LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Мајнејте ги психолозите бе,они можат да извадат психичка болест од обична печатна грешка/грешка при говорење.Туку,сакам коментар за посто шо го цитирах погоре.
Со мајмуните?
За изјавата на овој Клод?
Опишувајќи ги нив-Клодин Андре вели "Tоа сме ние, но само ПРЕД 3,5 милиони години " .
ако тој мисли дека си го гледа предокот мајмун од пред 5 миљони години...нека мисли.

Или мислиш на начинот на поздрав на тие мајмуни? Наместо здраво како си поздрав со ракување, да се изонадам со некого на улица, во автобус...? За жал не е можно, не сме животни, мајмуни и делфини. Не е нормално да имаш секс со некого само за да му кажеш здраво, како е утрово...
 

biglava

Last Samurai
Член од
28 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
4
Па коректно ќе беше да кажеше дали тестостеронот и алфа-фетопротеинот за време ембрионот, влијаат врз формирањето психичко нарушување кај плодот подоцна во животот, или не. И ако не, каде ја гледа “абнормалноста“ во психичкото здравје.

Ова, нели, ако воопшто знае за што зборам.
Се е во психолохијата,се е во нас,ГЕЈ е болест,психолошка болест која сигурен сум дека може да се најде начин да се излечи бидејќи не е природно да опстанат + и + или - и - =чиста физика,тука имаш и биологија и логика и СИТЕ можни закони го потврдуваат тоа !

А ова што го наведе ти горе е бла бла бла бла бла бла бла...бла.
 
L

Liberation

Гостин
ете поима неам што е алфа-фетопротеинот за време на ембрионот кој влијаел врз формирањето психичко нарушување ама знам дека + и - се привлекуваат не + и + или - и - и знам дека да беа сите геј неможе животот на планетата да опстане ај ти одговорими дали сум во право за ова
Не, апсолутно не си во право. Денес човековиот род може да опстане и без зачнување на класичен начин. Вештачко оплодување, клонирање, па дури и вкрстување на гени од истополови родители...

Два плуса и два минуса во физика и хемија да користиш. Човекот е комплексно суштество кое одамна ја надминало неорганската хемија со која ти се расфрлаш :)

Туку, да се вратиме на темата.

1. Ко-основачот на Фејсбук бара геј-бракови во Њујорк.
Крис Хјугс, ко-основачот на Фејсбук, вечерта на Нова година, се сврши со својот партнер Син Елдриџ.
Поради фактот што државата Њујорк, каде тие живеат, не предвидува геј-брак, Хјугс бара државата да го воведе како можност.
Оваа иницијатива наиде на поддршка од сенаторот Томас Дуан.


2. Новиот извршен директор на Apple -најмоќен геј-човек во Силиконската Долина.


3. Членот на Европскиот Парламент, геј-лабуристот Мајкл Кешман, работи на агенда за сопирање на геноцидот врз хомосексуалците во Иран.

4. Истражување покажува дека геј-луѓето повеќе се интересираат за зачувување и унапредување на животната средина.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Не, апсолутно не си во право. Денес човековиот род може да опстане и без зачнување на класичен начин. Вештачко оплодување, клонирање, па дури и вкрстување на гени од истополови родители...

Два плуса и два минуса во физика и хемија да користиш. Човекот е комплексно суштество кое одамна ја надминало неорганската хемија со која ти се расфрлаш :)

Туку, да се вратиме на темата.

1. Ко-основачот на Фејсбук бара геј-бракови во Њујорк.
Крис Хјугс, ко-основачот на Фејсбук, вечерта на Нова година, се сврши со својот партнер Син Елдриџ.
Поради фактот што државата Њујорк, каде тие живеат, не предвидува геј-брак, Хјугс бара државата да го воведе како можност.
Оваа иницијатива наиде на поддршка од сенаторот Томас Дуан.


2. Новиот извршен директор на Apple -најмоќен геј-човек во Силиконската Долина.


3. Членот на Европскиот Парламент, геј-лабуристот Мајкл Кешман, работи на агенда за сопирање на геноцидот врз хомосексуалците во Иран.

4. Истражување покажува дека геј-луѓето повеќе се интересираат за зачувување и унапредување на животната средина.
и ти го подржуваш тоа вештачко оплодување ? кое да напоменам е ВЕШТАЧКО како и поимот ГЕЈ вештачки , нешто што не е природно или е ненормално
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Аман човек џабе се објаснуваш со него, неможе пе*ер да ти каже сам дека е фаличен...
колку и да се убедуваш он ќе си мисли дека е у право и дека све е тоа ок, а за жал не е
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
ако е пе*ер може ке сфати дека се тоа е неприродно
 
С

Сатори

Гостин
и ти го подржуваш тоа вештачко оплодување ? кое да напоменам е ВЕШТАЧКО како и поимот ГЕЈ вештачки , нешто што не е природно или е ненормално
Нормално? Природно?
Како слободно се расфрлате со терминологија, човек ќе помисли дека можеби има и вистина во она што го пишувате.Кога нормално по дефиниција ќе биде исто за сите луѓе на планетава, тогаш сите ќе бидеме исти, ќе веруваме во комунизам и нема да постои ништо друго освен хетеросексуалноста како замена за религија. (Хинт:Ви поврзувам со Тито и социјализмот)
До тогаш, немој да пиете апчиња кога сте болни, што е тоа ... синтетика, не е природно.
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
29
Поени од реакции
3
Ааааааааааааа падна сапунот ама од кај да знае човек кој меѓу нашите не е наш затоа сигурно си е сигурно.....
Не мора толку да си ласкаш, мислиш дека секој геј би сакал да ти го опне. :pos2::pos2: Ти се молам и они имаат вкус. :nesvest:
 
C

cige

Гостин
и ти го подржуваш тоа вештачко оплодување ? кое да напоменам е ВЕШТАЧКО како и поимот ГЕЈ вештачки , нешто што не е природно или е ненормално
Он се бори за педерите да може деца да посвојуваат, ти го пражуваш дали дали поддржува вештачко оплодување
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
абе океј ама ама значи тоа не е нормално пред 200 години неможело така сега ако изнашле начин за размножување на некој лабароториски начин незначи дека да бидеш пе*ер е нормално .... и не ме поврзувај со тито затоа што сум анти-комунист ме вреѓаш значи :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Има многу работи кои не се нормални па не ги осудуваме ! не е нормално да немаш нога па не ги мразиме луѓето без една нога, не е нормално да јадеш плескавица со лажица па ако некој тоа го прави нема да му замериме. Исто е и со геј популацијата. Што се замараш за него, само ќе има повеќе женски за нас :) А и тргнете од тоа некој ваш ближен да е педер, сигурно нема да го отпишете откажете од него отфрлите или слични срања што ги тврдите. А и да е болест јебига, одредени ја фатиле... што би рекле старите : Болеста е сечива .

--- надополнето ---

Е да и да кажам дека ми е сеедно ако има геј бракови, бидејќи дали тие се на хартија заедно или не исто ми е. Само НИКОГАШ не би им дозволил да посвојуваат деца.... тоа е веќе нездрава средина за растење.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.764
Јас лично не ги осудувам геј луѓево, мене ми е криво што толку добри, згодни, убави дечки се геј, срце да му се скрши на човек ... :(
 
С

Сатори

Гостин
абе океј ама ама значи тоа не е нормално пред 200 години неможело така сега ако изнашле начин за размножување на некој лабароториски начин незначи дека да бидеш пе*ер е нормално .... и не ме поврзувај со тито затоа што сум анти-комунист ме вреѓаш значи :)
Не те поврзував тебе туку твоето размислување кое што се поклопува со таа идеологија.Нели е чудно да мразиш нешто а во суштина да го промовираш? :)
И кога веќе констатиравме дека нема дефиниција за нормално, пред 200 години беше најокеј да се биде геј во Ватикан, пред 2000 години беше уште поокеј да се биде геј секаде, Римјаните и Грците дури и олимписки игри сакале да приредат во таа чест.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Не те поврзував тебе туку твоето размислување кое што се поклопува со таа идеологија.Нели е чудно да мразиш нешто а во суштина да го промовираш? :)
И кога веќе констатиравме дека нема дефиниција за нормално, пред 200 години беше најокеј да се биде геј во Ватикан, пред 2000 години беше уште поокеј да се биде геј секаде, Римјаните и Грците дури и олимписки игри сакале да приредат во таа чест.
и оп одеднаш цел свет се изјалови и стана не океј ? како бе тоа одеднаш ме чуди ... него Не е природно , деца да посвојуваат никако несмее да се дозволи , за нивните паради едно големо НЕ ! тоа е едноставно дебилно , педе*ите се фалц на природата едноставно и нека си се еб*т они ама нека не замараат со правата нивни ,и оф топик ако мрзам гејови никако мојата идеологија не се поклопува со комунизмот можеби и јас и тие кој ја почитуваат таа идологија размислуваме за оваа тема исто незначи дека за се расмислуваме исто .. т.е. мрзење педе*и не е комунистичко нешто :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Не те поврзував тебе туку твоето размислување кое што се поклопува со таа идеологија.Нели е чудно да мразиш нешто а во суштина да го промовираш? :)
И кога веќе констатиравме дека нема дефиниција за нормално, пред 200 години беше најокеј да се биде геј во Ватикан, пред 2000 години беше уште поокеј да се биде геј секаде, Римјаните и Грците дури и олимписки игри сакале да приредат во таа чест.

Ок и дали тогаш кога според тебе имало гејови, им било дозволено да имаат бракови и да посвојуваат деца?
Дали ти го оправдуваш тоа посвојување деца, дете да израсне со двајца татковци кои не дај боже ќе ги види бар еднаш како се сексаат?
Или па вештачки да се оплоди дете со гени од двајца татковци? што ќе биде со тоа дете кога ќе порасне?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom