LCD телевизори

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Јас секогаш би го избрал LG пред Samsung, али тоа е мое лично убедување. Двете фирми се меѓу најдобрите во ова поле па нема многу да згрешиш било кој да го одбериш.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Подалеку од ЛГ поарно Самсунгот земи го, а ако си имаш некоја пара плус би ти препорачал Панасоник да си земеш ги шие во квалитет и издржливост и Самсунг и Лг.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Подалеку од ЛГ поарно Самсунгот земи го, а ако си имаш некоја пара плус би ти препорачал Панасоник да си земеш ги шие во квалитет и издржливост и Самсунг и Лг.
Од кај толкава одбивност за корејските марки, а посебно LG? Ги направи небаре се ST или Fuego...
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
н
Од кај толкава одбивност за корејските марки, а посебно LG? Ги направи небаре се ST или Fuego...[/qu
Не е одбивност.Има еден дуќан до мене за поправка на телевизори каде врие ог ЛГ донесени на поправка.Самсунг е едноставно поквалитетна марка од ЛГ. А и јапонскиве марки се едноставно поквалитетни од корејскиве.
 
H

HoT IcE

Гостин
Која е разликава кај 32 инчи телевеизори со различна резолуција? Кој е подобар и зошто?
Дали има добри телевизорчиња до 18 000+/- немам потреба од милион гаџети, само да е квалитетна слика, звук, да не е шљам марка и да можам преку ХДМИ да гледам филмови.
 
Член од
22 август 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Go zedov LG to i zadovolen sum od kvalitetot na slikata..Za 17k slikata e top..Pa ponatamu ke vidime kako ke tera :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Честитки и со здравје да се служи. Баш во мојот ранг по цена и марка што сакам да земам. Обавезно да ме известуваш како си задоволен (y)
Tv e top na hd kanalite no coment za slikata i tonot, isto i od usb za filmovi isto taka vo hd, mnogu opsirno meni ,za podesuvajne za xx raboti, no sepak e lesno menito-ovie nekolku denovi se testira ispituva proveruva ova-ona,duri i povejke od extra,! za internet i smart app, nema voopsto kocejne ili kasnejne ,isto tala na lg app store ima mn, free app,sto i me zacudi do nekade, pr,ja ima stranava od kajgana i ja instalirav i si raboti bas ok,
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Tv e top na hd kanalite no coment za slikata i tonot, isto i od usb za filmovi isto taka vo hd, mnogu opsirno meni ,za podesuvajne za xx raboti, no sepak e lesno menito-ovie nekolku denovi se testira ispituva proveruva ova-ona,duri i povejke od extra,! za internet i smart app, nema voopsto kocejne ili kasnejne ,isto tala na lg app store ima mn, free app,sto i me zacudi do nekade, pr,ja ima stranava od kajgana i ja instalirav i si raboti bas ok,
Не ме чуди, сaмo некa читaaт и другите, a не прaзни муaбети реклa кaзaлa сaмo.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
И ти врз основа на едно маалско мајсторско дуќанче донесе заклучок за цела една глобална компанија. Браво (y)
Не само врз основа на маалско дуќанче.Оди прашај ги вработените во Техномаркет и Нептун кои марки повеќе ги носат на поправка дали јапонски или корејски поради кварови па самиот да се увериш.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Не само врз основа на маалско дуќанче.Оди прашај ги вработените во Техномаркет и Нептун кои марки повеќе ги носат на поправка дали јапонски или корејски поради кварови па самиот да се увериш.
Брат ако од LG годинава се продале 2000 тв, а 10% од нив отишле на поправка, тоа е 200 парчиња. А од Панасоник пример се продале 500, а 10% отишле на поправка, тоа се 50, па ќе изгледа дека телевизорите од LG се 4 пати позастапени на сервис, заклучок...не чинат? Се зависи и од класата на производот. Ако си купил тв од 15000 не можеш да очекуваш да добиеш исто што и за тв од 40 000. А и од кај 100% му веруваш на продавачот дека корејските марки најмногу ги носеле на сервис. Ако сака, тој може да ти рече и дека Fuego се подобри, нив ич не ги носат на сервис, пошто нели...се продале само 20 такви тв во цела година. Get the point? :гик: Читај глобално кои се информациите, а не локално, нашите самоуки мајстори и синџирите маркети.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Се што и да зимате правец кај Димитар.Во ќар сте 50 евра најмалку,а истиот телевизор и гаранција ги имате.

Комшија се изгоре зимајќи пред три дена во Нептун.На 40000 денари телевизор плати уште 2000 некои глупи давачки во кеш. и плус камата и потпиша еден тон документи

Телевизор кој истиот во амц е 38000 денари он со камата го фати околу 45000 денари.
Така да лага е тоа дека нема камати и нема додатни давачки.Апликација 300 денари, 5% од сумата да се плати и уште 300 глупости.А чекањето и да не го зборам.3 саати изгуби нервирајќи се.

На крај од исплатливо испадна жива загуба и изгубен ден.Но немаше кеш за кај Димитар.
верувам дека истиот ќе го земеше најмалку зз 35000
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom