Lyoness

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.002
Поени од реакции
2.121
Dragi clenovi na lyoness,

Ve molam prekinete da zamarate vasi:
- soucenici od osnovno
- soucenici od sredno
- kolegi od fakultet
- prijateli na vasi prijateli
- prijateli na vasi rodnini
- lugje sto gi poznavate <10 minuti
po fb i vo zivo za takozvani 'kafe-sredbi' i 'biznis sorabotki'

Vie ne ste 'pretpriemaci'.
Vie ne ste nikakva delovna licnost.
Vie nemate nikakov biznis pozadi vas.
Vashiot trud ne sozdava nikakva vrednost za vas i za vashite kontakti.
Vashite sliki od tugji jahti i namesteni stanovi sto gi objavuvate na fb i ig se patetika. Tie jahti i stanovi se plodovi na lugje sto se utepale od rabota za da stvorat realna vrednost (za razlika od vas).
Vashite 'motiviracki' statusi se ziv ocaj koj ni sami ne go sledite.
Vashiot imidz e providen.
Vashite prijateli i rodnini ve smetaat za grevovi.

Pozdrav,
Od vashite 'kontaki'
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Dragi clenovi na lyoness,

Ve molam prekinete da zamarate vasi:
- soucenici od osnovno
- soucenici od sredno
- kolegi od fakultet
- prijateli na vasi prijateli
- prijateli na vasi rodnini
- lugje sto gi poznavate <10 minuti
po fb i vo zivo za takozvani 'kafe-sredbi' i 'biznis sorabotki'

Vie ne ste 'pretpriemaci'.
Vie ne ste nikakva delovna licnost.
Vie nemate nikakov biznis pozadi vas.
Vashiot trud ne sozdava nikakva vrednost za vas i za vashite kontakti.
Vashite sliki od tugji jahti i namesteni stanovi sto gi objavuvate na fb i ig se patetika. Tie jahti i stanovi se plodovi na lugje sto se utepale od rabota za da stvorat realna vrednost (za razlika od vas).
Vashite 'motiviracki' statusi se ziv ocaj koj ni sami ne go sledite.
Vashiot imidz e providen.
Vashite prijateli i rodnini ve smetaat za grevovi.

Pozdrav,
Od vashite 'kontaki'
:tapp::bravobe:
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
321
Поени од реакции
35
Dragi clenovi na lyoness,

Ve molam prekinete da zamarate vasi:
- soucenici od osnovno
- soucenici od sredno
- kolegi od fakultet
- prijateli na vasi prijateli
- prijateli na vasi rodnini
- lugje sto gi poznavate <10 minuti
po fb i vo zivo za takozvani 'kafe-sredbi' i 'biznis sorabotki'

Vie ne ste 'pretpriemaci'.
Vie ne ste nikakva delovna licnost.
Vie nemate nikakov biznis pozadi vas.
Vashiot trud ne sozdava nikakva vrednost za vas i za vashite kontakti.
Vashite sliki od tugji jahti i namesteni stanovi sto gi objavuvate na fb i ig se patetika. Tie jahti i stanovi se plodovi na lugje sto se utepale od rabota za da stvorat realna vrednost (za razlika od vas).
Vashite 'motiviracki' statusi se ziv ocaj koj ni sami ne go sledite.
Vashiot imidz e providen.
Vashite prijateli i rodnini ve smetaat za grevovi.

Pozdrav,
Od vashite 'kontaki'
Воа Lyoness мозокот му го пере на сите
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.822
Поени од реакции
3.373
Имам направено повеќе поени/бодови и сакам парите да си ги извадам. Како можам да го направам тоа?
Не сакам да ги искористам за попусти, букинг и тн...
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.246
Поени од реакции
666
Имам направено повеќе поени/бодови и сакам парите да си ги извадам. Како можам да го направам тоа?
Не сакам да ги искористам за попусти, букинг и тн...
Никако.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.238
Имам направено повеќе поени/бодови и сакам парите да си ги извадам. Како можам да го направам тоа?
Не сакам да ги искористам за попусти, букинг и тн...
Поените не можеш да ги конвертираш во пари. А кешбекот што ти е во денари си го повлекуваш на трансакциска сметка во банка.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.822
Поени од реакции
3.373
Никако.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Нема никаков начин за да се земат тие пари од таму?
Ама баш никаков?[DOUBLEPOST=1513791737][/DOUBLEPOST]
Поените не можеш да ги конвертираш во пари. А кешбекот што ти е во денари си го повлекуваш на трансакциска сметка во банка.
Кешбек имам 400 денари. Шопинг поени имам 10. Ја користам од минатата пролет (мај месец).
Во Веро пазарувам скоро секој трет ден и имам многу купувано од тогаш до денес. Но многу малце кешбек пари имам...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.238
@Marick14 значи шопинг поените не се пари туку се шопинг поени. Само тој износ од 400 можеш да си го извадиш на сметка.
Иначе јас од 7 купувања во Веро до сега имам 47 денари кешбек. Ако немаш луѓе под тебе не можеш да очекуваш повеќе кешбек од ова, така функционира системов, пирамидална шема. Ова ние што го правиме е чисто онака заебанција, некоја пијачка гратис да ти улета.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.760
Поени од реакции
4.258
Јас лично земав вчера картичка и неам намера да ширам чисто ја земав да видам како функционира фундаментот на лајонес. Е сеа пошо јас неам ни време нити нерви да убедувам луѓе за картици ме информираа за облаците искрено не ми се проблем слот-два да купам ама јас иам навика и за 100 ден да е нешто дури не простудирам детално не давам. Така да гуглам сеа читам па ќе видиме. Лично концептот е добар, оригинален само многу бавно се развива до сега има само 10 милиони корисници што на светско ниво е ништо. Заработка од облаците ќе има добра само милиарда ако стигне што не е невозможно. Голем скептик сум не верувам во брза заработка (затоа нит спортска играм ни лота ни ништо од коцка) ама вреди да се разгледа ќе потрошам некој сат деновиве.[DOUBLEPOST=1513859144][/DOUBLEPOST]Имам и прашање како да ја користам картицата со букинг апликацијата пошо често користам букинг?
 
Последно уредено:

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
1.323
Како да станам Ваш член?

Вие што ги напаѓате грешите во природата на човекот е да верува во нешто.
Ако плаќаат пари и ги зезнуваат остај те ги.

Подобро во Лајонес кој кога тогаш ќе пропадне и ќе прогледаат отколку во верски водачи кои не умираат или кои ако умрат ќе се заменат со нови деца, алкохолот го има насекаде, кладилниците прават морони од луѓето те учат дека мораш да знаеш кој со која нога дава гол и која старлета му е девојка, дрога, кокаин или недај Боже во партија некоја да се зачлениш па да ти отиде мозокот, младоста и животот.
.
Времето е најголемиот судија, на човек не можеш да му дадеш ум, само стрелките на часовникот кои немуорно работат ќе го донесат на врата камшикот за лошо донесените животни одлуки.
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Јас лично земав вчера картичка и неам намера да ширам чисто ја земав да видам како функционира фундаментот на лајонес. Е сеа пошо јас неам ни време нити нерви да убедувам луѓе за картици ме информираа за облаците искрено не ми се проблем слот-два да купам ама јас иам навика и за 100 ден да е нешто дури не простудирам детално не давам. Така да гуглам сеа читам па ќе видиме. Лично концептот е добар, оригинален само многу бавно се развива до сега има само 10 милиони корисници што на светско ниво е ништо. Заработка од облаците ќе има добра само милиарда ако стигне што не е невозможно. Голем скептик сум не верувам во брза заработка (затоа нит спортска играм ни лота ни ништо од коцка) ама вреди да се разгледа ќе потрошам некој сат деновиве.
епа информирај се со некој шо зеде исплата од австрискиот облак вчера[DOUBLEPOST=1513867978][/DOUBLEPOST]
Како да станам Ваш член?

Вие што ги напаѓате грешите во природата на човекот е да верува во нешто.
Ако плаќаат пари и ги зезнуваат остај те ги.

Подобро во Лајонес кој кога тогаш ќе пропадне
и ќе прогледаат отколку во верски водачи кои не умираат или кои ако умрат ќе се заменат со нови деца, алкохолот го има насекаде, кладилниците прават морони од луѓето те учат дека мораш да знаеш кој со која нога дава гол и која старлета му е девојка, дрога, кокаин или недај Боже во партија некоја да се зачлениш па да ти отиде мозокот, младоста и животот.
.
Времето е најголемиот судија, на човек не можеш да му дадеш ум, само стрелките на часовникот кои немуорно работат ќе го донесат на врата камшикот за лошо донесените животни одлуки.
добро клеопатра видовме дека ја гледаш иднината
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.868
Поени од реакции
11.988
Јас лично земав вчера картичка и неам намера да ширам чисто ја земав да видам како функционира фундаментот на лајонес. Е сеа пошо јас неам ни време нити нерви да убедувам луѓе за картици ме информираа за облаците искрено не ми се проблем слот-два да купам ама јас иам навика и за 100 ден да е нешто дури не простудирам детално не давам. Така да гуглам сеа читам па ќе видиме. Лично концептот е добар, оригинален само многу бавно се развива до сега има само 10 милиони корисници што на светско ниво е ништо. Заработка од облаците ќе има добра само милиарда ако стигне што не е невозможно. Голем скептик сум не верувам во брза заработка (затоа нит спортска играм ни лота ни ништо од коцка) ама вреди да се разгледа ќе потрошам некој сат деновиве.[DOUBLEPOST=1513859144][/DOUBLEPOST]Имам и прашање како да ја користам картицата со букинг апликацијата пошо често користам букинг?
Си слушнал за акции и тргување на берза, така?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.760
Поени од реакции
4.258
Си слушнал за акции и тргување на берза, така?
Сум слушнал и имам некои акции. Претежно луѓето кои тргуваат со акции се водат според ревизорските извештаи кои се објавуваат јавно. За овој случај нема такво инфо ќе треба да им се верува/неверува на бројките кои сами ги прикажуваат.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.760
Поени од реакции
4.258
епа информирај се со некој шо зеде исплата од австрискиот облак вчера[DOUBLEPOST=1513867978][/DOUBLEPOST]
добро клеопатра видовме дека ја гледаш иднината
Колку зедоа тие што инвестираа 1500 еур?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom