LCD телевизори

Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Мислења за Quart LT 42 3D, цената му е 29,000 во www.amc.com.mk. Има 4 пара гратис цвикери.
јас денес бев да го видам, и вака на прв поглед е супер, гледав малце убаво се гледа. за тие пари мислам дека е ТОП. ем 42инчен ем 3Д фулл хд и тоа за 29000:vozbud:
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
јас денес бев да го видам, и вака на прв поглед е супер, гледав малце убаво се гледа. за тие пари мислам дека е ТОП. ем 42инчен ем 3Д фулл хд и тоа за 29000:vozbud:
Што мислиш зошто е само 29к, а? :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Поевтини се заради нивниот квалитет... што го немаат. :)
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
па добро има 2 години гаранција, ама иди види како се гледа ке видиш дека е добро, за тие пари е добар
da i jas vcera go vidov ubavo izgleda slikata i na izgled televizorot e dobar ama okolu kvalitetot neznam iako ima 2 godini garancija
--- надополнето: Oct 19, 2011 10:53 AM ---
moze i prijatno da se iznenadis od takov televizor, a moze i ne.... :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
мене не би ме плашел квалитетот толку ако има добар hardware
кој го е купил квартот нека расправа :)
кој ги произведува тие quart некако слабо има информација за нив на интернет
инаку имам дома Quart телевизор од АМЦ исто земен и е некаде 10 години без проблем си работи
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Сега купив Philips 6606. Иам едно прашање. На телекабел сум, ги најдов сите аналогни канали, но дигиталните не ми ги најде. Дали некој знае у која земја да ги барам или има некоја друга фора? Фала
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Quart се дното кога се работи за LCD TV и било кој сегмент од пазарот.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Сега купив Philips 6606. Иам едно прашање. На телекабел сум, ги најдов сите аналогни канали, но дигиталните не ми ги најде. Дали некој знае у која земја да ги барам или има некоја друга фора? Фала
На почеток кога бираш земја одбери Германија или Финска.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
На почеток кога бираш земја одбери Германија или Финска.
Ми заврши работа Германија, вчера на Финска не ми наоѓаше, али џабе коа овие телекабел имаат мизерни 8дигитални програми. Мора да ги мењам неиде вака :mad: Сепак фала ти!
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Ми заврши работа Германија, вчера на Финска не ми наоѓаше, али џабе коа овие телекабел имаат мизерни 8дигитални програми. Мора да ги мењам неиде вака :mad: Сепак фала ти!
Подобро и тоа него на кејблтел, ниеден дигитален канал нема гага, само ако си земеш рисивер од нив :place:
се извинувам за офтопик...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Значи назад сум со ЛЦД\плазма\лед технологијата . Дома иаме панасоник 7-8 години стар, и сигурен сум во квалитетот на панасоник.

Што барам ја од тевето? Секако квалитет и добра слика, иако појма си неам кога ќе одиме да го земеме како ќе знам дали е добра сликата. :D

Второ, сакам да го поврзам со моето филипс home movie сараунд систем, кое исто така е 5-6 години старо.и секако со лаптоп-от. Имам кабелска. И тоа. Нека е до 35.000...
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Види во Техномаркет/T-home Panasonic 37 инчен со Alpha IPS панел, околу 30000 ден. би требало да е. Или ако го има 42 инчниот модел и цената му е до 35000 ден., али пази да биде со Alpha IPS панел.
Овие телевизори се со најдобар однос цена/перформанси кај нас можеби и пошироко, посебно 32 и 37 инчните модели, токму поради панелот којшто се употребува, IPS. (овој панел, во споредба со TN/PVA и останатите, дава подобар приказ на црна боја, генерално подобар квалитет на слика, пореални бои, и 178/178 степени аглови на гледање)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
да надоврзам панасоникот ЛЦД е Alpha IPS panel додека кај плазмата нема IPS panel туку има NEO/PDP Panel не мислам на оние НЕО телевизори тоа е друг поим,туку мислам на панелот слична класа како кај Pioneer Plazma значи Панасоникот на плазма има NEO/PDP Panel слично како Pioneer гуглај малку па ќе видете;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom