LCD телевизори

Член од
5 март 2023
Мислења
5
Поени од реакции
5
Глеј кај секоја марка може да се случи дефективен производ да пратат, денес е лутрија како се се склопува у Кина.
На пријател и Самсунг му стигна дефективен уред се случува.
Ок се е тоа јасно може да се случи, ме иритира моментот дека они знаат дека цела серија се со проблем. Кога веќе знаеш дека се со проблем може во најмала рака да обезбедиш некое поедноставно решение онлајн или..... Некако. Носење телевизор во сервис е губење ден од работа. Имав среќа сервисерот беше фин, и ми вика почекај 10 мин и од а го среди. Ако неможе одма да го среди тоа е автоматски уште еден ден губење да го земеш од сервис.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Ок се е тоа јасно може да се случи, ме иритира моментот дека они знаат дека цела серија се со проблем. Кога веќе знаеш дека се со проблем може во најмала рака да обезбедиш некое поедноставно решение онлајн или..... Некако. Носење телевизор во сервис е губење ден од работа. Имав среќа сервисерот беше фин, и ми вика почекај 10 мин и од а го среди. Ако неможе одма да го среди тоа е автоматски уште еден ден губење да го земеш од сервис.
Зошто си прифатил сервис барај си нов испрсвен уред и си требал да ги пријавш.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
5
Поени од реакции
5
Зошто си прифатил сервис барај си нов испрсвен уред и си требал да ги пријавш.
Јбг, нов уред треба да не е СТ па да доплаќам заебанции... Софтверски проблем буквално за 10 мин инсталираа нов софтвер. Не ми е муабетот да ги пријавам и да се бавтам со инспекции, него каква никаква грижа за корисници имаат и тоа не само СЕТ и други сервиси исто ти се фаќа. Како што кажа членот погоре " Ако пројде пројде ". :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Јбг, нов уред треба да не е СТ па да доплаќам заебанции... Софтверски проблем буквално за 10 мин инсталираа нов софтвер. Не ми е муабетот да ги пријавам и да се бавтам со инспекции, него каква никаква грижа за корисници имаат и тоа не само СЕТ и други сервиси исто ти се фаќа. Како што кажа членот погоре " Ако пројде пројде ". :)
Свесен сум на тоа али ако продолжиме да не ги пријавуваме ќе продолжат со "Ако пројде, пројде"
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Зошто си прифатил сервис барај си нов испрсвен уред и си требал да ги пријавш.
Пракса е прво во сервис да оди производот, тешко веднаш нов уред да дадат, скоро никогаш. Ова мислам за се важи.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Пракса е прво во сервис да оди производот, тешко веднаш нов уред да дадат, скоро никогаш. Ова мислам за се важи.
Зависи колку си спремен да ги ститнеш и колку процедура ќе покренеш, пријател ги пријави и му дадоа нов производ.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Се слагам и сум против таа пракса Прво Сервис ама така си тераат фирмиве...
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026

овој ако има уште 8% попуст 27 600, поефтин од самсунгот и подобар, андроид итн
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Здраво, ми треба препорака за телевизор 55" до 30000 ден. Во Сетек ми го препорачаа SAMSUNG UE55AU7172UXXH.
Дали има нешто подобро за тие пари или да одам со овој?
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Здраво, ми треба препорака за телевизор 55" до 30000 ден. Во Сетек ми го препорачаа SAMSUNG UE55AU7172UXXH.
Дали има нешто подобро за тие пари или да одам со овој?
Kakov samsung, ja znam 5 dusi so rasipani paneli pod 1 godina, batali gi, za ovaa cena Samsung ima sranje roba.

Moja preporaka, perverzija od tv, specifikacii kako nekoj Samsung tv od 60k. Ja da kupuvam sea ne bi se razmisluval, baska mislam imas 5 godini garancija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom