Kurtlar Vadisi - Долина на волците

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
абе викаат оваа серија далеку подобра била за разлика од другиве шпански гомна или за разлика од шехерезад.. ај некој нека даде по конкретно објаснување колку епизоди има? за шо се работи.. ја иам 2 3 пати фатено ме радува шо место љубење и лигавење има пуцање и тепање....
 
С

Спенсер

Гостин
абе викаат оваа серија далеку подобра била за разлика од другиве шпански гомна или за разлика од шехерезад.. ај некој нека даде по конкретно објаснување колку епизоди има? за шо се работи.. ја иам 2 3 пати фатено ме радува шо место љубење и лигавење има пуцање и тепање....
Далеку е од такви трагедии...

Се работи за мафијата т.е. подземјето во турција... (тоа е таа долина на волците)... еден од најдобрите полицајци на тајните служби,ке го направат мртов,, ке му направат пластична операција и ке го пуштат во мафијашките кругови,како внук на таткото на мафијата... и така ке се запознае со сите,ке стекне доверба... и то, да не откривам повеќе...
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
абе викаат оваа серија далеку подобра била за разлика од другиве шпански гомна или за разлика од шехерезад.. ај некој нека даде по конкретно објаснување колку епизоди има? за шо се работи.. ја иам 2 3 пати фатено ме радува шо место љубење и лигавење има пуцање и тепање....
Ova sto ide na A1 ima okolu 100 epizodi ama na A1 gi delat na pola epizodite sto znaci okolu 200, a ova sto ide na Alsat M sega e 75 epizoda a vo Turcija seuste ide premierno sekoja nedela tamu e okolu 85...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Супер е серијава, бар нема лигавење како во шпанските сапуници.
Сваќам да некој изгледал бар една епизода и да не му се допаѓа, али 90 % од негативните критики што ги прочитав тука се од луѓе кои немаат погледнато ниту пет минути, а серат само заради тоа што е турска и заради тоа што е на а1.

П.С. Чакар е закон, каква фаца еј, секој кажан збор му е комедија
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.808
Поени од реакции
1.076
Серијата е супер,само да беше без синхронизација,затоа што со синхронизацијата автоматски се намалува и квалитетот на серијата,а со тоа и гледаноста:toe:
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Дали некој ке може да ми прати линкови за симнување на "Долина на волците" .. сите сезони . Фала однапред :smir: А инаце серијава ми се свиѓа ама не ми се чека .. сакам побрзо да ја изгледам :helou:
 

Eraser

S.... Seni Seviyorum
Член од
12 април 2010
Мислења
422
Поени од реакции
18
Серијава е закон
 

Musab

konekting pipl
Член од
26 јуни 2007
Мислења
244
Поени од реакции
20
Дали некој ке може да ми прати линкови за симнување на "Долина на волците" .. сите сезони . Фала однапред :smir: А инаце серијава ми се свиѓа ама не ми се чека .. сакам побрзо да ја изгледам :helou:
овде имаш на турски ,каде директно можеш да гледаш

http://www.dizivefilm.com/dizi/kurtlarvadisi-53,5
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
серијава не мислев да ја гледам али стварно е добра.. можам да гарантирам дека 100% е поразлична од другиве турски или шпански лигавења од типот те сакам ама неможам да бидам со тебе зашо сум ветена дрн дрн дрн..
и дефинитивно чакар им е најдобар! дефинитивно... а го видам него ми доаѓа инспирација да се ваљам од смеење

али малце синхронизацијата им е лоша... мислам дека сепак би било подобро со превод него лис инхронизација. шо викате вие ?
 
С

Спенсер

Гостин
серијава не мислев да ја гледам али стварно е добра.. можам да гарантирам дека 100% е поразлична од другиве турски или шпански лигавења од типот те сакам ама неможам да бидам со тебе зашо сум ветена дрн дрн дрн..
и дефинитивно чакар им е најдобар! дефинитивно... а го видам него ми доаѓа инспирација да се ваљам од смеење

али малце синхронизацијата им е лоша... мислам дека сепак би било подобро со превод него лис инхронизација. шо викате вие ?
Да не беше синхронизацијата, немаше да ти доаѓа инспирација за смеење кога ке го видиш/слушнеш Чакар...:pos2::pos2::pos2: типот што го позајмува гласот е ѕвер,си додава малце,али јако е:vozbud:

сега почнува она вистинското... пресметки меѓу мафијашите ова она... јако ке биде...

... нема плачење и цимолење како во шпанските серии...:vozbud:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
да бе така е.. али чакар ке умре бе ... ако умре стварно нема да биде толку смешна серијата.. П.С да се сите како чакарт (синхронизација) ептен ке биде интересен и добар филмов...
 
С

Спенсер

Гостин
да бе така е.. али чакар ке умре бе ... ако умре стварно нема да биде толку смешна серијата.. П.С да се сите како чакарт (синхронизација) ептен ке биде интересен и добар филмов...
Ако се сите како Чакар,ке биде комедија... а тоа небива,ке се изгуби она мафијашкото:pos2::pos2:

како и да е,една од подобрите серии,барем за мене... направена е со мозок,смислени се добри заплети и сл... една од Топ 3 серии,бар за мене:vozbud:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Тоа ефектите од првата епизода ме пресмеаја кога случајно ја пуштив....Зеле пластични пушки од шутка и се пуцаат :pos2:Уште на вода фалеше да се...
Добро бе аман ако правиш серија изнајми барем неколку пушки па пукај со ќорци...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom