antitalent
Поени од реакции
6

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Неможеш да го наместиш амплитубот за тоа...тоа ти е само ефект, тоа што касни е до програмата со која што снимаш, ама не му ја мисли за тоа што касни. Коа ќе го снимиш тоа што ти треба само помести го кај што треба да биде.

  Јас снимам со процесорот шо го иам ама без никакви ефекти. Еден аутпут праќам во компјутер, а другиот во појачало.
  Друже, да те питам. Имаш работено со Guitar Rig ? Тоа програмчето за дисторзии, ефекти и срања ? Ако си го чачкал некад, пиши на проФил, да ми помогнеш нешто.
  О брате како иде? :D Овде Бодан, на Макс од РЈК братучедот шо сме заедно у бенд :) Ај позз, па да доеш у петок xD
  Нема гајле, само напред и очекувам да слушнам нешто мрсно!!! :D
  Нема гајле ќе ве најдам. Јас додуша увек седам тачно пред бина и висок сум ко стап :D така да тешко ке ме утнеш и да не ме знаеш.

  На ова ќе стаам уше нешто шо иам па ако ти користи добро ако не јебига.
  ај сеа поштено муабет да си напраиме.
  Овие ја можам да ти ги изрежам, па на Серпентин на 28 ако идеш да ти ги дадам или на Перо у РЈК да му ги дадам. Не ве знам ни двајцата ама ве знам као гитаристите од BTH а и плус Перо мислам дека и у основно учеше у исто школо као и ја.

  А за финти незнам да ти кажам освен тоа дека секој инструмент посебно место треба да има во миксот. Ако не па можете и да ги снимите траките и све тоа па да ми пратите и ја да ви измиксам.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom