Los Serrano

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.835
Поени од реакции
72.379
Ќе зажалиш ако не се заразиш...:pipi:
Се согласувам. Серијава стварно вреди да биде гледана. Секоја епизода е добра, и ќе те насмее, и ќе ти го пополни времето, а и можеби и ќе извлечеш некоја поука од нејзе:vozbud:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ајде и тука да пишам...кој има торенти од цела серија Серанови нека прака на ПП,мора да се има цела серија во компјутер.
Едноставно незаборавна серија,полна со заплети,смешки и зезања до даска.
Ја гледам секој ден не сум утнал епизода :vozbud:
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
2
Оваа серија и Friends се единствените кои стварно успеале да ме насмеат. Најдобар е Сантијаго, самата негова појава ме тера да се насмејам. Инаку не сум сигурна, али на А2 мислам дека ги даваат репризите, некаде околу 6 почнуваа.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Не би требало да има сега реприза?
И така нема шо да правам па да ги погледам:смајл:
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
И мене, исто така, оваа серија ме смее секогаш!
Не ја гледав редовно, обично ги гледав ноќните репризи и секогаш заспивав рано наутро токму поради тоа...
Завршија?
Штета...
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
94
И мене, исто така, оваа серија ме смее секогаш!
Не ја гледав редовно, обично ги гледав ноќните репризи и секогаш заспивав рано наутро токму поради тоа...
Завршија?
Штета...
Многу беа добри и јас ги гледав ама прекинав после смрта на Лусија и после тоа само повремено гледав и мака ми е што последнава ја фатив во моментот кога скокаше Диего. Штета што завршија си имав занимација на вечер :place::place::cry:
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
И јас, исто така, си имав занимација... Инаку, каде рипнал Диего? Неам појма, не сум ги гледал последните епизоди... И мене ме изнервира кога Луција умре, целосната визија за филмот ми се сруши и се некако ми немаше смисла.
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
94
И јас, исто така, си имав занимација... Инаку, каде рипнал Диего? Неам појма, не сум ги гледал последните епизоди... И мене ме изнервира кога Луција умре, целосната визија за филмот ми се сруши и се некако ми немаше смисла.
Скокна од мост и се разбуди на денот после свадбата и сите беа тука како досега се сонувал и како децата се сеуште мали иако се гледаше дека се пораснати ( Сите освен Ева беа тука) баш како за крај иако ке ми недостигаат :cry:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
прајмтајм серија? хахахахахах
е баш е ПРАВ ТЕРМИН 10 сабајле, бабите нека се смеат, може!!!!!!!!!!
не гледам, мн јасно, кој станува тогаш???????????
НЕ Е ЛАТИНО серија, не знам по кој пат ова се дискутира, серијава е шпанска ПРАЈМ ТАЈМ серија, сфаѓаш, се што е од Шпанија, не значи дека е латино плачки, не знам како некој уште прашува за тоа

Онака како заклучок може да дојдат двава поста.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ептен ми е криво што завршие серијава,ептен ми беше кул,интересесна серија со многу хумор и сплетки и со љубов се разбира :)
Нема да ми фали толку серијава пошо кај и да е ке ја симнам цела,ке си ја глеам пак отпочеток :)

Туку глуп крај направиле на серијава,ептен глуп крај,Диего се фрла од мост,Гиље и Тете демек заминуваат,Куро во затвор,Чони и кусиот Хозе Луис се смируваат,Чони рага уште едно дете,Раул и Африка пак заедно,Ана се врака назад за да биде со Фити,а Селија најверојатно си замина :toe:
калакурница...
И после Диего се буди од сонот и сите околу него...ова нешто крајов ми е како Патувањето низ времето :pos:

Можеле да го продолжат филмов,да го стокмат,но не се жалам,само жалам што заврши :(
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.688
Поени од реакции
43.619
Ma не за друго..сето ова шо го глеавме Диего го сонувал за само 3 и пол саати :vozbud:

Иначе јас во периодот од септември до декември не глеав..оти тогаш бев на школо па А-С-А-В ако ја симнуваш од нет дај ми и мене линк..:smir:

И да..серијава беше ѕверска..смеи,смеи..а и многу збрки..навистина закон.Најмногу сум се смеел на глупостите на Раул,а и Фити беше многу интересен со неговото "мајор менте" :)) (е сеа нз дали е заедно или одделено)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom