Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Ke te baram koga ke zemam.....mi treba samo internetot za deteto..pošto veće ima 500 minuti kon site mreži i 500 mb internet...no malku mu se. Pa zatoa da ne odam na pogolema pretplata na Mobimak...da dopolnuvam so vtora sim
Nema problem .. jas imam 3 sim 2 gi koristam vo mobilni i 1na vo tablet koj isto taka moze dase koristi kako telefon i aktiviram samo internet paket 2gb Data S = 99den dovolno e minatiot i ovoj mesec promotivno so sekoe nadopolnuvajne ima 1gb internet pa taka mi idat za 99den =3 gb, sto e odlicno.... se nadevam promocijata so nadopolnuvajne ke prodolzi i drugiot mesec...i ponataka ama toa ne znam[DOUBLEPOST=1494092592][/DOUBLEPOST]
kako se prai da ne ti praka sms za propusten povik? mnogu dosadna rabota. za povik koga ti zvonel telefonot, ne za togas koga si nedostapen
malce nejasno mie sto prasuvas>> kako se prai da ne ti prajka sms za propusten povik. ?
ako imas sekretarka isklucija *186#>>send potoa potvrduvas so 1,i toa e se,
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Nema problem .. jas imam 3 sim 2 gi koristam vo mobilni i 1na vo tablet koj isto taka moze dase koristi kako telefon i aktiviram samo internet paket 2gb Data S = 99den dovolno e minatiot i ovoj mesec promotivno so sekoe nadopolnuvajne ima 1gb internet pa taka mi idat za 99den =3 gb, sto e odlicno.... se nadevam promocijata so nadopolnuvajne ke prodolzi i drugiot mesec...i ponataka ama toa ne znam
Купив денес 2 картички од кои едната е гратис....а другата ја ставив како интернет(за проба). Го следев упатството и го сетирав интернетот....ми рекоа дека имам 1 гига, па ќе видиме.

вториот број беше само сим-от без дополнета вредност, сакав вечерва да ставам некој денар онлине...но не им работи сеуште.

што треба да се направи целата сума да оди само на интернет?...бидејќи сите броеви кои ги имам од Мобимак се со многу минути разговор...и немам потреба од дополнителни

каде можи да се дополни ваучерот...на Макпетрол?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Купив денес 2 картички од кои едната е гратис....а другата ја ставив како интернет(за проба). Го следев упатството и го сетирав интернетот....ми рекоа дека имам 1 гига, па ќе видиме.

вториот број беше само сим-от без дополнета вредност, сакав вечерва да ставам некој денар онлине...но не им работи сеуште.

што треба да се направи целата сума да оди само на интернет?...бидејќи сите броеви кои ги имам од Мобимак се со многу минути разговор...и немам потреба од дополнителни

каде можи да се дополни ваучерот...на Макпетрол?
Нема уште опција за онлине допуна. Имаш е-ваучери на Макпетрол бензиските, Жито маркети или да си купиш обични ваучери за допуна што ги има по трафики.
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
6
Поени од реакции
2
Нема уште опција за онлине допуна. Имаш е-ваучери на Макпетрол бензиските, Жито маркети или да си купиш обични ваучери за допуна што ги има по трафики.
neli ima opcija da se plati preku debitna ili kreditna karticka od sopstveniot profil na sajtot od lycamobile ?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
upload_2017-5-9_17-2-44.png

секнаа извештаите некако,почна да не им се работи :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Včera ja aktivirav kartičkata so 100 d...mi kaža deka imam 1 Gb internet....se javuvav samo na broevite za podesuvanje i normalno surfav okolu 30 Mb...i denes proveriv imam samo 21 denar.

Dali treba nešto da se prepodesi za celata suma da odi na ibternet?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Прегледај го приврзокот 170499

секнаа извештаите некако,почна да не им се работи :)
Prijaveno e ima problem kego sredat ....[DOUBLEPOST=1494344335][/DOUBLEPOST]
Včera ja aktivirav kartičkata so 100 d...mi kaža deka imam 1 Gb internet....se javuvav samo na broevite za podesuvanje i normalno surfav okolu 30 Mb...i denes proveriv imam samo 21 denar.

Dali treba nešto da se prepodesi za celata suma da odi na ibternet?
napravi profil na mojlyca i ke sledis kolku mb, imas preostanato- ako aktiviras paket data S -2 gb 99den- prvim go trosis prviot 1 gb gratos so nadopolnuvajneto potoa gi trosis 2ta gb od paketot i mozes da si proveris na *137#
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Prijaveno e ima problem kego sredat ....[DOUBLEPOST=1494344335][/DOUBLEPOST]
napravi profil na mojlyca i ke sledis kolku mb, imas preostanato- ako aktiviras paket data S -2 gb 99den- prvim go trosis prviot 1 gb gratos so nadopolnuvajneto potoa gi trosis 2ta gb od paketot i mozes da si proveris na *137#
Što treba da kupam za tie 2 gb? Data s e toa vaučer?

PS.mnogu mnogu godini sum na pretplata...pa malku znaam za vaučerite(18 godini go imam ovoj broj na Mobimak:sick:)[DOUBLEPOST=1494358534][/DOUBLEPOST]И дали пакетите од 100 се неделни или месечни? продавачот овде мисли дека се месечни, но на флаерите пишува ``викли``
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Što treba da kupam za tie 2 gb? Data s e toa vaučer?

PS.mnogu mnogu godini sum na pretplata...pa malku znaam za vaučerite(18 godini go imam ovoj broj na Mobimak:sick:)
Data S nee vaucer toa e paket za internet. ako imas samo 100den kredit aktiviraj Data S paket so 2 gb internet koj kosta 99den, i ke imas preostanato 1den,kredit i nema da mozes da zvonis kon drugi mrezi ....toa i go barase .?
za aktivirajne vnesi *139*1002# potoa na slusalkata za zvonejne i paketot 30 dena keti bide aktiviran primer ako aktiviras denes 9.05.2017-paketot ti zavrsuva 8.06.2017-ako gi potrosis tie 2 gb porano ke snemas internet no mozes da prodolzis so drug data paket gi imas poveke- ako sakas da ti se obnovuva ovoj paket data S sto e 99den ima i avtomatska obnova ako imas dovolno kredit na smetkata- se toa zavisi kolku ke trosis GB mesecno....
http://www.lycamobile.mk/mk/bundle?id=DBL
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Utre ke stavam dopolnitelni 100 denari i ke probam.

No gledam malju im e signalot nestabilen. Nekolku pati denes bemav internet i morav da se prefrlam na Mobimak(imam tamu ušte 2.6 Giga).

I signalot e H+ za razlika od Mobimak koj e 4g i e malku pobrz( gi testiram na ist telefon so dva dim slota)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Utre ke stavam dopolnitelni 100 denari i ke probam.

No gledam malju im e signalot nestabilen. Nekolku pati denes bemav internet i morav da se prefrlam na Mobimak(imam tamu ušte 2.6 Giga).

I signalot e H+ za razlika od Mobimak koj e 4g i e malku pobrz( gi testiram na ist telefon so dva dim slota)
za 4G ke pocekame uste 2 meseci do leto ke ima i Lte, na Lyca
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
so ke ti e 4g ako nemas bar 20gb u paket. toa ti e isto kako na nekoja kola zver so 5000 kubika da i vgradis 5 litarski rezervar za gorivo :icon_lol::icon_mrgr:
Koj debilizam se cepa kaj nas, ti mackaat oci so nekojsi 4g, a u paketine se stisnale kako da ti prodavaat voda srede pustina.
 
Последно уредено:

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
so ke ti e 4g ako nemas bar 20gb u paket. toa ti e isto kako na nekoja kola zver so 5000 kubika da i vgradis 5 litarski rezervar za gorivo :icon_lol::icon_mrgr:
лоша споредба
4g е потенцијална брзина а не потрошња

ако на 3г трошиш 10 гига и на 4г ќе трошиш 10 гига, само нема да чекаш толку време
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
лоша споредба
4g е потенцијална брзина а не потрошња

ако на 3г трошиш 10 гига и на 4г ќе трошиш 10 гига, само нема да чекаш толку време
ako imas samo 3-5g u paket i gi brois megabajtite na prsti nema smisla da se prai muabet za 4g. bezveze
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Jas pošto nemam Fb profil....trošam okolu 2 giga..vklučitelno i po nekoe vreme na Mobdro( treninzi na F1).

Lykamobilot go testiram za deteto...bidejki negovata pretplata e samo 500 mb...da podobra opcija mi e da prikupam vaka internet od drug operator so vtora sim...nego da odam na povisoka tarifa[DOUBLEPOST=1494401152][/DOUBLEPOST]
Data S nee vaucer toa e paket za internet. ako imas samo 100den kredit aktiviraj Data S paket so 2 gb internet koj kosta 99den, i ke imas preostanato 1den,kredit i nema da mozes da zvonis kon drugi mrezi ....toa i go barase .?
za aktivirajne vnesi *139*1002# potoa na slusalkata za zvonejne i paketot 30 dena keti bide aktiviran primer ako aktiviras denes 9.05.2017-paketot ti zavrsuva 8.06.2017-ako gi potrosis tie 2 gb porano ke snemas internet no mozes da prodolzis so drug data paket gi imas poveke- ako sakas da ti se obnovuva ovoj paket data S sto e 99den ima i avtomatska obnova ako imas dovolno kredit na smetkata- se toa zavisi kolku ke trosis GB mesecno....
http://www.lycamobile.mk/mk/bundle?id=DBL
Staviv novi 100 denari....pred toa imav ostanati 21...i posle aktivacijata na *139*1002# proveriv sega ima 22 den. Znači tie 21 i 1 od stote...drugite 99 odat na internet.


Konečno se naštima.....fala mnogu
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom