Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 619 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.138

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
да.. на тоа забораивме! Ондак би било убаво да се стаи само делче онака СЛИЧНО НА ФОРУМ ама НЕ Е ФОРУМ... значи, да се има дел за Дет, Треш и слично и сите ние да оставаме линкови за симињање у зависност на делот кај шо припаѓаат...
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
пак е нелегално.. језда добро беше едно време на мкметал коа имаше mp3 секција со демоа/албуми некои такви ствари од наши бендови. Место да се мучиш со myspace-ови од таму комотно си земеш...
 
U

UnholY

Гостин
Ancient, Immortal, Keep Of Kalessin, Emperor, Mayhem, Balrog...

Иако сум во глобала ориентиран кон death metal, напати одлично ми легнува black од типот на горенаведените.
Скромна колекција на black metal(се ми е death и grind) поседувам, ама би можел да ги издвојаm горенаведените, особено Immortal.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Ancient, Immortal, Keep Of Kalessin, Emperor, Mayhem, Balrog...

Иако сум во глобала ориентиран кон death metal, напати одлично ми легнува black од типот на горенаведените.
Скромна колекција на black metal(се ми е death и grind) поседувам, ама би можел да ги издвојаm горенаведените, особено Immortal.
Болдираното ми е во топ листата а би ги додал Моргул
 
D

Daftie

Гостин
да.. на тоа забораивме! Ондак би било убаво да се стаи само делче онака СЛИЧНО НА ФОРУМ ама НЕ Е ФОРУМ... значи, да се има дел за Дет, Треш и слично и сите ние да оставаме линкови за симињање у зависност на делот кај шо припаѓаат...
Бета верзијата што следува ќе биде многу ограничена, но за понатаму се планираат дискусиони групи, членот што ја формира ќе се грижи за групата која ќе обработува извесна тематика, нешто како социјалниве групи на Кајгана :) Па, можеби сепак има надеж и за даунлоад секција.

Иако информацииве ми се од Вортекс, земам со малку резерва кај делот "во иднина" :smir:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75

Silencer - Death-Pierce Me

По ултра од ова нема. Го имаат само овој албум издадено, и се распаднати! Али мора секој што сака блек да го има у колекција, албумот е уникат!

Други добри .. Diabolical Masquerade, Thy Serpent, Astarte, Shining ...
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73

Silencer - Death-Pierce Me

По ултра од ова нема. Го имаат само овој албум издадено, и се распаднати! Али мора секој што сака блек да го има у колекција, албумот е уникат!

Други добри .. Diabolical Masquerade, Thy Serpent, Astarte, Shining ...
ау каков албум! добар е, али прво треба човек да ја преживее првата песна од 10 мин, ако не се откажеш на стартот ,натаму албумот тече добро, тај вокалот на прва малце лелека ,али после се навикне човек и не пречи. околу блек металите би додел и
Manegarm,Windir,Fjoergyn,Drudgh,Katharsys,Wolves In The Throne Room,Secrets Of the Moon, - moj stil na black метали
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126

Silencer - Death-Pierce Me

По ултра од ова нема. Го имаат само овој албум издадено, и се распаднати! Али мора секој што сака блек да го има у колекција, албумот е уникат!

Други добри .. Diabolical Masquerade, Thy Serpent, Astarte, Shining ...
Замисли го немам цел албум имам само 3-4 песни ама ќе го сметнам албумот ако го има на металсторм
а ако го имаш прати ми го на пп те молам
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Слушам, ама не може да се каже дека обожавам.. :)
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Толку ли беа блекери на форумов???(мислам на сите оние кои троа се разбираат во блек)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ја уствари сакам таков стил на метал ко сега што се Toxic Holocaust...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
пак е нелегално.. језда добро беше едно време на мкметал коа имаше mp3 секција со демоа/албуми некои такви ствари од наши бендови. Место да се мучиш со myspace-ови од таму комотно си земеш...
На времето ја имав симнато целата mp3 архива од МкМетал, така да ако некој е заинтересиран нека ми пише.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom