Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
3.055
Поени од реакции
2.049
Za posvetenosta i trudot ke ti izdvojam nekolku karticki 5+5 giga gratis od mene za reklamata koja ja pravis dolgo vreme :)
Blagodaram unapred....
Btw...koga se grebeme bar da bide do kraj.haaaa....do dusa postaro e flaerceto ama si stoi vo kola pozadi....
Автоматски споено мислење:

Супер се Lycamobile, корисник сум кај нив од 2017, го портирав мојот Цабест број и многу сум задоволен. Едно време имаа проблеми со мрежата некогаш се губеше, па имаа еден период имаа голем технички проблем но и тој го решија, но сега гледам имаат доста привлечни пакети за секој вкус. Неограничени минути и СМС пораки кон сите оператори, само што имат една мана, по еден сат разговор се прекинуват врската и морат повторно да се воспоставит истата. Call the world for less.

Прегледај го приврзокот 313556
Bratu ne zafrkavaj....1cas pa kolku da bidi 10saati...?
Toa porano na a1 bese 30min pa go krenaa 1cas....
Inaku toa kolku stose sejkavam porano mi kazuvase od a1 toa bilo zastita na keliite na baznata bidejki ti zboruvas 30min ama drug sto e zakacen na istata bazna i kelija mn.po sporo ke vospostavi vrska taka bese nekako...neme drzi za tocen..odgovor...
 

Attachments

Член од
24 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
27
Blagodaram unapred....
Btw...koga se grebeme bar da bide do kraj.haaaa....do dusa postaro e flaerceto ama si stoi vo kola pozadi....
Автоматски споено мислење:


Bratu ne zafrkavaj....1cas pa kolku da bidi 10saati...?
Toa porano na a1 bese 30min pa go krenaa 1cas....
Inaku toa kolku stose sejkavam porano mi kazuvase od a1 toa bilo zastita na keliite na baznata bidejki ti zboruvas 30min ama drug sto e zakacen na istata bazna i kelija mn.po sporo ke vospostavi vrska taka bese nekako...neme drzi za tocen..odgovor...
Можда не велам не, но кога зборвам од Т-мобиле можам да зборвам со сати без прекини.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
875
Поени од реакции
967
Можда не велам не, но кога зборвам од Т-мобиле можам да зборвам со сати без прекини.
грешка да не си?
мене и на телеком (службен бр.) и на а1 (приватен бр.) ме гасат на неколку минути по изминување на 1час.
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
27
грешка да не си?
мене и на телеком (службен бр.) и на а1 (приватен бр.) ме гасат на неколку минути по изминување на 1час.
Можда не велам не, но користам мој број од Т-Мобиле веќе 19 години и не сум имал такво искуство.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.352
Поени од реакции
2.394
Мислам дека ова со гасењето после 1 саат е опција која се поседуваше на телефон.Мислам дека видов таква опција на постар несмарт телефон.Али се слагам ништо страшно :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.738
Поени од реакции
1.083
Дечки малку помош. Другар се префрли на Лајка и замина во Хрватска. Кога преминал од Србија во Хрватска тотално изгубил мрежа т.е роаминг не функционира. Дали Лајка има уште проблем со роамингот? Недостапен е неможе ни да го добијат
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.055
Поени од реакции
2.049
Дечки малку помош. Другар се префрли на Лајка и замина во Хрватска. Кога преминал од Србија во Хрватска тотално изгубил мрежа т.е роаминг не функционира. Дали Лајка има уште проблем со роамингот? Недостапен е неможе ни да го добијат
Toa nekako da iskontaktira samo so niv na cs@lycamobile.mk neka im opisi problem i broj.
So koronava podaleku od albanija i c.gora ne sum bil tamu rabotese i balkan roaming imav data 2gb.
Kazimu deka treba da ima kredit na brojceto za roaming iako ima aktivno paket na 12m.ako sredstva na smetkata se 0 kako bi mu zvonele a toj da kreni....so 0 den.
Автоматски споено мислење:

Toa nekako da iskontaktira samo so niv na cs@lycamobile.mk neka im opisi problem i broj.
So koronava podaleku od albanija i c.gora ne sum bil tamu rabotese i balkan roaming imav data 2gb.
Kazimu deka treba da ima kredit na brojceto za roaming iako ima aktivno paket na 12m.ako sredstva na smetkata se 0 kako bi mu zvonele a toj da kreni....so 0 den.
Btw sepak bi trebalo da ima mreza za dojdoven sms koj e besplaten,a ostanatite cifri se ogan i plamen....ne znam kako e kaj drugive....
Автоматски споено мислење:

Ne bilo mn.poarno ni na a1 ni na telekom....
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
13 јануари 2015
Мислења
646
Поени од реакции
128
Можам ли да се префрлам на Лајка, а да ми остане стариот број?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.738
Поени од реакции
1.083
Можам ли да се префрлам на Лајка, а да ми остане стариот број?
Не ти ги препорачувам... едноставно имаат премногу проблеми што не сакаат да ги решат. Телекабел ти е подобар избор за мобилна.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.055
Поени од реакции
2.049
Само за 3 месеци се намалени? Гледам и овие од 6 истотака
Long term tise drugi paketi na 3/6/12meseci....
Paketot mega 4000mkd za12meseci ti idi 333mkd mesecno so 22gb data i 5000/5000(min/sms)kon site i 2.5gb data vo balkan roaming....poevtino zdravje mreza a1/bez ogranicuvajna na brzina i dr.raboti .....
Автоматски споено мислење:

Не ти ги препорачувам... едноставно имаат премногу проблеми што не сакаат да ги решат. Телекабел ти е подобар избор за мобилна.
Pricina ....079.???koi problemi....???
Tk.imav od prviot den katastrofa bese a isto imaat i speed limit na Lte od telekom....pogotovo so portirani broevi....nedostapen/ne.stiga sms za miss call za registracija i red dr.raboti...
Автоматски споено мислење:

Само за 3 месеци се намалени? Гледам и овие од 6 истотака
Ovie za 3meseci se blackFriday ponuda....
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.738
Поени од реакции
1.083
Роаминг не работи, смс пораки верификација од Microsoft, Google, FB, Microsoft OTP ништо од тоа не работи. На Телекабел ако ништо друго е достапен и може да прима пораки од тие провајдери. iMessage за iPhone и Google Messages (RCS) за Андроид на Лајка не работи. Менијата и IVR на англиски.
Мислам дека не вреди за тие пари. Роамингот им работи само со Западен Балкан пошто мора, не знам како не ги санкционираат и казнат што не работи надвор од тоа. 3 дена мака мачам со нивната неспособна техничка поддршка. Мизерија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom