Lord of the Rings трилогијата + Хобитот

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Еден од најдобрите филмови што ги имам гледано.. колку пати да го гледам нема да ми стане досаден (особено вториот дел):tv:
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
29
Поени од реакции
2
мене ми бесе мн кеф ко ги гледав сите делови од Lord of the ingS
i uzivav ko gi gledav. i mi vela daj malce trgni se ot televizor.Oti znajte kako ti e da sedis po 3-4 sati to e premnogu :). директен говор
Младен дај тргни се од телевизор да погледам јас.
поцекај усте малце да ја догледам биткава.
Добро.
врват неколку минс и :
Тато да сменам
ЕЕ сега и ти "заебаваш" види субав филм
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Darkwind напиша:
Филмот е најдобар на свет мислам трите дела совршена режија глума и се е како што треба само има едно нешто што не ми се свиѓа а тоа се многу досадните делови со Фродо и Сем... коа ги гледав по втор пат филмовите ги мотав тие делови. Иначе тие продолжените верзии од по 4 ипол саати се многу многу добри и има доста сцени додадени и објаснети работи
Tie "dosadni" delovi so Frodo i Sem se mnogu bitni. Mislam, Frodo i Sem ja imaat klucnata uloga, so toa sto go unistuvaat prstenot na kraj.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Smert напиша:
Tie "dosadni" delovi so Frodo i Sem se mnogu bitni. Mislam, Frodo i Sem ja imaat klucnata uloga, so toa sto go unistuvaat prstenot na kraj.
Иако ја имаат клучната улога, и јас мислам дека премногу лигави улоги имаат исполнети повеќе од што треба со љубов ... добро што убива монотонија Смигл, откако ќе го најдат, иначе ... :umorno:
И уште нешто ... кога ќе размислам подобро, Сем има поклучна улога отколку Фродо ... ех да не беше Сем ... маааааај лов, маааааај прешсссссссссссс! :zaljuben:
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
Дивајн напиша:
Иако ја имаат клучната улога, и јас мислам дека премногу лигави улоги имаат исполнети повеќе од што треба со љубов ... добро што убива монотонија Смигл, откако ќе го најдат, иначе ... :umorno:
И уште нешто ... кога ќе размислам подобро, Сем има поклучна улога отколку Фродо ... ех да не беше Сем ... маааааај лов, маааааај прешсссссссссссс! :zaljuben:
taka e ama pak frodo vo smigle se gledase samiot posto i toj bil hobbit na vremeto
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
36
Поени од реакции
4
Да добар филм навистина.
Добро малце фантастичен ама ако
супер е:helou:
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Morbidnio напиша:
taka e ama pak frodo vo smigle se gledase samiot posto i toj bil hobbit na vremeto
тој не се гледа себеси во смигл туку фродо е премногу добар, наивен и лековерен и затоа му верува и го зима смигл од =ал не од друго...Т.е знае како е да се носи прстенот и дека му терба на смигл да биде блиску до него ама тоа што му верува на едно грдо суштество наместо на најдобриот пријател е лоша слика за фродо :toe:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Darkwind напиша:
тој не се гледа себеси во смигл туку фродо е премногу добар, наивен и лековерен и затоа му верува и го зима смигл од =ал не од друго...Т.е знае како е да се носи прстенот и дека му терба на смигл да биде блиску до него ама тоа што му верува на едно грдо суштество наместо на најдобриот пријател е лоша слика за фродо :toe:
Нели? Без оглед колку е нели паднат под влијание на прстенот, малку променет, сепак огромна минуска е тоа. Ама добро, ваљда е поентата да се докаже дека сепак другарството ако е вистинско, и после толкава навреда, останува.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Уф ама ги сакам овие 3 филма.Колку и да ги гледам пак нема да ми станат досадни. Баш сакам вакви филмчиња. Особено ако се со добри визуелни ефекти.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
sum gi gledal samo prviot i tretiot del,treriot poise mi se sviga ali u sekoj slucaj dobar e filmot zema mnogu oskari
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
filmcevo e zakon .... postuem so e vlozeno mnogu trud u nego !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom