LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Јас уште не можам да разберам зошто ве разочара првата епизода???Епизодата си е супер како за вовед во новата сезона.:toe:

Solid тоа е така зошто 90% од тие што ја пратат сериава ги имаат добиено 3-те сезони у пакет па сега не им е интересно да чекаат по 2-3 недели за нова епизода. :helou:
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Да а како може да плива, кога е погоден со стрела во градите ?

И како може раната на Лок да му помине за еден ден ? Го гледав сеа убаво си одеше...
Епа островов е маѓичен свакаш??? Лок беше инвалид пред да паднит на островов. Роуз имаше рак пред да паднет. Јапонецон беше стерилен и така натаму....
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Зошто Чарли не излезе преку прозорчето откако кабината се поплави...и исплива на површина, прозорчето беше доволно големо за да го собере Чарли.
Па он имаше време да излезе и низ вратата......
П.Овердрајв веќе одговори, па затоа ќе го искористам неговиот одговор

Затоа што веќе се имаше помирено со судбината, и знаеше (барем според тоа што му го кажа Desmond) дека неговата смрт ќе овозможи Claire и Aaron да се спасат.
И да додадам, тој намерно ја затвори вратата, значи намерно сакаше да умре за да се спасат другиве.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.394
Поени од реакции
582
Inache jas odamna se razocharav od lost, ama gi dogleduvam sea poso vekje sum pochnal. Scenaristot me iznervira maximalno vo 3ta sezona, vovede milion novi misterii a ne razreshi ni edna. Na kraj kje ispadne site misterii da se razreshat u edna epizoda.
Mislam, nikad nema da go zaboravam potegot so crnata prashina i polarnata mechka. Sigurno bil scenaristot na droga dodeka gi smisluval tie epizodi....
Aj да ти разрешам барем една мистерија :nesum:Поларната мечка ја имаат донесено членовите на Dharma , за да вршат истражувања врз неа . Кејт и Соер на почетокот на третата сезона беа затворени од the Others во кафези во кои мислам дека биле чувани поларните мечки .
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Старт.

После 8 месеци, 250 добиени партии на PS2, 150 шишиња скопско, 75 кеси чипс, 50 милка чоколади(лешник), 5 ноќи без сон, 4 добитни талони во кладилница, 3 гледани серии, 2 избегнати сообраќајни несреќи, една...

Лост се врати.
- И?
Џабе најавите, џабе исчекување, тензии, нервоза, адреналин.
За разлика од другите сезони слабо стартува новата. Се надевам дека како ќе одат епизодите се понеизвесно и понеизвесно ќе биде. На запад ништо ново, љубовта помеѓу Џек и Лок е сеуште силна, Сојер му е главен фраер во маалото, Саид не знае што е тоа бербер, диетата на Харли не успева, Кејт е сеуште во љубовен триаголник а Чарли је меѓу нама.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Закон серија, сега ја чекам 4-тата сезона како и многу од вас претпоставувам, а многу ме нервира кога на крајот на сезоните дадат некоја мистерија како на сите до сега, па поради тоа со душа ја чекаш новата сезона... за да видеш што наредно ќе се случи
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.495
Поени од реакции
58.833
Добра си беше епизодата. Епизода ко епизода, незнам зошто очекувавте нешто спектакуларно. Првите епизоди се обично поврзување со предходната сезона и не се разликуваат по ништо. Очекувам втората да биде поинтересна, уствари да видиме кои по ѓаволите се “спасувачите“. Ваљда нема да чекаме 5 епизоди за тоа...
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Solid тоа е така зошто 90% од тие што ја пратат сериава ги имаат добиено 3-те сезони у пакет па сега не им е интересно да чекаат по 2-3 недели за нова епизода. :helou:
Не е точно. Јас очекував многу поќе од првата епизода зошто такви беа и најавите уште по завршувањето на 3. сезона. Инаку 1. сезона ја гледав на Нова па од тогаш си ги слегвам од интернет и уште од тогаш гледам една епизода неделно. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom