Linkin Park

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Лошо го напишал...и јас лошо го разбрав :icon_conf Добро сеа се разбравме :) Инаку да во право е, сите имаат право на грешка, па и групите. Никој не е безгрешен:smir:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
tuka zboruva za metallica.. ako razbrav kako sto treba
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Pravi komercijalisti...ne gi postuem, iako im sakav NEKOI pesni...
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Хехе...падна житонот...
Нормално...ЛП се добри....Њу Метал...

П.С. Знаете нели дека MTV ги имаше номинирано за најдобра метал група...а и ја добија наградата...
П.С. 2 Не ги мешајте GREEN DAY бидејки
1. Тие се подолго на сцена од ЛП
2. Премногу се глупи...ако гледаш како што треба преслушајте нешто постаро а нешто сега што извадиле...
Булевар на скршените сништа...
:)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
HGD напиша:
Хехе...падна житонот...
Нормално...ЛП се добри....Њу Метал...

П.С. Знаете нели дека MTV ги имаше номинирано за најдобра метал група...а и ја добија наградата...
П.С. 2 Не ги мешајте GREEN DAY бидејки
1. Тие се подолго на сцена од ЛП
2. Премногу се глупи...ако гледаш како што треба преслушајте нешто постаро а нешто сега што извадиле...
Булевар на скршените сништа...
:)
аУУУ..Каква споредба,ко прво ја не би ги споредил ЛП со Грин Деј бидејќи едноставно нели ЛП можат да му се фатат за к*рот на Грин Деј,Грин деј бар се определени во кој правец им оди нивната музика,и не се толкави комерцијалисти колку што се Линкин Парк,и да,ГД многу подолго се на сцена и имат многу повеќе песни кои и кога ќе пораснам ќе ги потпевнувам и слушам....П.С.Новава песна на ЛП сакс :smir:
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Мислиш What ive done? Не зафркавај песната е супер. Сега не е металска или раперска или шо ти знам туку е рокерска повеќе. Песната е супер а едвај чекам да дојде понеделник за да го симнам нивниот нов албум :) А и ако споредуваш ГД и ЛП во комерцијала тогаш ЛП ни трагот од ГД не го гледат. ГД толку се комерцијала не можам да почнам да зборувам. Една песна им е софт рок друга хард рок, трета пак панк и ај сеа де. А и на некои песни текстот е за никаде. Збор со збор не е поврзан
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Saiya Jin напиша:
Мислиш What ive done? Не зафркавај песната е супер. Сега не е металска или раперска или шо ти знам туку е рокерска повеќе. Песната е супер а едвај чекам да дојде понеделник за да го симнам нивниот нов албум :) А и ако споредуваш ГД и ЛП во комерцијала тогаш ЛП ни трагот од ГД не го гледат. ГД толку се комерцијала не можам да почнам да зборувам. Една песна им е софт рок друга хард рок, трета пак панк и ај сеа де. А и на некои песни текстот е за никаде. Збор со збор не е поврзан
Мислиш дека Грин Деј од комерцијала излегоа?Јас додека не им излезе еден од последниве албуми не знаев дека постојат,никад не бев наишол на нив нигде,па сеа види каква комерцијала биле,последниов албум и не го рачунам иако многу ги обожавам wake me up when september ends и boulevar of broken dreams,а и американ идиот не е лоша ама сепак последниот може бил искомерцијализиран ама првите албуми многу ги поштувам,и сепак колку и да збориш за разлика помеѓу една и друга нивна песна,линкин парк во мешање на стилови на песни никој никад нема да ги претица,и новава песна им е добра?...Аха,епа твое мислење,јас би рекол 3x Шит
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Пф...ако е МТВ мјзуик авордс мерило за добра музика кај ви е крајот. МТВ нема ко прво никакво право и не смее да си зема за право да си кажува кој е најдобра метал група.
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Гижо сакав да кажам дека ЛП тераат New Metal она што би се рекло дека сите го мразат....зезнаа со JAY Z ептен али како што кажав секој има добар и лош албум...за нив...си е ОК...
ГД...оф...оф...ете детото...вика ГД па ГД...па тие песни бе бро ги вратија на сцена затоа не си слушнал за нив...
МТВ си е МТВ плати па ке станиш и ти познат и славен и фраер главен...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Немора МТВ да те праи славен. Има толку метал групи што ние, вие си ги знаеме, и за нас се славни, и си ги слушаме, без да чекаме на МТВ да се појават.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
новата песна не е нешто посебно ама спотот е закон. Нешто с еобидуваат и тие како U2 да го насочат вниманието кон заштитата на планетата, преку музиката да се крени совеста на човекот за загад. на планетата. Од мене имаат 5ка за намерата :)



pozdrAfff....
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
новата песна не е нешто посебно ама спотот е закон. Нешто с еобидуваат и тие како U2 да го насочат вниманието кон заштитата на планетата, преку музиката да се крени совеста на човекот за загад. на планетата. Од мене имаат 5ка за намерата :)



pozdrAfff....
Абе добри им се сите песни имаат ритам онаков да те натера да ја слушаш песната повеќе пати и да не ти се здосади. А за обидот да ја зачуваат и спасат планетата е добра идеа ама спотовите треба поубаво да ги презентираат зш некако вака не ми даваат пример мене слика од тоа што спотот сака да покаже(докаже)
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Уфф... никад не сум ги сакала... Не сум пробала да ги слушам многу ми се антипатични. Вртим канал кога ќе ги видам... :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom