Kurtlar Vadisi - Долина на волците

Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Не,оваа последна серија навистина беше последна од 6та сезона така исто завршува како што даде канал 5 немаа скратено ништо јас ја гледав епизодата на интернет. Само што секоја епизода трае точно по 120мин а овие од канал 5 ја кратат и прават по 80 епизоди од една сезона. Ама искрено готово веќе нема да е тоа тоа во новите епизоди без еден главен лик џабе им е подобро да не прават повеќе нови серијали зошто ке ја изгубат славата ке станат досадни
Сценаристите си имаат свој концепт и си го следат тоа без разлика дали губат слава и тоа ја прави серијава една од најдобрите во Турција. Мемати не е првиот популарен лик кој умре или го снема од серијата имаше и други како Чакар, Лазија, Муро, Чето, Лисицата Андреј, сестра му на Полат, Хало итн кој имаа голема популарност...

Според мене новата сезона е подобра од сите предходни само македонските телевизии ќе ја зафркнат со сихронизација и кратење на епизоди...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Долина на волците е најгледаната серија во Турција, верувале или не.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.166
Поени од реакции
9.992
Дајте ми ја епизодата кај што го убија Мемати. Или барем последните неколку минути од епизодата
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Искрено мене ова сезона што ја даваа на канал5 ми беше некако безвезе другите пред неа беа многу поинтересни
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ако гледаме наназад мене најинтересно ми беше порано уште Чакар коа беше жив, Полат коа беше undercover, коа постоеше советот, Караханли итн.. После малце ми стана досадна серијата коа вмешаа политика, ама имаше пак интересни случки со Искендер, Ерсој, Пала, ех тоа беа ликови, сега во последнава најинтересен беше Кара нинџата :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.166
Поени од реакции
9.992
Дајте jа епизодата Мемати кога го убија. Втор пат барам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom