La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.177
Поени од реакции
28.994

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.967
Поени од реакции
84.423
@dragonsky беа Леганес до пред 2-3 сезони во Ла Лига :D
Играа и полуфинале Копа дел Реј 2018та (првата сезона на Валверде во Барселона), го исфрлија Реал во четвртфиналето тогаш.
Ептен ретард момент ми е ова :D
Ако ти се верува ја гледав табелава си реков "Eeej Leganes imaat sansa da vlezat u La Liga, mislam ne bile do sega" - ИЗГУГЛАВ да видам дали биле, буквално цела историја на Леганес ја расчешлав и дојдов тука да ја пишам оваа глупост.

Се дешава :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.135
Поени од реакции
21.048
Ептен ретард момент ми е ова :D
Ако ти се верува ја гледав табелава си реков "Eeej Leganes imaat sansa da vlezat u La Liga, mislam ne bile do sega" - ИЗГУГЛАВ да видам дали биле, буквално цела историја на Леганес ја расчешлав и дојдов тука да ја пишам оваа глупост.

Се дешава :D
Јас мислев априлили ни правиш :D

Иначе, прва асоцијација на Леганес и Ла Лига ми е кога им го земавме легендава на сред сезона (надвор од трансфер рок) поради глупото правило на Ла Лига (кога ќе ти се повреди играч на долг рок можеш да купиш играч од друга екипа од Ла Лига, можеш и да му активираш откупна клаузула, а тимот на кој му земаш играч без негова волја, нема право да донесе замена).

1195382012.jpg.jpg
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.177
Поени од реакции
16.736
Какви "легенди" имаат заиграно за Барселона во изминативе неколку години просто да не ти се верува.

Од фан клуб Барселона да се соберите неколку души тука негде ќе сте со трансферите
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.135
Поени од реакции
21.048
Какви "легенди" имаат заиграно за Барселона во изминативе неколку години просто да не ти се верува.

Од фан клуб Барселона да се соберите неколку души тука негде ќе сте со трансферите
Таква ни е политиката, зимаме играчи со сомнителен квалитет и ако го биде, тогаш е добро. Ако испадне промашај, го даваме на Атлетико.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.177
Поени од реакции
16.736
Таква ни е политиката, зимаме играчи со сомнителен квалитет и ако го биде, тогаш е добро. Ако испадне промашај, го даваме на Атлетико.
Промашај од типот на Суарез и Виља или нешто као Гризман :icon_lol:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.135
Поени од реакции
21.048
Промашај од типот на Суарез и Виља или нешто као Гризман :icon_lol:
Баш така.
Првите двајца откако ги одиграа најдобрите години во Барса (дадоа милијарда голови и ни донесоа милион тиули) и откако веќе не беа Барса материјал, ви ги дадовме.
Гризман се покажа дека не е играч за клуб како Барса, очигледно му лежат помали клубови, како и Депај. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.177
Поени од реакции
16.736
Баш така.
Првите двајца откако ги одиграа најдобрите години во Барса (дадоа милијарда голови и ни донесоа милион тиули) и откако веќе не беа Барса материјал, ви ги дадовме.
Гризман се покажа дека не е играч за клуб како Барса, очигледно му лежат помали клубови, како и Депај. :D
Ни ги дадовте и со се нив и титулите и головите изгледа :ROFLMAO:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.177
Поени од реакции
16.736
Па во една сезона колку Ла Лиги сакаш да освои, десет ? :D
Барем за трансфери кои се направени помеѓу двата клуба поќутете, не познавам клуб кој се има повеќе офајдено од некој друг клуб како што се има офајдено Атлетико од Барселона
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.177
Поени од реакции
16.736
Титули сме им дале на Атлетико. :pos:

По една титула на секои 10 години. Познавам жени во менопауза шо им иде повеќе редовно од ова.
Па практично со Суарез титулата ни ја поклонивте таа сезона, не знам шо е толку смешно. И тоа гратис :love:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.060
Поени од реакции
3.844
Што е финтава што нема утакмици викендов?

Некој период ќе ги набутаат за 3 дена, сега за викенд нема...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.452
Поени од реакции
13.899
Што е финтава што нема утакмици викендов?

Некој период ќе ги набутаат за 3 дена, сега за викенд нема...
Ќе го гледаме финалето во купот помеѓу гигантите Мајорка и Билбао. :roker:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom