LCD телевизори

Член од
29 јуни 2010
Мислења
22
Поени од реакции
11
Ама бато СТ не би земал гага да ми го дадат, ќе идам боље у подрум вадам ЦРТ-то.
Дали имаш лично искуство со СТ? Ако имаш, какви дефекти има во однос на брзината на менување канали, јутуб, усб филмови и слично, не барам слика со спејс шатл пиксели
 
Последно уредено:

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.142
Поени од реакции
15.886
Дали имаш лично искуство со СТ? Ако имаш, какви дефекти има во однос на брзината на менување канали, јутуб, усб филмови и слично, не барам слика со спејс шатл пиксели
Ја имам, катастрофа.
Со судни маки се конектира на вифи, на програми кј што може да бираш превод, нема уопште превод. Усб, со тек на време престана да го препознава. Да не зборам какви бои вади екранот.
Сума сумарум, СТ да купи некоја баба и дедо, да гледаат МТВ и Сител, за покомплицирани процеси не е.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
И јас имам СТ55 и се конектира на вифи без никаков проблем во рок од 5 секунди по пуштање на ТВ. За преводите се согласувам, се има десено неколку пати да ги нема (само кај дигиталните програми) ама со рестарт на ТВ се појавуваат. Има 3 УСБ портови и никогаш се нема десено да некој од нив не препознае било да е ФАТ или НТФС (за снимање од ТВ програма може само кај ФАТ формат, НТФС за се останато) Квалитетот на боите е релативен, ТВто нема опции за диминг, незнам дип блек како Самсунзите и според тоа квалитетот на боите сигурно не е на ниво на Сони/Самсунг/ЛГ али за мене е добар поготово на поживите модови на слика.
Е сега ако често се игра карти, мини и некои други плејстор игри, се дешава повремено да блокира андроидот па мора тогаш да се ресетира и тоа со вадење на кабелот од струја не само со он-оф на далинското.
Пред некоја година (7години го имам) ми прегорија неколку лед диоди мајсторот ми ги смена и за неколку часа беше готов ТВто за 800 денари, рече дека кај сите ТВа се дешава и кај скапите, прегорват кај СТ не е почесто од другите туку како ке ти се погоди среќата и ми советуваше да не го пуштам на максимум осветлението на сликата за посигурно за диодите повеке да траат (совет кој му го дава на сите кои му носат ТВ со прегорени лед диоди без оглед на моделот)
Јас го користам за Јутуб секојдневно гледање филмови било УСБ или некој стриминг програм плејстор игрици и слично по цел ден не се гаси, не сакам сега да го препорачувам овде пошто не знам на кого и колку ке му се погоди ама мене со сите овие мани и дефектот ми е Ок за цената
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Porano QUART ( AMC gi prodavaa ) bea solidni televizori se proizveduvaa vo Vestel Turcija ( kako i Telefunken i Fuego ) e sega ST civo proizvodstvo se neznam NO ako se proizveduva ST vo Turski Vestel kako QUART sto bea i Telefunken sto se seuste togas ST se so soliden kvalitet za canata
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Porano QUART ( AMC gi prodavaa ) bea solidni televizori se proizveduvaa vo Vestel Turcija ( kako i Telefunken i Fuego ) e sega ST civo proizvodstvo se neznam NO ako se proizveduva ST vo Turski Vestel kako QUART sto bea i Telefunken sto se seuste togas ST se so soliden kvalitet za canata
ST se sklopuvaat vo Kina . St ne postoi nikade vo svet tuku samo kaj nas . Setek si naracuva odredena kolicina na televizori so odredeni karakteristiki od nekoja random fabrika u Kina ,i tamu na baranje na Setek lepat naziv ST na televizorot .
Za parite brkaat rabota , no vo nikoj slucaj ne se sporedlivi so drugite renomirani brendovi .

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
ST se sklopuvaat vo Kina . St ne postoi nikade vo svet tuku samo kaj nas . Setek si naracuva odredena kolicina na televizori so odredeni karakteristiki od nekoja random fabrika u Kina ,i tamu na baranje na Setek lepat naziv ST na televizorot .
Za parite brkaat rabota , no vo nikoj slucaj ne se sporedlivi so drugite renomirani brendovi .

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
Јас колку што знам бланко доаѓаат а називот СТ овде го втиснуваат
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.528
Поени од реакции
7.120
Superior technology е фирмата секако дека постои, само сетек им е официјален шпедитор за земјава.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
ST se sklopuvaat vo Kina . St ne postoi nikade vo svet tuku samo kaj nas . Setek si naracuva odredena kolicina na televizori so odredeni karakteristiki od nekoja random fabrika u Kina ,i tamu na baranje na Setek lepat naziv ST na televizorot .
Za parite brkaat rabota , no vo nikoj slucaj ne se sporedlivi so drugite renomirani brendovi .

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
Jasno e toa kako sto Fuego e brend na Neptun NEO na Tehnomarket QUART bese na AMC Taka i ST e brend na Setec no prasanje e od kade Setec gi naracuva ST led televizorite Fuego i Telefunken se proizvedeni vo Vestel-Turcija NO dali i ST naracuva televizori po poracka od Turski Vestel neznam
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
714
Најверојатно некој од вас начекал и знае од што се појавуваат флеки виолетови или се прави цел екран како виолетов.Се работи за Грундиг 4К смарт телевизор.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Најверојатно некој од вас начекал и знае од што се појавуваат флеки виолетови или се прави цел екран како виолетов.Се работи за Грундиг 4К смарт телевизор.
Bi trebalo da se LED diodite, neka me ispravi nekoj ako gresam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom