, пред некое време ми се симна новото од Symphony X - Paradise Lost...

Колку е само совршено... ааааааа...
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Slusam metal cat-pat, koa ke pusti brat mi doma...ne se razbiram mn mn zaso zanesena sum po pankot, ama metallica stvarno se dobri :)
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Leleee e koga sme kaj metalot i metakcite
Moemntalno sum na maturska poooolna prepolna so metalci site nacukani vo kostimi kosuli i cevlicinja
Ke prsnam od smea

Ela brate i mesaj Canibal so Jesen u meni. oh antika jaka rakija e
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
ej nemoj nekoj za metallica da sere i da zbori komercijala ili ova ona ...
lugeto se fenomeni ... imaat i stil i muzika i neverojatno jaki tekstovi , samo steta sto poveketo od lugeto ne gi razbiraat ...
ali stvarno ne mi e jasno kako moze da se palite na doom ili na black ili na death .. ili na nekoe takvo sranje kaj so ima neverojatno losa muzika i ne se razbira ni eden zbor u pesnata , i so e najloso site pesni zvucat isto ...
ili pa na bendovi kako system od a down ili children of bodom .. so pravat muzika za pari i imaat albumi so traat po 15 minuti ...
zatoa neka ne sere nikoj za bendovi kako metallica !
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Fallen`Angel напиша:
ej nemoj nekoj za metallica da sere i da zbori komercijala ili ova ona ...
lugeto se fenomeni ... imaat i stil i muzika i neverojatno jaki tekstovi , samo steta sto poveketo od lugeto ne gi razbiraat ...
ali stvarno ne mi e jasno kako moze da se palite na doom ili na black ili na death .. ili na nekoe takvo sranje kaj so ima neverojatno losa muzika i ne se razbira ni eden zbor u pesnata , i so e najloso site pesni zvucat isto ...
ili pa na bendovi kako system od a down ili children of bodom .. so pravat muzika za pari i imaat albumi so traat po 15 minuti ...
zatoa neka ne sere nikoj za bendovi kako metallica !
Шо рече за бодом и соад?
Немој вакви испади те молам, можеби не ја гледаш креативноста во нив затоа ти се срање, а металика, само до 91ва...
И друго, не ги стаај у исто корито соад и бодом...бодом се закон, најголемо поштовање за нив, фински дет метал, unique се, нема ко ниф, го воведоа тој мелодик дет метал, со терци и клавијатури, и за тоа највише ги поштуваат у финска, а и пошироко...слично и со At The Gates...а металика...поштовање, најголема револуција во музиката заедно со нирвана...ама реков, само до 91ва...
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Mesaja напиша:
Шо рече за бодом и соад?
Немој вакви испади те молам, можеби не ја гледаш креативноста во нив затоа ти се срање, а металика, само до 91ва...
И друго, не ги стаај у исто корито соад и бодом...бодом се закон, најголемо поштовање за нив, фински дет метал, unique се, нема ко ниф, го воведоа тој мелодик дет метал, со терци и клавијатури, и за тоа највише ги поштуваат у финска, а и пошироко...слично и со At The Gates...а металика...поштовање, најголема револуција во музиката заедно со нирвана...ама реков, само до 91ва...
koja kreativnost ja imaat bodom i soad be ziti se ej ... aj za bodom moze i zgresiv , gi napisav zaso prvi mi padnaa na um ... inace gi slusav edno vreme ali mi zdosadija brzo .... ali potesko sranje od soad nema nikad da ima na planetava ... mislam bend so takva losa muzika , takvi losi tekstovi , takvo loso sve , ne treba da postoi uopste ...
a za metallica si mnogu greska ... kazi mi zaso do 91 ... moze da ne umrese
Burton uste ke svirea trahs ... ali toa sto go napravia black albumot ne znaci deka stanale sranje ... zatoa ne zbori gluposti ziti se !
:nenene:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
После The Black Album, све станува срање натака...

Мислам на Fuel и St.Anger....
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Дечкото над мене кажа зашто...

Ама за соад претера, луѓето си имаат свој стил, поише се накај прогресив, а проблемот е у тебе, премногу си ограничен затоа ти се срање.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
S.O.A.D. се закон бе шо ви е на вас. :)

Сеа си ја слушам B.Y.O.B.

И дефинитивно си имаат свој стил, баш затоа и се добри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom