Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 619 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.138
D

Daftie

Гостин
nema mkmetal (za zal) ali ke ima BLITZKRIEG!!

http://bkrieg.com/
Знаев дека ке има реорганизација. Ко што пишав претходно :)
Блицкриг нема да биде ништо слично на МКметал. На МКметал сите идеа ради форумот и информирање за свирки, а овде форум нема да има :) Членовите нема да имаат такви профили, сликички, нема да има ни аватари ни приватни пораки во бета верзијата :)
Ако добро го разбрав Вортекс, ќе биде некој инфо-сајт, нешто како плагијат.
Според мене, Блицкриг ќе биде сè што му фалеше на МКметал :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Да се надеваме дека не е ни приближно со мкметал :)

Не ми се читаат срања од типот
-"Trash till dead"
-"Thrash и Death се пишува“
-"Епа за трешот зборев ја не за детот“

:tapp:
па сигурно дека нема да биди како мкметал
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Блицкриг нема да биде ништо слично на МКметал. На МКметал сите идеа ради форумот и информирање за свирки, а овде форум нема да има :) Членовите нема да имаат такви профили, сликички, нема да има ни аватари ни приватни пораки во бета верзијата :)
Ако добро го разбрав Вортекс, ќе биде некој инфо-сајт, нешто како плагијат.
Според мене, Блицкриг ќе биде сè што му фалеше на МКметал :)
Ko што реков. Реорганизација :)
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
епа форум секако ќе фали ногу.може комбинација инфо + форум најдобро е.ја сум си форумски човек , а инфо има на многу места.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Aбе баталете металика тоа помината тема и досадна тема и не е вредна за разговори и кавги како што често избиваат...
Иначе едвај чекам да започни овај форумов со работа Blitzkrieg
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Aбе баталете металика тоа помината тема и досадна тема и не е вредна за разговори и кавги како што често избиваат...
Иначе едвај чекам да започни овај форумов со работа Blitzkrieg
Значи нема да биде форум ќе биде метал информатор! Ако е форум онда моеше да си остане мк метал! Ја сум горд на себеси шо само 2 пати се логирав на тоа х)
 
D

Daftie

Гостин
Значи нема да биде форум ќе биде метал информатор! Ако е форум онда моеше да си остане мк метал! Ја сум горд на себеси шо само 2 пати се логирав на тоа х)
Блицкриг се планираше долго пред МКметал да се затвори. Не споредувајте, пошто Вортекс кога дигна руки од МКметал го остави на другите админи и тие го тераа до сега, а Блицкриг како што знам е целосно проект на Вортекс и нема да има место за крембилни форум муабети, туку активноста на еден член би требало да се сведе на пишување рецензии и работи од слична категорија што го дополнуваат сајтот од информативен аспект.
Јас лично ја поддржувам идејата да нема форум, меѓу другото, со цел да се избегнат препуцавања меѓу членови, судири на различни перспективи и слични срања кои го гнасат угледот на сајтот.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
конечно нема да гледам више тапа теми како Медитација/Bullshit за религии/other random crap. Едино лошо е што ќе нема нешо као тема за бендовите... али ај сигурно ќе биде добро осмислено.
 

antitalent

idiotizam i renesansa....
Член од
22 јануари 2009
Мислења
182
Поени од реакции
6
pa na kraj kraeva ako treba da se komentira za bendovite dajte ke otvorime posebni temi ili nesto taka tuka pa kazete so imate da kazete..
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Брат, прочитај погоре. Daftie многу добро објасни што ќе е блицкриг.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
абе сакав да прашам дали ќе има download на албуми и такви работи како што имаше на мк метал
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
абе сакав да прашам дали ќе има download на албуми и такви работи како што имаше на мк метал
И тоа ти е одговорено бе брат, чим нема да има форум - не ќе има ни кој да постира линкови за симнување на албуми.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Брат админот односно овај вортекс може да поставува албуми за симнување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom