LCD телевизори

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Го видов моделов и не беше лош. Малку ме предомислува тоа што целиот е со кабли, па ќе треба да се влечат наоколу.
тебе ти треба подобар звук од тв за гледаш филмовите во 5.1 со звучни ефекти, за слушање музика од youtube или онака за генерално подобар звук од телевизорот?
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
тебе ти треба подобар звук од тв за гледаш филмовите во 5.1 со звучни ефекти, за слушање музика од youtube или онака за генерално подобар звук од телевизорот?
Во глобала за слушање музика би било, но и за гледање филмови.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Во глобала за слушање музика би било, но и за гледање филмови.
Баш токму таа ти треба имаш синема сараунд и аудио музика оди во сетек или нептун пробај и слушај со твојот смартфон и конектирај со БТ со Сони саундбар па ќе видиш


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
тебе ти треба подобар звук од тв за гледаш филмовите во 5.1 со звучни ефекти, за слушање музика од youtube или онака за генерално подобар звук од телевизорот?
За таков подобар звук саундбар ги има Хармон Кардон или JBL тие имаа подобар звук и поиниер и јамаха саундбари исто така ама скапи се, а дечково бара околу 13к ден


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
За таков подобар звук саундбар ги има Хармон Кардон или JBL тие имаа подобар звук и поиниер и јамаха саундбари исто така ама скапи се, а дечково бара околу 13к ден


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
па тоа е проблемот, лимитот на буџетот
некои активни монитори да земе плус DAC ќе дава добар звук ама ќе му фали бас
2.1 добри тука и нема многу избор
така да некој soundbar какви такви ќе му бркаат работа
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
2
Поени од реакции
1
Би сакал некој да ми одговори дали после апдејтирање на телевизор GRUNDIG-32 VLE 6621 BP, може да се намали квалитетот, на HD резолуцијата на сликата.Инаку приметлива е променета на германски канали добиени преку сателитска антена.Може ли да се случува ова и заради фабрички подесувања на светло, контараст,......, или сепак е субјективно???
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
измеѓу LG или Sony у секој случај. За сониво ти даваат 5 годишна гаранција што е доста битно така да моеш сонито.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Denes baš gledav vo Neptun televizori...i moj zaklučok e definitivno da ne se gledaat performansite ma hartija...tuku direkna sporedba vo prodvnica na isti.kanal
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Е добро утро. Пошто хд каналите се тапа, најубаво на 2 усб-инја споредба.
Муабетот ми беше дека некои телевизори што се на хартија појаки...на л.м. има послаба слика од некои поевтини. а сите беа приклучени на слаб сигна....т.е. на обична антена( нели македонските канали ги има сеуште на репетиторите....но треба ресивер за тоа)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Е добро утро. Пошто хд каналите се тапа, најубаво на 2 усб-инја споредба.
Кога сакав да земам телевизор понесов стик во Нептун и не сакаа да го пуштат, којзнае од каде ми бил, може ќе фателе вируси и слични изговори, го прашаа шефот и тој не дозволи. Се изнервирав и го купив од друго место и плус поефтино.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Кога сакав да земам телевизор понесов стик во Нептун и не сакаа да го пуштат, којзнае од каде ми бил, може ќе фателе вируси и слични изговори, го прашаа шефот и тој не дозволи. Се изнервирав и го купив од друго место и плус поефтино.
Kazi slobodno koe bilo toa poeftino mesto da si znaeme :)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Кога сакав да земам телевизор понесов стик во Нептун и не сакаа да го пуштат, којзнае од каде ми бил, може ќе фателе вируси и слични изговори, го прашаа шефот и тој не дозволи. Се изнервирав и го купив од друго место и плус поефтино.
Ја највероватно ке купам од техномаркет пошто таму работи мој пријател и секогаш дозволуваат и кога пријателот не бил на смена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom