Lyoness

Член од
10 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
2.359
Сте приметиле дека сите од лајонес го фураат истиот филм? Монако, Полска, Италија, па нешто сакоа, саати, коли, јахти? Скоцкани дотерани како бизнисмени, а за леб немаат.

Се пали ли некој воопшто на тоа?

На страна што е Лајонес, еве и обична работа да е, се пали ли некој на таков "стил" кој се гледа дека е вештачки?
Овие VWP иста шема таераат, а горе долу не се нешто и поразлични од сектата на Лајонес .

Е сега мене ме интересира врз кој основ се вршат уплатите? Дали на сметка во МК? Ова сега со акциите е ново? Акција од која компанија се купваат?

На кој основ се продаваа тие облачината? Едно време се одеше по разни градови во Европа, го мантраа Тони Робинс, па се купуваа карти на големо, па после се препродаваа карти на други овци за поскапо и што ли уште не.

Сепак, приказните ги знам, и ги имам слушнато мене ме интересира правниот основ. Што купуваат луѓето? Ако се излажани, а излажани се, зошто не тужат? Едно време се фактурираа и нешто како едукативни, финансиски семинари? Дали се продава една работа, а се фактурира нешто сосема друго?

Исто со тие форекс пирамидите, имаше нешто чудни основи на книжење.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Овие VWP иста шема таераат, а горе долу не се нешто и поразлични од сектата на Лајонес .
Ај објасни за WVP (дали се мисли на инвестициските фондови?) како иста шема тераат?
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
203
Поени од реакции
612
Овие буквално продаваат магла (облачиња) и има луѓе што купуваат :facepalm:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Витанов вика не сме амбициозни луѓе ако не се зафатиме со ова и уште живее
 
J

joli1

Гостин
едно од моите врвни достигнувања е тоа што сум официјално блокиран од страницата на најголемиот македонски ,,претприемач" Зоран Витанов.

постирав само дел од тоа што пишува за lyoness/myWorld на wikipedia, поточно за фактот дека повеќе од половина ни денар не земаат (и тоа у странски држави каде што вложуваат далеку повеќе), а и тие што земаат, земаат отприлика по 250 ЕУР годишно, т.е po 20 ЕУР месечно.

коментарот нормално ми беше експресно избришан, па решив уште еден коментар да оставам прашувајќи го зашто како фирма од која што он јаде леб и која што ја промовира, се забранети во неколку држави во ЕУ и надвор од ЕУ, како и зошто биле казнети во неколку држави и до кај им се облачињата за повторно да ми го избрише коментарот, и овој пат да ме блокира. :pos:

зоранче, ако го читаш ова, да ми го испушиш ку*ов, копиле гнасно предаторско што го таргетира најсиромашниот и финансиски неписмениот дел од населението.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
2.359
И јас сум избришан, а изгледа и Блокиран од Зоранче. Не сака тој негативни вибрации, сака само мелозвучни зборови и песни на јахти.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Зачестија реклами на фб и гугл со зокита.
Снемува будали или што е работава?

Јас сите реклами му ги гледам и кликам за да му се бројат импресии и кликови да го кошта повеќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom