Lycamobile Македонија

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Sabajle imase pak update na mobilnata aplikacija i sega gledam dizajnot e nesto smenet kaj logiranjeto ali ne ostava da se logiras...Dali e samo kaj mene ili i nekoj drug ima problem.Probav so reinstall pak isto.Edno ke sredat drugo ke rasipaat.
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
170
Поени од реакции
106
Ne znam dali imal nekoj vakov slucaj.
Pred okolu 30-40 dena e vnesen kredit na nov broj preku vaucer od 200 denari. Idejata e koga ke zamine sinot na letovanje da aktivira preku sms paket od eden mesec za 200 denari, pa da ima 10gb internet i free sms i povici. Vcera mi kazuva deka nemoze da se aktivira, bidejki veli nema dovolno kredit.
Pri proverka vo aplikacijata ili preku web stoi sostojba 199.99 denari a celo vreme bese 200 denari.
Ocigledno deka lajka ne e operator za osnovna upotreba, tuku moze da bide samo iskoristi mesec-dva i frli sim!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.297
Поени од реакции
3.668
Sabajle imase pak update na mobilnata aplikacija i sega gledam dizajnot e nesto smenet kaj logiranjeto ali ne ostava da se logiras...Dali e samo kaj mene ili i nekoj drug ima problem.Probav so reinstall pak isto.Edno ke sredat drugo ke rasipaat.
I kaj mene nejkii,mislev deka ne sum na home network,da ne ima nesto ama ....kako sto posoci edno pravat 2 rasipuvaat i taka vo krug ...
Автоматски споено мислење:

Ne znam dali imal nekoj vakov slucaj.
Pred okolu 30-40 dena e vnesen kredit na nov broj preku vaucer od 200 denari. Idejata e koga ke zamine sinot na letovanje da aktivira preku sms paket od eden mesec za 200 denari, pa da ima 10gb internet i free sms i povici. Vcera mi kazuva deka nemoze da se aktivira, bidejki veli nema dovolno kredit.
Pri proverka vo aplikacijata ili preku web stoi sostojba 199.99 denari a celo vreme bese 200 denari.
Ocigledno deka lajka ne e operator za osnovna upotreba, tuku moze da bide samo iskoristi mesec-dva i frli sim!
Pred 10tina denovi na 3 brojcina go napraviv istoto vo makpetrol im kazuvas br,200mkd, i si aktiviras *139*5200#mislam bese, ama toa bese vednas uste dodeka bev vo benziska, posle XX vreme 1 mkd,da ti se minusira nema da mozes super200 da aktiviras/sto e logicki,sto se slicilo mozes da proveris vo call history.
 

Attachments

Последно уредено:

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Шо им е филмот, шо бидна?
Нема поминето 6 месеци..
Uste kolku meseca imas do kraj na paketot?Cudna poraka realno prvpat citam ovaka nesto.Utre uste od 9 sabajle baraj gi call centar 1212 vidi sto ke ti kazat.Nisto ne me cudi vishe i kaj ovie.
 
Член од
6 август 2014
Мислења
39
Поени од реакции
42
проработе ОТП на Шпаркасе а? на Комерцијална уште не!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.297
Поени од реакции
3.668
im se javi nekoj pisa za app...deka ne raboti.??
Mene od albanija im zvonam ama ne mi krevaat se iznaslusav muzika.....i se otkazav,im pisav mail so screenshot nemaat vrateno, a od albanija *137# na 3-4 pati ednas fajka....se pojavuva network error ,a se funkcionira i povici i sms i data,ama ne znam do kaj sum dali da vozamm uste ili da vratam na h+ da zastedam.....
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
380
Поени од реакции
246
Кај мене си работи апликација со последниот апдејт
im se javi nekoj pisa za app...deka ne raboti.??
Mene od albanija im zvonam ama ne mi krevaat se iznaslusav muzika.....i se otkazav,im pisav mail so screenshot nemaat vrateno, a od albanija *137# na 3-4 pati ednas fajka....se pojavuva network error ,a se funkcionira i povici i sms i data,ama ne znam do kaj sum dali da vozamm uste ili da vratam na h+ da zastedam.....
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
721
Поени од реакции
749
im se javi nekoj pisa za app...deka ne raboti.??
Mene od albanija im zvonam ama ne mi krevaat se iznaslusav muzika.....i se otkazav,im pisav mail so screenshot nemaat vrateno, a od albanija *137# na 3-4 pati ednas fajka....se pojavuva network error ,a se funkcionira i povici i sms i data,ama ne znam do kaj sum dali da vozamm uste ili da vratam na h+ da zastedam.....
Сурфај и уживај чим ти работи роамингот на lycamobile.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
проработе ОТП на Шпаркасе а? на Комерцијална уште не!
Zalete se vo call centar i kazete im za Komercijalna.Za Shparkasse znam minimum trojca im kazavme i mozda zemale nekoja inicijativa.A inace mobilnata aplikacija e krsh momentalno ni moze da proveris profil ni nisto.Probano so unistall brishese se zivo i divo i pak gjabe.Jas ne znam zosto ja cackaat koga bese dobra.
 
Член од
6 август 2014
Мислења
39
Поени од реакции
42
Zalete se vo call centar i kazete im za Komercijalna.Za Shparkasse znam minimum trojca im kazavme i mozda zemale nekoja inicijativa.A inace mobilnata aplikacija e krsh momentalno ni moze da proveris profil ni nisto.Probano so unistall brishese se zivo i divo i pak gjabe.Jas ne znam zosto ja cackaat koga bese dobra.
Читај наназад, жалено и жалено...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.297
Поени од реакции
3.668
Posle 10 email i tuka i vo Uk,i posle 10 javuvajna, app sabajlevo update,koj konecno prorabote...
Rabotava aman naprajteja ...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.947
Поени од реакции
6.232
Ima neshto interesno na temava?
Inace pred 2-3 nedeli prodolzhiv paket ama ne mozhev da se logiram i morav kako nov korisnik so toa shto go staviv postoeckiot broj.
Im se javiv i facata mi vika, poznat problem i kaj site taka e .....

Popraveno e sega? (Poshto ne mozham da se logiram od ovde bez teleofnot!)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.297
Поени од реакции
3.668
Ima neshto interesno na temava?
Inace pred 2-3 nedeli prodolzhiv paket ama ne mozhev da se logiram i morav kako nov korisnik so toa shto go staviv postoeckiot broj.
Im se javiv i facata mi vika, poznat problem i kaj site taka e .....

Popraveno e sega? (Poshto ne mozham da se logiram od ovde bez teleofnot!)
Hm, novo nema se e app,
zada kupis paket ne mora da se logiras najubavo na web,kako gostin samo so brojot, za najava imase app,problem za nekolku dena imase 2 update,aplikacijata za android za ios,ne znam, inaku aplikacijata so posleden update e malce izmeneta i popravena raboti....
Dr, nisto 1600-3250-4000mkd, za 12m, koj ima nervi i ne mu smetaat nekoi sitnici,kako Otp-parking i slicno si teras koj saka premium usluga ke tera na a1 i telekom....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom