LCD телевизори

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Овие Telefunken телевизориве шо се продаваат по сетек, амц, реална марка се или некоја измислена за наш пазар, како СТ? Барав фирмвер за телевизоров според моделот што го пишува на упатството (43FB5000) и најдов буквално ништо. Не ми излегува воопшто како постоечки телевизор, некојси Вестел излегува. (Знам дека можам автоматски преку тв да барам апдејт, али сакав да видам на нет што верзии има.)

Друго, дали на јутјуб апликацијата на ТВ можам да направам да ми се покажува и историјата од лаптоп и телефон? Само видеа што сум ги пуштал на тв ги има во history.
Не се толку лоши телефункен,грундинг и хитачи и никако не се споредува со ST туку се споредува со TCL тие се многу добри но се малку скапички во споредба со телефункен ,грундинг инаку Вестел е изворот за останатите ТВја нешто како кај колите Голф е изворот за шкода,сеат на пример


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Kade ima vo Makedonija TCL?
Во сити мол најгоре карши синеплекс има продавница за Сони и има TCL ама има само еден модел и последна е со промоција продава за поевтино за жал овде во МК малку се знае за TCL бренд добри се тие и види на ЈуТуб рецензии за него и бест бај

https://youtu.be/FkgBf1Ar2nU

https://youtu.be/1zFsrdNLD6I


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Незнам дали е најсоодветна темава, но прашањево до некаде е и поврзано со телевизори. Сакам да земам саундбар и да го поврзам со телевизорот. Би сакал да ми препорачате некој до кај 12000 денари за соба од околу 40 квадрати.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Незнам дали е најсоодветна темава, но прашањево до некаде е и поврзано со телевизори. Сакам да земам саундбар и да го поврзам со телевизорот. Би сакал да ми препорачате некој до кај 12000 денари за соба од околу 40 квадрати.
За каков сараунд ?? 2.1 или 5.1??


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Да бидам искрен, не ги разбирам многу. Затоа и барам до таа цена која би била најдобра опција.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Незнам дали е најсоодветна темава, но прашањево до некаде е и поврзано со телевизори. Сакам да земам саундбар и да го поврзам со телевизорот. Би сакал да ми препорачате некој до кај 12000 денари за соба од околу 40 квадрати.
тоа саундбар е еден долг звучник(звучна кутија) за под или над телевизор така?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Да бидам искрен, не ги разбирам многу. Затоа и барам до таа цена која би била најдобра опција.
Ова ќе ти брка работа и тоа презадоволен и башка има опции да си поврзуваш со БТ или УСБ стик со омилена музика и се друго само нема РДС Радио . Види на ЈуТуб рецензии за таков модел според мене солидно е ,и има во СЕТЕК за поефтино се наоѓа поефтино за ваков модел

https://www.neptun.mk/categories/SOUNDBAR/SONY-HT-RT3-


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
ПеткоМК
не рисивер и 5.1 звучници, што им истекнало на производителите сега, soundbar. ова мене на играчки ми личат.
подобро некој добар пар активни звучници со DAC да земиш за тие пари неголи овие играчки, soundbar.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Ова ќе ти брка работа и тоа презадоволен и башка има опции да си поврзуваш со БТ или УСБ стик со омилена музика и се друго само нема РДС Радио . Види на ЈуТуб рецензии за таков модел според мене солидно е ,и има во СЕТЕК за поефтино се наоѓа поефтино за ваков модел

https://www.neptun.mk/categories/SOUNDBAR/SONY-HT-RT3-


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Го видов моделов и не беше лош. Малку ме предомислува тоа што целиот е со кабли, па ќе треба да се влечат наоколу.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Го видов моделов и не беше лош. Малку ме предомислува тоа што целиот е со кабли, па ќе треба да се влечат наоколу.
Не мора да влечеш кабли туку доволно распореди ги околу покрај ТВто ,а и не е страшно со кабли , еднаш ќе местиш и мирна глава иначе постои и без кабли односно со ФајВај или БТ работи ама ќе мора секои месец батерии да менуваш и поскапи се тие


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom