LCD телевизори

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Па не е лош, но моделот е од 2020годиншна затоа е таа цена и без Андроид е, иако не ви треба андроид, само што е 200хц е слаб во споредба со Самсунгот и најверојатно некои кодеци за подршка ќе фалат . Но не би земал тој модел попрво би земал еЛЏи и Самсунг барем тие модели имаат повеќе кодеци за подршка како и МК преводи

Види ова спецификација за Сонито за тоа што одбра , подетално за овој модел и види ако ти е задоволен земи ја , и има подршка DTS сараунд. Скролај најдолу за кодеци и спореди ги со Самсунгот или еЛЏи како алтернатива

Sent from my Samsung 20 Note Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 
Последно уредено:

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Па не е лош, но моделот е од 2020годиншна затоа е таа цена и без Андроид е, иако не ви треба андроид, само што е 200хц е слаб во споредба со Самсунгот и најверојатно некои кодеци за подршка ќе фалат . Но не би земал тој модел попрво би земал еЛЏи и Самсунг барем тие модели имаат повеќе кодеци за подршка како и МК преводи

Види ова спецификација за Сонито за тоа што одбра , подетално за овој модел и види ако ти е задоволен земи ја , и има подршка DTS сараунд. Скролај најдолу за кодеци и спореди ги со Самсунгот или еЛЏи како алтернатива

Sent from my Samsung 20 Note Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
Јас тв не ни гледам нон стоп ми е лаптопот преклучен на него преку хдми,најмногу ми е за филмови во висока резолуција и игри чат пат пуштам некоа програма кога има фудбал..оти сум инвалидизирано лице гледам филмови и играм игри така го поминувам денот сакам пред се чиста слика е сега сум малку со буџетот скратен неможам да земам некој над 30 илјади..
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Јас тв не ни гледам нон стоп ми е лаптопот преклучен на него преку хдми,најмногу ми е за филмови во висока резолуција и игри чат пат пуштам некоа програма кога има фудбал..оти сум инвалидизирано лице гледам филмови и играм игри така го поминувам денот сакам пред се чиста слика е сега сум малку со буџетот скратен неможам да земам некој над 30 илјади..
Аа разбирам, во тој случај ќе мора направиш баланс на пример за смартфон , висока класа смартфони како што е Самсунг или Ајфон што не можат да си дозволат па затоа купува слична класа Xiaomi за упола цена од самсунг или ајфон а спецификации и можности се слични , значи предлагам истото и за ТВ за таа цена ќе земеш Hissense или TLC само гледај висока резолуција со повеќе Херци поради игрите што ќе го користиш повремено , затоа не се брзај и гледај рецензии преку Јутуб и ќе знаеш кои се за вашите потреби .
И патем тоа што опиша за вашите потреби најубаво е Самсунгот тоа што постиравте тоа гледај рецензија од Јутуб

Sent from my Samsung 20 Note Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 
Последно уредено:

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Не мора со андроид, доволно е со ТВ бокс со андроид

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
ако сакаш да се заебаваш со уште 1 даљинско, кабел хдми и струја, уште ако земете некој андроид бокс без тв ос...
доста понепрактично е бокс.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
ако сакаш да се заебаваш со уште 1 даљинско, кабел хдми и струја, уште ако земете некој андроид бокс без тв ос...
доста понепрактично е бокс.
Иди бегај поголемиот дел од апликации имаат ремот контрол од смартфон.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
има колку да се каже, користењето е канцерогено
Буквално сите опции што ги имаш со смарт тв ги имаш со андроид бокс.
А денеска се е канцерогено од користење на телефон до конзумирање оброк.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
ако сакаш да се заебаваш со уште 1 даљинско, кабел хдми и струја, уште ако земете некој андроид бокс без тв ос...
доста понепрактично е бокс.
Во самиот ТВто има опции за поврзување со едно далечинско за сите уреди , ТВ бокс, ДВД плејер и др.
Барем кај мене еЛЏи е така

Sent from my Samsung 20 Note Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Во самиот ТВто има опции за поврзување со едно далечинско за сите уреди , ТВ бокс, ДВД плејер и др.
Барем кај мене еЛЏи е така

Sent from my Samsung 20 Note Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
и јас имам лџ, за на т хом ресиверот ми даде опција да го поврзам за андроид боксот не.
требаше да ставам продужен заради андроид боксот и да правам дупки за каблите и за хдми да не се гледаат.
филмови со 23.9 фпс засецнуваат на андроид боксот.
неможам на боксот да го смалам уи то надвор од екран ми е на краевите.
не подржува долби вижн бокс.

во спалната имам тцл андроид тв, пали вози мики ги нема тие заебанции


@dantemkd
у смисла на корисничко искуство. уи то е многу подобро на андроид тв оптимизирано е за на тв
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
и јас имам лџ, за на т хом ресиверот ми даде опција да го поврзам за андроид боксот не.
требаше да ставам продужен заради андроид боксот и да правам дупки за каблите и за хдми да не се гледаат.
филмови со 23.9 фпс засецнуваат на андроид боксот.
неможам на боксот да го смалам уи то надвор од екран ми е на краевите.
не подржува долби вижн бокс.

во спалната имам тцл андроид тв, пали вози мики ги нема тие заебанции


@dantemkd
у смисла на корисничко искуство. уи то е многу подобро на андроид тв оптимизирано е за на тв
Не знам за Бокс , но јас го користам саундбар и чат пат ДВД плејер и без проблем поврзува, а на братучет ми има ТВ бокс од А1 и на него поврзува без проблем ама делумно

Sent from my Samsung 20 Note Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Не знам за Бокс , но јас го користам саундбар и чат пат ДВД плејер и брз проблем поврзува, а на братучет има ТВ бокс од А1 и на него поврзува без проблем ама делумно

Sent from my Samsung 20 Note Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
и на т хом ресиверот не ми отвара guide со програмите, нешто друго отвара, треба на трите точки да стиснам па да бирам guide, што ме нервира многу...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
@kayne.brt и лоши и добри андроид боксови се зависи од конфигурацијата и софтверот пријател има андорид бокс и гледа 1080 со 60 херца без проблем.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
@kayne.brt и лоши и добри андроид боксови се зависи од конфигурацијата и софтверот пријател има андорид бокс и гледа 1080 со 60 херца без проблем.
он може гледа 1080 на 60 херци без проблем,
ама нека гледа 4к на 23.9 херци,
или нека гледа dolby vision.

мојот бокс има amlogic s905x3 4к на 60 херца може да тера ама на 23.9 се ''буни'' и на неколку секунди голта по еден фрејм.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Да гледаш 4к треба и телевизорот да ти подржува 4к и андроид боксот и соодветен хдми кабел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom