Kurtlar Vadisi - Долина на волците

Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Znaci sega merev bez reklamite serijata trae pola cas nekade , pa sramota e ova be !!!!!!!!!
Друже да ти објаснам кај нас овие имаат термини за секаков вид на серии но сакаат се одеднаш да даваат од сите по малку и немаат време да даваат цели епизоди сега за 6 сезонава на долина на волците - замка - една епизода по оригинал трае 90-120 мин што значи предолго за наш стандард што подразбира кај нас стандард е 45-55 мин од епизода, но овде се смета и времето со реклами 2 блока од по 5-10 мин кој како ќе му рокне тиквата да дава... Па сега гледај како сечат една епизода на пример од 90 мин даваат на три дела (за 3 дена) 35 мин првиот и вториот дел останува уште 20 мин од тој дел но даваат од наредната епизода други 15 мин и така се до крај даваат наместо 33 епизоди ние ќе гледаме некаде приближно 90-100 епизоди... Се надевам дека добро се изјаснив на кратко.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Неделава нема да има. Шо е работава,медиумиве си играат курот со гледачиве
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
абе шо е ова со канал 5,шо се курчет со серииве немат полат а ми давет некоја посрана серија "тудирите" јас трчав за да стигнам дома, за во 10 да ја гледам а ко гледам сега немат а у пм
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Сигурно имаат проблеми ако приметивте последните 2-3 епизоди им кочеа од време навреме... мислам тоа е или пак нешто друго е.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Мислам дека ке одат за викенди само... во продолжено издание...
Ako e taka OK uste poubavo posto edna epizoda trae po 1 saat i 30-tina minuti a tie samo po pola saat davaa i non stop so reklami ne bombardiraa sto mi se smacuvase na momenti da go gledam filmot .
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Да им ебам тудори мамини... од кј никна таа серија сеа :mad:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Гледам утре во порграмата ќе одат волците ама од 21
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Отсега ќе се дава во сабота и недела во 22 часот.

Дали некој знае до која епизода смена турски?
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Ебати телевизијата таа канал 5 ке земат една серија и сакаат 3год да ја даваат по малку. Што прават бе овие непрофесионално е ова глупости еднаш даваат после ке им текне не даваат,па еден ден во 22ч друг во 21ч ебати телевизијата,кај им дозволија на овие ѓупци да купат ваква серија
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Мајката да им ја ебам на тие што ја преместија серијава во сабота и недела.
Прифаќам само ако ја даваат цела епизода во ден (саат ипол мислам трае)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Што е ова бе да им ебам, од кај па сеа вакви измени? Сигурно е ова дека во сабота и недела од 22 ќе ја даваат? Па ПОГЛУПО амин, баш беше добро опуштање по работен ден, сеа во сабота навечер кој ќе седи дома телевизија да гледа а?!?!?! Што не ги даваат Тудорите или оваа Емануала во сабота и недела, Долина си оди во овој термин веќе долг период! :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom