Late Night Show со Миленко Неделковски

Член од
17 јануари 2009
Мислења
655
Поени од реакции
557
Последнава емисија со Љубчо беше крај , Миленко го утепа од ребрање , едно од многуте цепки , Миленко : "Љубчо слушам си има 200 милиони у банка , па дај едeн на заем " :)))))))))
Има, има мамицата предавничка, а за финансиска помош на Ламбе и Војо вика ВМРО треба да им даде.
 
N

n/a

Гостин
Последнава емисија со Љубчо беше крај , Миленко го утепа од ребрање , едно од многуте цепки , Миленко : "Љубчо слушам си има 200 милиони у банка , па дај едeн на заем " :)))))))))
Пази...
Љубчо можда е луд,
али не е глуп!
Пошто да му дадеш пари на заем на Миленко е неверојатно глуп потег.
Башка ќе треба да си земеш бројче над 1000.
:toe:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Даде опис на горе-доле сите негови емисии...јбг у „ДМ“ можеш да јадеш убаво и да пиеш, ама не се спрема емисија на такви места...
Јас почнав да ја гледам емисијата (comeback-от, пошо го гледавме у бивша СФРЈ по Амазонија, Африка...) и на почеток, со теми од типот на „Na rubu znanosti„ од ХТВ, може да се каже дека беше интересно, ама као што све бива во државава и тој си фати тоа што мислеше да праи, публицитет на друга основа па пресврт спрема политички маркетинг. Сега е у истиот рафт со Јанко, Латас и сл. гзолижачи...дури и за формула вртам на RTL :helou:
Сакаш да кажеш дека миленко поради ставот за непромена на името,став за кој се залага вмро дпмне,се врти на таа страна односно лиже дупиња?
Какви емисии правеше миленко пред април 2008 година и каков беше неговиот публицитет,имаше ли тој некаков гостин политичар освен владимир горчев со кого зборуваа за стрип јунаци?Споменуваше ли тој политика?
Почна да кани гости политичари тогаш кога почнаа турболенциите со името,односно ги покануваше оние кои не сакаат промена на името ни под разно. Пробај да го сватиш тоа што го прави како негов придонес за доброто на Македонија.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Има, има мамицата предавничка, а за финансиска помош на Ламбе и Војо вика ВМРО треба да им даде.
ne si vo pravo ,LJubco kaza deka on ne e veke sedum godini vo politikata.potoa rece kako da im pomognam,na niv moze da im pomogne vlasta.milenko mu vika znaci dpmne.LJubco odgovori'PA DA STO E TUKA CUDNO,PA ONI SE OSNOVACI NA DPMNE,I ONI OD POZICIJA NA VLAST MOZAT DA IM POMOGNAT" ova go kaza LJubco i ne treba da izmisluvas,posto postoi snimka.

zarem ne e logicno Vojo da go vrabotat,koga tolku mnogu vrabotia ,duri i teroristi,ili tebe ti smeta da se vraboti vojo ,a ne ti smeta da se vrabotuvaat komandanti sto ubivaa makedonci.isto i za Lambe od pozicija na vlast moze da pobaraat i da go vrata slucajot povtorno na sud i da se oslobodi covekot,zatoa sto e nevin.
ako i po ova objasnuvanje seuste mislis deka LJubco moze ,a grujo nemoze da im pomogne,te molam pisi bas me interesira na koj nacin .
a uste i da dodadam,ako i ukrale ovie nesto (iako ne veruvam )se toa go popapaa vo dpmne,tamu ostana celata pecalba od periodot 1998-2002,zosto po 2002 so dpmne rakovodi grujo,a ne LJubco.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ne si vo pravo ,LJubco kaza deka on ne e veke sedum godini vo politikata.potoa rece kako da im pomognam,na niv moze da im pomogne vlasta.milenko mu vika znaci dpmne.LJubco odgovori'PA DA STO E TUKA CUDNO,PA ONI SE OSNOVACI NA DPMNE,I ONI OD POZICIJA NA VLAST MOZAT DA IM POMOGNAT" ova go kaza LJubco i ne treba da izmisluvas,posto postoi snimka.

zarem ne e logicno Vojo da go vrabotat,koga tolku mnogu vrabotia ,duri i teroristi,ili tebe ti smeta da se vraboti vojo ,a ne ti smeta da se vrabotuvaat komandanti sto ubivaa makedonci.isto i za Lambe od pozicija na vlast moze da pobaraat i da go vrata slucajot povtorno na sud i da se oslobodi covekot,zatoa sto e nevin.
ako i po ova objasnuvanje seuste mislis deka LJubco moze ,a grujo nemoze da im pomogne,te molam pisi bas me interesira na koj nacin .
a uste i da dodadam,ako i ukrale ovie nesto (iako ne veruvam )se toa go popapaa vo dpmne,tamu ostana celata pecalba od periodot 1998-2002,zosto po 2002 so dpmne rakovodi grujo,a ne LJubco.
Па нели ЉуБџо како и секој “добар“ премиер,делеше со министрите во својата влада,кога “крадеа ама имаше за сите“,според една негова поранешна изјава?Инаку Миленко сигурно нормално заборави да го потсети на таа поранешна ЉуБџова изјава,зошто ќе излезеше дека од оние фамозни 200 милиони евра,сигурно по 2-3 милиони имаат кркнато министрите на тогашната влада,меѓу кој беа и Војо и Љамбе и Гвујо.:toe:
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Сакаш да кажеш дека миленко поради ставот за непромена на името,став за кој се залага вмро дпмне,се врти на таа страна односно лиже дупиња?
Какви емисии правеше миленко пред април 2008 година и каков беше неговиот публицитет,имаше ли тој некаков гостин политичар освен владимир горчев со кого зборуваа за стрип јунаци?Споменуваше ли тој политика?
Почна да кани гости политичари тогаш кога почнаа турболенциите со името,односно ги покануваше оние кои не сакаат промена на името ни под разно. Пробај да го сватиш тоа што го прави како негов придонес за доброто на Македонија.
Ок, тие неколку емисии кога беше актуелен Букурешт и името и јас го следев.
Сакам да те потсетам дека Миленко си одлежа во Идризово, затоа што закрпи повеќе македонски семејства во случајот со визите. Сега сакаш јас да верувам дека е часна сестра, т.е дека у затвор му дошло памет.
Не знам со каква намера почнал да ја праи емисијата, ама дека стана дел од пропагандата на вмро сум 100% сигурен...и кога ќе седнам у тоа време да гледам нешто, сакам да олабавам малце, а после цел ден дрвење политика на ТВ (што сакал неќел не можеш да ја избегнеш), пак да седнам и него да го гледам со Ѓорчев или со оној вицепремиерот, со дискусии од мал мозок...фала, не треба!
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Ок, тие неколку емисии кога беше актуелен Букурешт и името и јас го следев.
Сакам да те потсетам дека Миленко си одлежа во Идризово, затоа што закрпи повеќе македонски семејства во случајот со визите. Сега сакаш јас да верувам дека е часна сестра, т.е дека у затвор му дошло памет.
Не знам со каква намера почнал да ја праи емисијата, ама дека стана дел од пропагандата на вмро сум 100% сигурен...и кога ќе седнам у тоа време да гледам нешто, сакам да олабавам малце, а после цел ден дрвење политика на ТВ (што сакал неќел не можеш да ја избегнеш), пак да седнам и него да го гледам со Ѓорчев или со оној вицепремиерот, со дискусии од мал мозок...фала, не треба!
Не станува збор за часна сестра.Волкот го менува крзното ама не и карактерот.Кога почна да кани политичари јас мислев дека ќе сака да си поседи во парламентот уште 4 години, ама по мое убедување мислам дека тоа е негов придонес кон Македонија.Сите сме свесни дека во Македонија има многу политичари кои не и мислат арно на Македонија.
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Пази...
Љубчо можда е луд,
али не е глуп!
Пошто да му дадеш пари на заем на Миленко е неверојатно глуп потег.
Башка ќе треба да си земеш бројче над 1000.
:toe:
Хехе , нормално не би му дал , али целта на Миленко му беше , Љубчо почна да збори за вили на Водно , а за неговата на Мајами не зборува , како да не постои , тоа е политичар !
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Хехе , нормално не би му дал , али целта на Миленко му беше , Љубчо почна да збори за вили на Водно , а за неговата на Мајами не зборува , како да не постои , тоа е политичар !

не е Мајами инаку многупати има зборувано али не си следел или така ти одговара

а околу емисијата сите љубчево поддржувачи не сакам ни збор да им видам не ми е јасно акко сеуште го поддржуваат овој дудук

а инаку требеше да летне кондурата и штета што Миленко не ги прочита сите пораки една беше мнооогу интересна :)
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35

A be sto vi e luge...??? Ljubco go stolce Milenko nacisto... Se gleda deka Ljubco ja poznava istorijata... A ne kako Milenko koj osven Zagor -te nej i Alan Ford nema nisto drugo procitano...

Eve na videovo Ljubco mu postavuva edno prasanje na Milenko... Neka bide toa prasanje za sekoj od forumov i neka go odgovori ako moze... Ama fakturirano a ne onaka navivacki...
Prasanjeto e otprilika nekade na 3:05 pa nataka...
Ajde istoricari anticari da ve vidam...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
A be sto vi e luge...??? Ljubco go stolce Milenko nacisto... Se gleda deka Ljubco ja poznava istorijata... A ne kako Milenko koj osven Zagor -te nej i Alan Ford nema nisto drugo procitano...

Eve na videovo Ljubco mu postavuva edno prasanje na Milenko... Neka bide toa prasanje za sekoj od forumov i neka go odgovori ako moze... Ama fakturirano a ne onaka navivacki...
Prasanjeto e otprilika nekade na 3:05 pa nataka...
Ajde istoricari anticari da ve vidam...
Е добро бе мајката,ако ЉуБџо не знае дека инстинтуционален процес е еден Цар Самоил,па еден Крал Марко или неговите татко и чичко,со нивните кралства и кнежевства или деспотства,тогаш кој му е крив,нека земе малку историја и нека читне нешто,а и Миленко исто така,оти овие не биле Грци,а понајмалку Елини.Се разбира дека и пред нив за време кога Македонија била како Римска провинција,се до распадот на големото Римско царство при крајот на 4тиот век од нашата ера.Дури и под Римска власт Македонија била поделена на Македонија Прима(југ) и Македонија Салутарис(север).Но уште тогаш и обете Македонии имале континуитет сличен на Грчкиот,или пак подоцна Бугарскиот или Српскиот институционален процес.Другото е веќе познато и се сведува на општ континуитет од скоро сите јужни Балкански територии (денешни држави) кој подпаднале под заеднички “институционален процес“ наречен Византија.:toe:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Е добро бе мајката,ако ЉуБџо не знае дека инстинтуционален процес е еден Цар Самоил,па еден Крал Марко Другото е веќе познато и се сведува на општ континуитет од скоро сите јужни Балкански територии (денешни држави) кој подпаднале под заеднички “институционален процес“ наречен Византија.:toe:

Za Car Samoil priznavam deka neznam... Iako imam citano deka se kazuval za B`lgarski Car... No za Mrnjavcevic Marko popoznat kako Kraljevic Marko, a ovde kako Krali Marko nemozes da mi kazes deka bil Makedonec, koga za nego mnogu dobro se znae se... Sin na Srpskiot kral VUKASIN Mrnjavcevic i vnuk na DESPOTOT Jovan Ugljesa... Sega ti ke pokusavas toa da go omalovazuvas, no kako i da e tie se faktite... No za toa ne bese ovde temata...

A sto se odnesuva do VIZANTIJA, ti preporacuvam (drugarski) da procitas poveke... Eve ti edna strana i ke vidis edna Ruska emisija vo vrska so Vizantija... Vizantija bila IMPERIJA so najdolg vremenski rok na postoenje... okolu 1100 godini... Potoa e Rimskata imperija so okolu 800 godini pa taka natamu... Vprocem pogledaj ke naucis poveke... :smir:

http://vizantia.info/docs/171.htm
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
148
Поени од реакции
3
A be sto vi e luge...??? Ljubco go stolce Milenko nacisto... Se gleda deka Ljubco ja poznava istorijata... A ne kako Milenko koj osven Zagor -te nej i Alan Ford nema nisto drugo procitano...

Eve na videovo Ljubco mu postavuva edno prasanje na Milenko... Neka bide toa prasanje za sekoj od forumov i neka go odgovori ako moze... Ama fakturirano a ne onaka navivacki...
Prasanjeto e otprilika nekade na 3:05 pa nataka...
Ajde istoricari anticari da ve vidam...
мислам,стварно..шо имате против стрип јунаците..ќе почнам да ве тужам,жими се..:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom