Linkin Park

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Коа почнав да слушам Рок и такви ствари они беа први... И првиот настап со бенд, беше со нивна песна xD А многу спонтано дое тоа, мораше What I've done затоа што има клавир :)
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Добри се за 13-14 годишни деца. За останатите-што подалеку од LP, смрдат.
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
омилена група ми се, супер им е се, музиката, текстовите, и убаво пеат и Chester:wub: и Mike, мене омилен албум ми е Meteora, a омилена песна Numb, иначе ми се допаѓаат сите нивни албуми и песни:wub::wub:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Порано ги слушав многу и беа меѓу првите групи што ги обожавав..
Сега ги слушам послабо, но сепак..не можам да кажам нешто лошо за нив, ми се допаѓаат..И се пронаоѓам у текстовите некако..
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
A be so vi e na vas....Linki Park znaat sto pravat...nema nekoj bend sto e pooriginalen od Linkin Park....Edinstven bend so vakov stil na muzika...a i so dosta originalni lirici..mislam edinstveniot bend kojsto ima spoeno ljubov i politika vo edna pesna....ZAKON :music3:
а може да знам која е таа песна?мислам супер си се они, ама мислам дека имаат политички песни само на Minutes To Midnight
 
U

UnholY

Гостин
Единствен бенд со ваков стил на музика?
The_Grim, од каде таа информација? Постојат и други идентични бендови, само поентата е во тоа шо не се афирмирани до тој степен како шо се Linkin Park. А, истотака и не би се согласил со тоа дека нема пооргинален бенд.
Нивната музика е мешавина, ни самите не знаат како би се класифицирале. Рок, рап, алтернатив шит и сл.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
17
Поени од реакции
3
епа сега мене ми се свиѓаат, не викам дека се единствениот бенд со таков тип на музика ама мислам дека се баш оригинални и mike ми е супер.
последниов албум јес да беше малку поразличен, првите два ми беа најдобри ама јебига. ама what i've done е јака.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
абе добри беа до првите два албума (Hybrid theory и Meteora ) кога беа ну метал сеа новиот албум е за никаде станаа комерцијала и изгубија мн фанови
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Омилена песна од нив ми е Faint.
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Ги слушав порано. Најмногу ги сакав Hybrid theory и Meteora. Ама кога се здружија со оној Jay-Z, толку беше, некако ми се одмилија. И мислев ќе си ја поправат грешката со новиов албум, ама ништо. Се разочарав. Ептен у комерцијала отидоа. Некако излитени ми станаа. Точно дека изгубија многу фанови со Minutes till midnight, ама "добија" и некои нови. Некои што слушаат, што знам, Miley Syrus и Jonas Brothers (како и да се пишува) сега се прават тешки рокери и Yeaaahh, Linkin Park, best band 4 ever
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Hybrid Theory
Meteora

Тие два албума ги слушав од нив,еден период дури и константно.
За мене се добри,убав стил на музика(валјда оти спојуваат повеќе работи во едно,а мене ми се допаѓаат такви изведби).
Омилени песни:
-Crawling
-Breaking the Habit
-One step closer
-Faint
-In the end
-Numb
Албумот со Jay-Z мислам дека се викаше Collision Course.
Ако не друго,барем насловот е ОК бе.
Али со таа соработка ги изгубија фановите кои беа повеќе насочени кон Метал-делот од нивната музика.
За мене лично беше ОК,пошто поштуем рап.
Особено добра песна оттаму 99 Problems Remix.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Hybrid Theory им беше најдобар албум .
Почетоците на мојата љубов кон агресивната музика :)
Ама последниов албум едноставно не е по мој вкус.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.493
Поени од реакции
8.128
Hybrid Theory им беше најдобар албум .
Почетоците на мојата љубов кон агресивната музика :)
Ама последниов албум едноставно не е по мој вкус.
абе и двата се закон, на исто ниво би ги ставил(мислам на Hybrid Theory и Meteora)
а што се тиче овој новиот албум, почнаа да се искомерцијализираат и, тапа е звукот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom