Lord of the Rings трилогијата + Хобитот

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Edinstveno vo scenarioto ne e vlozeno mnogu trud...
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
па не ни треба да е вложено филмот е правен според книга и се е извадено од таму :)
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
pa nema veze so e napraven spored kniga .... poveketo filmovi se spored kniga napraveni .... ali ipak 3 dela od po 3 saati ... toa e dosta golem materijal ... ako niso drugo barem trud ima vlozeno ... ali ipak ne zasluzuva da da bide narecen najdobar film na site vreminja .... ima i mnogu bolje filmovi !
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.249
Поени од реакции
78.879
Баш и нема mnogu bolje filmovi.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
moze ne si gleal ... inace ima ,... veruj mi !
 
J

JohnnyMass

Гостин
Првиот дел ми изгледаше онака млитаво, како и секоја епска прикаска.Додека, вториот и третиот ме оставија со отворена уста.Бев вчудовиден од возбудливоста и убавината која ни ја понудија Lord of the Rings како целина.Затоа пред некој месец си ги купив и сега се дел од мојата домашна видеотека.Исто како и Star Wars на времето такво е значењето и на Lord of the Rings во оваа филмска деценија.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
najdobar film vo celiot svet

the best movie ever
nema podobar a nema ni da ima
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ke bese najdobar da ne go sjebea so toa sto skratija mnogu bitni delovi od knigite, a nekoj bitni momenti kako na primer smrtta na Saruman se skroz izmeneti. Iako ne e prikazana vo originalnata verzija od RotK, vo extended verzijata e prikazana na sosema poinakov nacin otkoku vo knigata.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
filmov e daleku od najdobar .... neznam kako mozete da kazuvate deka bil najdobar film na svet ! kao uopste da nema drugi filmovi na svetov !
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Само ќе го цитирам Randal од Clerks 2, за филмов...

Those fuckin' hobbit movies were boring as hell. All it was, was a bunch of people walking, three movies of people walking to a fucking volcano.
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
yoooo

Luge "Lord of the rings" najzakon film posebno vtoriot del. Prviot e dobar samo vo moria, vtoriot kaj Helms Deep, a tretiot ne e tolku interesen. Isto i "The battle fot middle earth" e mnogu zakon igica. Iskreno se vozbuduvam koga go gledam filmov.:vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Evil cannot be dead.Morgoth shall return.Gondor shall fall.Crumbled and ashamed...licking Ork feet for an eternity.The remains of the White Council turned into rubble,their beards will be trophies in the Glory Room in Mordor,hanging next to the King's head.The Goblins shall smoke all the grass in the Shire and slaughter the grandchilden of the former heroes.The Elves will run from their ancient homes(again)and seek refuge over the sea....Middle Earth will once again be stained with ghast.And then...Morgoth will go to the last refuge of Good.The land beyond.The place of heroes worthy of such beaty...to kill it!

Мора да се деси вакво нешто.Hollywood треба да јаде...
 
Член од
20 јули 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Филмот го имам гледано едно милион пати... Немам зборови... Специјално продолжено издание имам на 12 ЦД-а, со сите (дополнители) материјали, донесено од САД. Закон.
Музиката, ефектите.... Не знам...
А БТВ, моментално симнувам еден цртан филм од 1978, не знам каков е, ама морам да го ѕирнам.
Ама разбирливо, затоа што мислам дека нема поголем Lord Of The Rings freak од мене.
А да, уште ова: ако сакате да го проучите цел Толкинов Свет прочитајте ги и Силмарилион, Хобитот и сите други книги од него.
Толку (засега).

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Филмот го имам гледано едно милион пати... Немам зборови... Специјално продолжено издание имам на 12 ЦД-а, со сите (дополнители) материјали, донесено од САД. Закон.
Музиката, ефектите.... Не знам...
А БТВ, моментално симнувам еден цртан филм од 1978, не знам каков е, ама морам да го ѕирнам.
Ама разбирливо, затоа што мислам дека нема поголем Lord Of The Rings freak од мене.
А да, уште ова: ако сакате да го проучите цел Толкинов Свет прочитајте ги и Силмарилион, Хобитот и сите други книги од него.
Толку (засега).

Ај не зезај, прошетај малку повеќе и ќе сретнеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom