Live Messenger проблеми, прашања и совети

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Моментално сум на пц кој има инсталирано 8.5, нормално не ми дозволи да се уклучам и кога почна да ја симнува 9ката: Use windows update to download the latest version of windows installer and try again. Ќе ми го пообјасни некој ова?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Моментално сум на пц кој има инсталирано 8.5, нормално не ми дозволи да се уклучам и кога почна да ја симнува 9ката: Use windows update to download the latest version of windows installer and try again. Ќе ми го пообјасни некој ова?
http://tinyurl.com/d3pybx
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Знае некој да ми каже дали иконката на мсн кога не е активно, па и така, дали може да стои како кај ИксПе ??? Да не е цело време како активна програма на старт туку кај часовникот :)
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Знае некој да ми каже дали иконката на мсн кога не е активно, па и така, дали може да стои како кај ИксПе ??? Да не е цело време како активна програма на старт туку кај часовникот :)
Веројатно си на Windows 7, затвори го скроз мсн-то, иди во program files најди го таму во папката Windows Live > Messenger > msnmsgr десен клик на него Troubleshoot Compatibility и намести го во компатибилен мод за Windows Vista.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Error code: 81000306
Опасно ме ебе ероров.:smir:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Веројатно си на Windows 7, затвори го скроз мсн-то, иди во program files најди го таму во папката Windows Live > Messenger > msnmsgr десен клик на него Troubleshoot Compatibility и намести го во компатибилен мод за Windows Vista.
Да само сум заборавил да напишам :) Инаку мн фала :)
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Џабе нејќе ова.:nesum:

Ај пробај дисеблирај го процесов ако го имаш Nsvcappflt.exe, со влегување преку Ctrl+Alt+Del во табот Process, најди го и End Process. и види ќе се логира ли после мсн-то.

Покрај ова скенирај со некој антивирус за штетници и со некои други програми како Mlawerbytes, SuperAntiSpyware итн.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не е могуче ова.Симнав верзија 8.1 бета и одма ме пушти.:nesum::nesum:
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Aј пробај со 2010 бета.

2009-ката ќе ти се дилитне со ова, ама све друго останува(плус лајв, логови све тоа останува)Инсталирај првин, и откако ќе инсталираш, не го пали мснот, стај го тоа ехето во папката со новиот мсн пред да го пуштиш мснот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom