League of Legends

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ама за понапредните, вака за почеток и не е баш добро да се почне, ќе страда цел тим
Кажи ми кој левел си. Иначе нормално јас коа почињав, немаше волку избор па нормално само со Ashe. Иначе најлесно е jungle и за почеток затоа што си ја бркаш работата, си фармаш крипови и чат пат праиш некој ганк, е сеа ако се курчат или те замараат само ги игнорираш. А за почеток земи си и support не е лошо пример Janna е лесна за играње.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Кажи ми кој левел си. Иначе нормално јас коа почињав, немаше волку избор па нормално само со Ashe. Иначе најлесно е jungle и за почеток затоа што си ја бркаш работата, си фармаш крипови и чат пат праиш некој ганк, е сеа ако се курчат или те замараат само ги игнорираш. А за почеток земи си и support не е лошо пример Janna е лесна за играње.
Чат-пат? И ти си еден од оние шо се оставаат у џунгла до 18ти левел....
Џунгла е за да излевелираш брзо до левел потребен за да ганкаш и да помагаш на тимот а во исто време тој што те соло поради тоа шо џанглаш исто така да може да изнакрипа и левелира на раат. Не за да седиш у неа доживотно.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Чат-пат? И ти си еден од оние шо се оставаат у џунгла до 18ти левел....
Џунгла е за да излевелираш брзо до левел потребен за да ганкаш и да помагаш на тимот а во исто време тој што те соло поради тоа шо џанглаш исто така да може да изнакрипа и левелира на раат. Не за да седиш у неа доживотно.
Еј немој да ме учиш те молам. Значи ако не добијам добар пул на волците и на блу, нема да ганкам многу јасно. Или ако незнаеш да си ја држиш линијата џунглерот не ти е крив. Нормално кога ќе фатам 4ти лвл ( највеќе играм со Амуму и Ноктурн) идам да ганкам обавезно. Ама треба да се поклопат работите, а многу е тешко на соло ранкед да ганкаш...
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Кажи ми кој левел си. Иначе нормално јас коа почињав, немаше волку избор па нормално само со Ashe. Иначе најлесно е jungle и за почеток затоа што си ја бркаш работата, си фармаш крипови и чат пат праиш некој ганк, е сеа ако се курчат или те замараат само ги игнорираш. А за почеток земи си и support не е лошо пример Janna е лесна за играње.
Брат џангл е најтешко за играње и тој што игра има најголема одговорност, со добар џанглер што оди за генкови партијата е повеќе од 50% добиена.Има многу што до 6ка не мрдаат од џунгла, а фората е до тогаш да направиш 1-2 добро генкови бидејќи ни тој што е мид ни соло се немаат вратено ниеднаш во база и немаат вордови.На почеток се ствара предноста и после е лесно само да дозавршиш треба.Гледај го TheOddOne како игра ќе ти стане јасно :D
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Брат џангл е најтешко за играње и тој што игра има најголема одговорност, со добар џанглер што оди за генкови партијата е повеќе од 50% добиена.Има многу што до 6ка не мрдаат од џунгла, а фората е до тогаш да направиш 1-2 добро генкови бидејќи ни тој што е мид ни соло се немаат вратено ниеднаш во база и немаат вордови.На почеток се ствара предноста и после е лесно само да дозавршиш треба.Гледај го TheOddOne како игра ќе ти стане јасно :D
Што има да му стане јасно бе ? Имаме изиграно повеќе од 2000 партии и ранкд и нормал.Исто така,стоунвал е најдобар џанглер на лол УС.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Брат џангл е најтешко за играње и тој што игра има најголема одговорност, со добар џанглер што оди за генкови партијата е повеќе од 50% добиена.Има многу што до 6ка не мрдаат од џунгла, а фората е до тогаш да направиш 1-2 добро генкови бидејќи ни тој што е мид ни соло се немаат вратено ниеднаш во база и немаат вордови.На почеток се ствара предноста и после е лесно само да дозавршиш треба.Гледај го TheOddOne како игра ќе ти стане јасно :D
Нормално дека го гледам. Saintvicious најбоље jungler. Не викам дека е лесно, ама за почеток ти кажувам добро е да вежбаш. Јас на ranked највеќе тоа играм и да највише јаде flame ама битно можеш сам да тепаш партии.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Сите улоги ги имам добро научено , сега почнав уште jungle да ја усовршам . Многу замараат сите за ганкови неможам да бидам на 10 места одеднаш али прилично битна улога е , а и интересна за играње е. Али сепак највеќе сум кон ad carry :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Џабе не играјте ранкед, не е могуче да поминеш сам 1400-1500 ело еве веќе 3 партии губам пошо мид иде Картус и завршува 6-16, jungle shyvana иде 1-8... Златен доминион!!!
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Јас сум на почеток. 6ти левел :S. Али во фаза на учење. Читам по форуми што како. Пробав Support да и грам, ама многу треба да се пази на items. А уште ги немам научено добро. Ми се свиѓа на LoL што има она неделно херои за играње. Па може да си тестираш. Пробав и со Master Yi да играм, ама он е jungler и некако слабо се снаоѓам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom