LCD телевизори

Член од
14 август 2010
Мислења
905
Поени од реакции
1.027
Човекот за Шнајдер ТВ прашува не за Вестел модели, можда му е купен веќе или го има некој близок негов па бара фирмвер, што ке прави со тие Вестел модели кои му ги нудиш кога не одговара нивниот фирмвер.
 
Член од
30 јануари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Немој не си ја барај бељата, овa ке да е некој андроид 4/5(сигурно несертифициран), се произведува во Кина со минимална контрола на квалитет и затоа е баш мачка во вреќа.
Grundig, Hitaci се прават во Вестел фабриката во турција и се за нијанса поквалитетни.
Ако мора да е од нептун и ако ти е таа горната граница на буџетот јас би гледал Хитачи(1,2).поготово 2 зш 4k, android,Ghromecast,Netflix. Grundig, па дури и Fuego(нивен е па и да се расипе нема да им се исплати да го поправаат ќе ги натераш да ти го заменат)
И за дали да биде смарт размисли, како ќе се користи?
Има и попусти во сетек Philips за таа цена ама 43 инчи
Веќе го имам, за дома. Одамна ми е, го зедов за во мојата соба не ми требаше којзнае што, а во дневната имам Филипс 43" UHD со Андроид 8,0 од кој сум многу задоволен, пред две или три години беше 30,000 мислам, од АМЦ. Во право си за Шнајдер -от дека е од кина и дека не е сертифициран. има андроид 7,1,1, не можам да најдам ништо за моделов на интернет.
Значи главниот проблем ми е што... инсталирав со друг фирмвер и сега не се вклучува. Сепак фала
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
463
Поени од реакции
242
Se mislam za ovoj

Ako I'ma nekoj do 30000 bolji a da e 55" preporacajte,ne me zanima dali e smart ili android posto sum pokrien so android tv box,ovoj go merkam poso imam plazma panasonic od 2010 I sum prezadovolen od panasonikot kako brend

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
5
Imam samsung tv pod garancija na mal udar pri premestuvanje mi se skrsi ekranot vo dolniot del i mi se pojavi linija i toj cel del ne raboti a ostanatoto raboti dali moze da se napravi i dali ke vazi garancijata za taa popravka ako ima nekoj informacija da mi kaze sto da pravam
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.443
Поени од реакции
24.963
Imam samsung tv pod garancija na mal udar pri premestuvanje mi se skrsi ekranot vo dolniot del i mi se pojavi linija i toj cel del ne raboti a ostanatoto raboti dali moze da se napravi i dali ke vazi garancijata za taa popravka ako ima nekoj informacija da mi kaze sto da pravam
Гаранцијата 1000% нема да важи а поправка барај си локален мајстор а не фирмиве мада не знам дали се оправа тоа.
 
Член од
30 јануари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Imam samsung tv pod garancija na mal udar pri premestuvanje mi se skrsi ekranot vo dolniot del i mi se pojavi linija i toj cel del ne raboti a ostanatoto raboti dali moze da se napravi i dali ke vazi garancijata za taa popravka ako ima nekoj informacija da mi kaze sto da pravam
Moze da e i panelot koj sto e priklucen so folija so T-Con, taa kontaktna folija ili kako ja vikaat neznam, e zalepena so panelot i moze da se otkaci od nego i se dobivaat vakvi linii. Ako nisto ne e skrseno moze da se zalepi povtorno no ne znam koj moze da go popravi zosto e malce komplicirano i precizno i zatoa vikaat podobro da se smeni cel panel odkolku da se popravi koj ne e mnogu evtino.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
118
Поени од реакции
40
Ми се расипа LG32LD650, на вклучување стои само логото.
Мајстор ми вика дека некој дел од плочата од процесорот треба да се одлеми, залеми убаво, и ми побара 2400ден.
Некои искуства околу цениве и поправки на тв? Се исплати ли да се поправа за таа цена?

Го купив пред 9 год 650е, LCD е твто.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.160
Поени од реакции
5.778
Ми се расипа LG32LD650, на вклучување стои само логото.
Мајстор ми вика дека некој дел од плочата од процесорот треба да се одлеми, залеми убаво, и ми побара 2400ден.
Некои искуства околу цениве и поправки на тв? Се исплати ли да се поправа за таа цена?

Го купив пред 9 год 650е, LCD е твто.
Иди провери и кај друг мајстор шо ке каже.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.443
Поени од реакции
24.963
Ми се расипа LG32LD650, на вклучување стои само логото.
Мајстор ми вика дека некој дел од плочата од процесорот треба да се одлеми, залеми убаво, и ми побара 2400ден.
Некои искуства околу цениве и поправки на тв? Се исплати ли да се поправа за таа цена?

Го купив пред 9 год 650е, LCD е твто.
Се исплати да се поправа за таа цена.
Најевтин LG 32 инчен во Нептун е 15 000 денари.
Таква поправка ќе помине во ред и ќе ти трае уште долго телевизорот, ако не му текне нешто друго да рикне :)
 
Член од
28 јуни 2021
Мислења
21
Поени од реакции
37
Мислење за овој телевизор?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
905
Поени од реакции
1.027
Еден пријател мој го меркаше да го купи ама на крај се откажа пошто нема Андроид, си додаде уште 3 иљадарки и си зеде ист таков ама со најнов андроид, со гласовни команди на далешинското за андроидот и што уште не.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.637
Поени од реакции
2.743
Ми се расипа LG32LD650, на вклучување стои само логото.
Мајстор ми вика дека некој дел од плочата од процесорот треба да се одлеми, залеми убаво, и ми побара 2400ден.
Некои искуства околу цениве и поправки на тв? Се исплати ли да се поправа за таа цена?

Го купив пред 9 год 650е, LCD е твто.
Ќе ти се исплати за поправка само со асален мајстор како што треба

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom