Late Night Show со Миленко Неделковски

Kombajner

ZMAJ
Член од
16 јуни 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Intresno bese da se cue Ljubco vo petokot. So ladna glava si bese samokriticen kon sopstveniot narod, duri neverojatno za eden Ljubco Georgievski. Milenko ispusti da go prasa nesto gostinot, imeno dodeka Ljubco kazuvase deka Aleksandar vsusnost e grk trebase da mu se ubaci i da go prasa, " A dali se sekavate na 2001 godina gospodine Georgivski sto izjavivte na Tetovskoto Kale ? " " Ova e prva pobeda na Makedonskiot narod i drzava posle Aleksandar Makedonski"
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Леле сега го слушав... знаев дека е забеган ама овој по петлите тргнал.

Браќа овој работи за гејлада не за бугарија.

Истресена работа, повеќе на оваа тема нема да зборувам. :salut:
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Миленко испушти многу работи.. беше неспремен, аљкав и тотално дезориентиран уште по првиот спин. Не смееше да дозволи така да се постави со Љубчо.. не смееш да го потцецниш БЦ камо ли Љубчо.
Како и да е ниту еднаш досега се немаше љубчо појавено за џабе во јавност.. имам таквочувство.. не дека имам информација или слично но сепак ми беше навистина симптоматично.. во емисијата успешно протна неколку тези на кои што токму од СДС ќе се навлечат до крај, и што за мене е барем лично е опасно. Особено во поглед на таткото и раѓањето на нацијата.
Едно е сигурно било кое негово појавување предизвикува огромни реакции што сам доказ се и овие испишани 47 страни досега.. свесно или несвесно тоа е влијание кое за жал миленко дозволи да добие на уште поголем интензитет..

Пак ќе речам дека имам некое чувство што ме тера за крај да испишам to be continued ..
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Миленко испушти многу работи.. беше неспремен, аљкав и тотално дезориентиран
Даде опис на горе-доле сите негови емисии...јбг у „ДМ“ можеш да јадеш убаво и да пиеш, ама не се спрема емисија на такви места...
Јас почнав да ја гледам емисијата (comeback-от, пошо го гледавме у бивша СФРЈ по Амазонија, Африка...) и на почеток, со теми од типот на „Na rubu znanosti„ од ХТВ, може да се каже дека беше интересно, ама као што све бива во државава и тој си фати тоа што мислеше да праи, публицитет на друга основа па пресврт спрема политички маркетинг. Сега е у истиот рафт со Јанко, Латас и сл. гзолижачи...дури и за формула вртам на RTL :helou:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Точно, беше на времето легенда (Камел трофи и слични), ама политиката (каква што тие лица водат) го расипува човекот.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Точно, беше на времето легенда (Камел трофи и слични), ама политиката (каква што тие лица водат) го расипува човекот.
И таму се посра,беше втор од позади.:smir:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Важно је учествовати -ко на евровизија. Важно беше од Македонија. По тоа и го запаметив...и по фризот :)
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
И таму се посра,беше втор од позади.:smir:
Па немаше тоа некаков натпреварувачки елемент, нешто како оние релија што си ги возат старцине низ јужна Франција со олд тајмери, само од ревијален карактер беше, со мала разлика што овие требаше отровни комарци и крокодили да преживеат и да шлапаат низ кал со џиповите...
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
Што вика Миленко.Епа нели словените са плави и високи.А ние не сме.Значи сме антички :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па немаше тоа некаков натпреварувачки елемент, нешто како оние релија што си ги возат старцине низ јужна Франција со олд тајмери, само од ревијален карактер беше, со мала разлика што овие требаше отровни комарци и крокодили да преживеат и да шлапаат низ кал со џиповите...
Се разбира да бидат и добри и “заслужни“ членови на СКОЈ,кој пројавиле особено големи активности во самиот врв на “сојузот“.:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Што вика Миленко.Епа нели словените са плави и високи.А ние не сме.Значи сме антички :)
Кои тоа вие антички?

Можеби се биле татаро-чувашки коњокрадци но антички секако не:toe:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
Кои тоа вие антички?

Можеби се биле татаро-чувашки коњокрадци но антички секако не:toe:
Не бе Тито :)
За Миленко сборам...го цитирам.Отвори ги тиа српски уши.Он вели на Лјубчо " Нели словените биле плави и високи, а ние ( македонците ) не сме :)
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Последнава емисија со Љубчо беше крај , Миленко го утепа од ребрање , едно од многуте цепки , Миленко : "Љубчо слушам си има 200 милиони у банка , па дај едeн на заем " :)))))))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom