Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

Член од
9 февруари 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
decki ja sum nov na forumot ima nogu strani me mrza da citam ovoa so lockerz stvarno li stigaat rabotite ja veke stanav z-member I nisto ne me prasaa ili pa dali ke mi pratat bluza ?
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
decki ja sum nov na forumot ima nogu strani me mrza da citam ovoa so lockerz stvarno li stigaat rabotite ja veke stanav z-member I nisto ne me prasaa ili pa dali ke mi pratat bluza ?
Тие ќе ти ја пратат со сигурност ама ти дали ке ја погодиш адресата:smir:
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Мислам дека ќе можеш без картичка, ама не сум сигурен зошто немам купувано.
Ок ке видиме само да стигнат бтв дали ги знаеш како беа цените на париве :smir: ако знае некој нека кажи/колку поени се колку париако не ме разбра добро:kesa:
 

StiFFy

Курминистратор
Член од
10 јануари 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
Можеш да ги тужиш...имаш доказ од успс.цом дека е пратено...имаш доказ дека не е скам...дека на другите им стигнало! Ме мрзи да ти ја објаснуам цела ситоација ама ај...значи во гостивар јас знам пет победници меѓу кој и јас...двајца од тие победници се албанци и само на нив им стигна иподот а другите двајца сосе мене тројца сме Македонци и не стигна...значи работава е 3 спрема 2 и можеш да прерачунаш колкави се шансите за "случајно" така да се погоди или некој изиграва господ па бира кој ке добие кој не! Прочитај го ти законот за пратки...верувам дека имаш врски во пошта ама биди поупорен...барем да знаат каде е грешката да објаснат! Поздрав!
 
Член од
2 февруари 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
decki dali nekoj do sega ima zemeno nekoja nagrada kako ps3 xbox360. da ne bide samo maica da moes da zemes i pari na karticka
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Озбилно ам кај ќе најдаам јас од 100 души лични карти.
Не бараат од оние кои се зачленети преку тебе, туку оние кои се уклучуваат од твоја ИП адреса, за да се уверат дека не си преварант (доколку делиш ип адреса со повеќе луѓе, можеш да му објасниш)

Инаку тие кои имате повеќе акаунти од ист компјутер, ако не им дадете лични карти за да се уверат дека не ги лажете, ќе ви одземаат License points, кои на почеток се 12, и со прекршоци ви се намалуваат, а за да нарачате нешто мора да имате 12 (ако ви одземале, немајте гајле, секој месец ви надополнуваат поени доколку ви фалат) што и не ми прави баш логика :D
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
ок е сега им пратив лична карта од татко ми и ученичка книшка од мене и ми кажаа дека ќе ја добијам мајцата па ќе видеме :)
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
Мислам дека не се исплати да земаш вака пари. Дури ако се зголеми цената четирикратно тогаш веќе ќе е изгор. Подобро ќе е да си земиш некој предмет.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Мислам дека не се исплати да земаш вака пари. Дури ако се зголеми цената четирикратно тогаш веќе ќе е изгор. Подобро ќе е да си земиш некој предмет.
Да се согласувам ама парите НАЈСИГУРНО СЕ ВО ТВОИ РАЦЕ!!!а предметот можи и поштарите да си го земат кога ке видат ТОЛАКВО ГИФТ му пишува а можи и да најдат нешто фејк мсн нз шо нз како зато и јас одлучив пари да си земам !
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
On Friday, we'll have big news about a very special February redemption!

Шо сакат да кажат со ова??Да не има ресток?:helou:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Odam po mojot I pod mi zvonija od posta :D:D:D dosol :d

УХ конечно и мојот стигна , чекајте ке дојдат кажаа дека на царина ги држат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom