Kurtlar Vadisi - Долина на волците

Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Од вечерва комплетно цензурирана секоја епизода на барање од горе... Тоа е народе на некој не му одговара нешто во серијава и го тргнаа... Наздравје не ја гледам серијава и не коментирам повеќе за неа... КРАЈ...
 
B

BooBojan

Гостин
Многу интересни настани почнаа да се случуваат во овие епизоди сега.
Многу интересни вистини почнуваат без никаков респект да се кажуваат.Одлична серија.
 

oio

battery aziz
Член од
21 ноември 2012
Мислења
87
Поени од реакции
88
zakon e Memati hahah malce ko retarda e ali pesnicava vrv :D
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Утре е последната епизода на Долина на волците. Дали знаете дали има уште други сезони или оваа е последна што ја даваат сега на канал5 ?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.243
Поени од реакции
10.304
Утре е последната епизода на Долина на волците. Дали знаете дали има уште други сезони или оваа е последна што ја даваат сега на канал5 ?
Мислам дека има уште една сезона т.е дека се снима. Не би можело и не би смеело вака да заврши
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Ако завршува вака многу глупав крај со убивање на еден од главните улоги
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Има 7-ма сезона не се секирајте за серијава ќе дојде наскоро и таа сезона... А што се однесува до Мемати
Дали Мемати е жив или мртов ќе дознаете во првите 5 мин од новата сезона од првата епизода
... Наскоро...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.459
Поени од реакции
5.434
Дајте линк негде ако ги има епизодите да гледамо, овие канал 5 не се нормални, на најинтересно тие праат крај на серија WTF!? :facepalm:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Mora da gi pocituvaat odlukite na vladata , bidejki filmot e protiv evrejskoto sranje vo svetov , a nasive im go cicaat na evreite i zatoa nema da ja davaat do kraj , ako ne ja davaat serijata do kraj ondak se najgolemite bezkicmenjaci na cel svet !
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 14:06 ---
Od filmot inaku ima uste dosta , okolu 25 epizodi do kraj ... epizodite traat po 1 h i 40 min a kaj nas traat po 35 minuti taka da uste 75 epizodi nasi do kraj na filmot .
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 14:07 ---
Ako ne ja davaat pak ke piseme pisma po e-mail i ke gi trolame .
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Кај најдоја овие канал5 да ја земат најдобрата серија ја зафркнаа цела серија по сат ипол е епозода тие по 30мин само даваа заради канал5 ми се одмили серијава. Најглупава телевизија во Мкд. Убаво си беше дури беше на сител серијата
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Кај најдоја овие канал5 да ја земат најдобрата серија ја зафркнаа цела серија по сат ипол е епозода тие по 30мин само даваа заради канал5 ми се одмили серијава. Најглупава телевизија во Мкд. Убаво си беше дури беше на сител серијата
И сител не беше нешто и таа беше таква само што таа ги делеше на 2 дела епизодите од 5-тата сезона беа помали, но оваа од 6-тава беа од 90-120 мин. Исто и со следнава 7-ма сезона ќе биде поделбата на 3 дела.

Незнам дали ќе се сложите со мојава идеја знам дека некој од телевизииве на форумов ја чита оваа тема па би му предложил следнава сезона да одвојат термин од 21 часот до 23 часот за долина на волците и цела епизода да даваат поарно е во сабота и недела да даваат цели епизоди да нема делење поарно викенд да се чека, а не вака 5 дена и баш на најочекуваниот момент кинат со реклама и плус викаа продолжуваме останете со Канал 5 и после даваат следно во наредната епизода погрда работа од тоа нема. Па како можат во турција во четврток игра секоја епизода цела колку што си е да е даваат а кај нас да не мамат со израстоци на серии кога една сезона викаат во турција е една тоа значи една а не три дела, и една сезона има 33 епизоди а не 79 како што направија со 6-тава сезона. Јас сум ЗА ЦЕЛА СЕЗОНА од серијалов Долина на волците - Замка (или Заседа кој како му одговара) во викенд издание целосна епизода. Толку од мене засега.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Има 7-ма сезона не се секирајте за серијава ќе дојде наскоро и таа сезона... А што се однесува до Мемати
Дали Мемати е жив или мртов ќе дознаете во првите 5 мин од новата сезона од првата епизода
... Наскоро...
Гледав малку 10мин од новата сезона на интернет. Зошто викаш дали е жив или мртов,мртов е се гледа и на новата сезона. Ја посраа серијава без него нема да е иста,почнува да е многу досадна серијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom