LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
onoj kristijan sto zborvese so lok mi zalici kako tatkomu na jack znacit tamu bese i negovata cerka kler....... vo kolibana sto ja baraa ben i lok......
neli vo brodon imase c4 i mozno ce eksplodirat brodon ... samo onie 6 ce se spaset .. ona kineskinjana znajt deka imat vo brodon c4 i nekako ce se spasit od strav ce izbegat harley nemat nikakva zadaca osven da pojt negde bidejki ben se predade a lock otide vo sobata . said i kate gi fatija drugine,. jack neznam:D


i us eden nacin site onie od ostrovon ce pojdet na brodon i ce se spaset i ce se prepravet deka se mrtvi...
samo onie sto ce ostanet na ostrovon 6 dusi tie ce se vo oceanic 6.
a kineskana od strav mozno pak da se vratit na ostrovon zosto na brodon imat c4


Na edna web-strana pisese deka site onie ce bile vo ludnica i deka ona se go halucinirale :D:D:D:D:


Countdown to LOST- 4x13
There's No Place Like Home

11 days 6 hours 5 minutes left



??????WTF??????pak pauziraat edna nedela?????
Тој е татко му на Jack.

И за паузата од 1 недела: Да има пауза од 1 недела, заради последните епизоди од сезоните на Grey's Anatomy и Ugly Betty. И тие 2 серии имаат по 2 часовни финални епизоди, и немаше време за уште 2 часа Lost, и затоа е поместена епизодата за 1 недела покасно. :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Супер епизода, вистинска потпалка за финалето. Одвај чекам 30-ти да дојде(или 31, како и да е ).
Четвртава сезона ми изгледа далеку подобра од сите останати, можеби и затоа што се свежи повеќе мистерии, а и флешфорвардите се далеку поинтересни од флешбековите. А има некој информации кога ќе почнува петта сезона?
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Супер епизода, вистинска потпалка за финалето. Одвај чекам 30-ти да дојде(или 31, како и да е ).
Четвртава сезона ми изгледа далеку подобра од сите останати, можеби и затоа што се свежи повеќе мистерии, а и флешфорвардите се далеку поинтересни од флешбековите. А има некој информации кога ќе почнува петта сезона?
Крајот на Јануари или почетокот на Февруари 2009.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Штета што завршува вака брзо. Се што е убаво брзо трае. :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Абе што ќе прават уште 2 сезони упм??:toe: :helou:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
До крајов би требало да се дојде до "иднината", односто да се дојде до сцените кога 6темина се надвор од островот. А во новите сезони мислам ке биде нивнито враќање на островот.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
До крајов би требало да се дојде до "иднината", односто да се дојде до сцените кога 6темина се надвор од островот. А во новите сезони мислам ке биде нивнито враќање на островот.
Јас 99% сум сигурен (мое мислење) дека наредната сезона се ќе се случува надвор од островот. Сегашноста ќе биди, тоа што е во оваа сезона иднина. Мислам дека ќе бидам во право хехехехе. Ќе видиме в година :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
По подолга пауза еве ме и мене.

Вау!
Супер, супер супер разврска.
Само едно не сфатив, водачот на групата што ги начека во заседа Кејт и Саид... нели е истиот што го посети Лок додека беше млад(на почетокот од епизодата)? Ако е, што сум сигурен значи и тој е еден од оние ''духови'', за кои е виновен Смоуки.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
По подолга пауза еве ме и мене.

Вау!
Супер, супер супер разврска.
Само едно не сфатив, водачот на групата што ги начека во заседа Кејт и Саид... нели е истиот што го посети Лок додека беше млад(на почетокот од епизодата)? Ако е, што сум сигурен значи и тој е еден од оние ''духови'', за кои е виновен Смоуки.
Да тој е тој. Човекот од Lost шо не старее. Richard Alpert.

Мислам дека Смоуки не ги прави тие „духови“. Барем не Richard. Пошто како би можел да се појави надвор од островот пред многу години па и во блиско минато кога ја „регрутираше“ Juliet (епизода мислам 3x07 - Not In Portland) ?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Не, претпоставив дека завзема човечки облици... онака, само како теорија го кажав. Тешко остварлива, али дури да се открие што и како е... по неа ќе се водам. :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Да тој е тој. Човекот од Lost шо не старее. Richard Alpert.

Мислам дека Смоуки не ги прави тие „духови“. Барем не Richard. Пошто како би можел да се појави надвор од островот пред многу години па и во блиско минато кога ја „регрутираше“ Juliet (епизода мислам 3x07 - Not In Portland) ?
Не е само овој што не старее, и тој нигерот исто така.
Како и да е, глупа епизода...нешто туркаат со сила ама ај да видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom