Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Koj si ima lycamobile, i ima rodnini/drugari/prijateli so lycamobile-germanski br, od denot na aktivacijata na long term ili so nadopolnuvajne kredit ke si ima 30dena povici kon lycaWorld odnosno kon site lycamobile broevi vo svetot
Btw, brojceto e germansko lyca, ama momentalno e vo slovenija i sie na eu roaming(roam like home)... i si funkcionira...
Автоматски споено мислење:

Koj si ima lycamobile, i ima rodnini/drugari/prijateli so lycamobile-germanski br, od denot na aktivacijata na long term ili so nadopolnuvajne kredit ke si ima 30dena povici kon lycaWorld odnosno kon site lycamobile broevi vo svetot
Btw, brojceto e germansko lyca, ama momentalno e vo slovenija i sie na eu roaming(roam like home)... i si funkcionira...
A kako sto gledam a1 55mkd,min.telekom e poevtin 25mkd/1min.
Od lyca 0den,=1min.! Kon Lyca.!
Kon fix 3mkd/min, mobilni 9den/min...
Koj aramiluk od telekom i a1.!
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Denes mi zavrsil ednogodisniot paket, pa dodeka primetam mi iscical 300 denari za internet od balance sostojbata. Vcera 200 denari vo Roaming vo Solun vkupno 500 denari. Denes povtorno aktiviran paket na 12 meseci bez zaebancii so plakjanjeto.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Denes mi zavrsil ednogodisniot paket, pa dodeka primetam mi iscical 300 denari za internet od balance sostojbata. Vcera 200 denari vo Roaming vo Solun vkupno 500 denari. Denes povtorno aktiviran paket na 12 meseci bez zaebancii so plakjanjeto.
Super, jas taa balans sostojba od portirajneto 336,ja iskoristiv za vo roaming...
Sega 360dena si rajat, !
Balans sum 0,pa stom snema internet *137# vika saldo 0, nema sto da zema...
Btw, toa so plajkajneto/kupuvajne paketi e sredeno, ama najbezbedno i najdobro vikaat so najava kako gostin preku mozila od ps,
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
577
Поени од реакции
830
Пробувам да платам за пакетот Super 200 на 12 месеци, но откако ќе ја внесам картичката и одберам да се наплати ми ја вади следната негација:
Transaction is already in pending status for the same Bundle Code and Bundle Amount

До што може да е проблемот?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Пробувам да платам за пакетот Super 200 на 12 месеци, но откако ќе ја внесам картичката и одберам да се наплати ми ја вади следната негација:
Transaction is already in pending status for the same Bundle Code and Bundle Amount

До што може да е проблемот?
Kolku pati proba da platis.? Za istiot br i paket?
Br1, dali imas veke long therm paket na brojot? Ako imas dali e pominat?
Br2, ako povejke pati si probal na istiot br, ist paket sega si veke blokiran so kartickata...
Br3, proveri si ebanking dane slucajno tise povleceni 1600?br4,ako ne stiga sms za otp za plajkajne 99,99% kartickata e veke blokirana, poradi sto ja gleda kako somnitelna transakcija.
I pod br 5,najdobro plajkajne od ps, preku mozila i najava samo so brojot kako gostin, prethodno iscisti kes od mozila...
A utre javi se 1212,proveri dali,i od koja pricina ne mozes da platis...
 
Последно уредено:
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Zdravo,
Mi treba informacija,
Dali funkcionira prenasocuvanje na povik -,,call forwarding,, vo lycamobile?
Zatoa sto prethodno nemaa takva opcija vo setings
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Forwarding when unrichable e postaveno samo na toj broj koj e postaven so samata karticka nemoze da mi tekne sega kako tocno bese no znam deka nebiva da se smeni
nema vrska so tvojot br, sto go imas toa e eden br za site korisnici i
ne moze da se smeni toa e +38979200214 /sms server koga si nedostapen ovoj br, ti gi isprajka porakite so podatoci za brojot/vreme/datum
A sms server e, odnosno SMSC e +38977200111'',145
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Ti go rece, ama od. Kocani dijalektot se svajka poinaku, vikas brojot koj e postaven na samata sim karticka,
Pod br: e identifikaciski/korisnicki br 07x xxx xxx ovoj broj ti e povrzan so iccd i so puk brojot od sim kartickata, ovie broevi so
so +38979200214 i 200111 nemaat vrska...
ovie broevi se koridor broevi-koi vrsat tranzit na sms poraki od cel svet do tvojot 07x xxx xxx broj.!
Preku 079200111, ti stiga sms poraka za najava na fb, viber,promena na lozinka otp kod za banka, i ostanati servisni poraki...
Tokmu poradi ovie pricini ti ne mozes ovie 2 broja da gi promenis...
Inaku nazalos kako usluga treba da ja ima/mozebi treba ama mene port forward ne mi treba kako usluga nikogas ne sum koristel....
Автоматски споено мислење:

Eden clen koj sto truja so bezvrska prasajna i konstatacii po, pp e so tvrdejne deka speedtest od snosti bile 70~80mbps / bidejki nikoj nojke vo 02h,nemalo na mrezata eve mu sega od 13.30h speedtest, i nemam povejke mb, za trosejne za bezvrska komentari zatoa eve go javno,.!
I aman veke neka ne truja(si se znae sam koj e) na a1 bila ovaa na lyca druga brzina bla/bla... Sum vi spodelil povejke pati lycamobile nema speedlimit na Lte, green i mtel mozi imaat ne znam...
telefonov e so cat4 network i teoretski max e 150/50mbps vo praksa retko 100/50
Vo drug telefon so cat6, istava sim vadi +150mbps.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Moze nekoj da mi go prati dokumentot za portin i emailot kade treba da se prati posle popolnuvanje
Na pogresno mesto pisuvas:pos:
Pisi mi mene ke ti pratam sto ti treba...
Автоматски споено мислење:

Na pogresno mesto pisuvas:pos:
Pisi mi mene ke ti pratam sto ti treba...
Btw, toa se 2 razlicni raboti...
ako go prajkas na email treba
cs@lycamobile.mk
Ako go portiras online preku web stranata, otkako ke ti pristigne na email Mnp broj posle upload se pravi na toj link sto go pustiv pogore na dr, clen
go potpisuvas dokumentot sto ke ti go ispratat i go prikacuvas.
Polesno e na email ama tamu baraat povejke podatoci... licna karta slikana od 2te strani dok, sto ke ti go pustam...
Ama ne saka tuka nesto momentalno eror kajganava vadi... Ke probam pokasno... ili na pp.

 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2022
Мислења
945
Поени од реакции
382
Na pogresno mesto pisuvas:pos:
Pisi mi mene ke ti pratam sto ti treba...
Автоматски споено мислење:


Btw, toa se 2 razlicni raboti...
ako go prajkas na email treba
cs@lycamobile.mk
Ako go portiras online preku web stranata, otkako ke ti pristigne na email Mnp broj posle upload se pravi na toj link sto go pustiv pogore na dr, clen
go potpisuvas dokumentot sto ke ti go ispratat i go prikacuvas.
Polesno e na email ama tamu baraat povejke podatoci... licna karta slikana od 2te strani dok, sto ke ti go pustam...
Ama ne saka tuka nesto momentalno eror kajganava vadi... Ke probam pokasno... ili na pp.

Na stranata nema da odberes operator MTEL
 

Kajgana Shop

На врв Bottom