La Liga Santander 20/21

Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Давид Силва вреди 78 пати повеќе од сите играчи на Селта заедно.
Давид Силва му помина мандатот него, впрочем не ни заиграл салам оваа сезона, се влечи со повреди, помина неговото.
Автоматски споено мислење:

Веќе почна да квичи а уште не сме почнале. :icon_lol:
На леб ги мачкам јас таквите :love:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.768
Поени од реакции
81.199
Наброј тројца играчи од Сосиедад,кој ме ремети жити се, исфрустрираните чикови од кајгана форум, шо не постојат во реалниот свет, небитни ликови како ланскиот снег
Ковачевич, Чаби Алонсо и Нихат Кавечи. Доволно е?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.768
Поени од реакции
81.199
Ми пукна мочниот меур од досетката
Стефи не умарај бе глеаме и ние фудбал, не сте само ти и Џек. У реду е со бламирањево, Селта нема ни на хартија ни на терен ни никако подобар тим од Сосиедад. Ок, незгодна екипа се, може и да го пернат вечер Реал, не се знае, ама дај намалете доживљај у реду е мислам. Јаките па играчи Нолито и Аспас у пичку матер, Денис Суарез пропаднат талент, и да не набројувам натака. НЕ ЗАМАРАЈ!
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.793
Поени од реакции
5.423
Жими стојче, 9-0 ќе изгубат.

Овие Селта ептен потонаа од кога Џони ги напраи глобтротери со тие 2-3ца играчи што ги имаа Орељана, тој еден у Сити што отиде и пропадна ко кауч, и овој Тиаго Аспас флопот на Ливерпул... ги фалеше ги фалеше и ги пропадна, секоја година зопстанок се борат.

Џонигорио Манзано
Нолито тогаш кога ги фалев играше во GOD mode...всушност Селта секогаш си играат офанзивен фудбал и со отворен гард без разлика на играчите и противникот па затоа имаа толку лоши резултати, плус тоа што немаат контиунитет и продаваат секоја сезона односно градат тим од ново...во ваква лига кај шо се игра тврд фудбал треба малце да играш копачки како Виљареал и Сосиедат кои се типични Шпански екипи...Селта и Бетис традиционално играат офанзивно и затоа неможат да пркнат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Стефи не умарај бе глеаме и ние фудбал, не сте само ти и Џек. У реду е со бламирањево, Селта нема ни на хартија ни на терен ни никако подобар тим од Сосиедад. Ок, незгодна екипа се, може и да го пернат вечер Реал, не се знае, ама дај намалете доживљај у реду е мислам. Јаките па играчи Нолито и Аспас у пичку матер, Денис Суарез пропаднат талент, и да не набројувам натака. НЕ ЗАМАРАЈ!
Не реков јас дека имаат дрим тим ама не се ни Сосиедад во составот вау, освен Ојарзабал кој рака на срце е добар играч (не се слагам со Џек дека не го бива) Порту исто е незгоден, Давид Силва е навистина поим за сите, ама Давид Силва веќе две години не е истиот играч.
На другите позиции не се ништо посебно
Селта има добри играчи, тие шо ги набројав горе се стварно талентирани фудбалери.
Автоматски споено мислење:

И не ме замарајте дербито го гледам :D :backa: Ми израмни Бетис
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.807
Поени од реакции
3.028
Селта имаат најдобра форма сезонава само ако во предвид ги земеме резултати од последни 5-6 кола. Прелош старт имаа, ужасни беа првите 10 кола. Во зона на испаѓање беа зациментирани ама еве некако се средија.
Добра екипа се за да се борат за седмо или осмо место. Според мене Социедад > Селта.
ПС: Вечер сигурно ќе ме демантираат со победа или нерешено против Реал Мадрид :pos:
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
175
Поени од реакции
111
Сосеидад има многу подобар тим од Селта и на хартија и играта,Селта имаат добра серија од победи али видете ги против кој екипи никаков посебен фудбал немаат пак на крај ќе се борат за опстанок како прошливе години што е случај.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Види го онај Алах Акбар зеде се исили тој да го шутира пеналот, му ја стопи Боно. Не знам зошто ако е прв пеналџија Каналес и успешно го реализира првиот пенал, Фекир го шутираше вториот.
Ептен добар фудбал, класика за ова дерби, штета шо немаа публика додатен притисок ќе имаше на теренот, и без тоа искри фрчеа .
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.062
Поени од реакции
19.463
Ауу овој Фекир, би го ударал со варосан камен по колената. Копиљ.

Бетис 5 години назад има состав да се натпреварува за било каков излез во Европа, 5 години назад имаат глупо човече на клупа. Во кој нормален свет овој глупиот муслиман шутира пенал пред Каналес? Стварно неможам некојпат да разберам едноставни ствари ...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Како сте сигурни дека Каналес 100% ќе го реализираше пеналот :D
Не сме, ама прв пеналџија е тој, и мислам дека има добар скор за пенали :)
Ме зачуди Фекир шо се испрај да шутира куќа му горела
 

Kajgana Shop

На врв Bottom