Koja e најдобрата компанија за еурокрем?

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Знае некој како се викаа тие кремовите во црвена туба ? Tурски ли беше, или некоја друга фирма ама знам хит беше во времето кога јас бев освновно школо. Деца купуваја и го јадеа онака на суво без лепче.

Не беше којзнае каков квалитет но деца мали што знаат што чини што нечини го купуваа, газдите на продавниците триеа раце пари да земат.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Не не беше овој многу поубав вкусот а и верверичката поинаква беше со кофичка крем во рака.
Ја најдов кофичката у шпајз :pos:ципирипи бил :D али многу повкусен на времето беше.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Знае некој како се викаа тие кремовите во црвена туба ? Tурски ли беше, или некоја друга фирма ама знам хит беше во времето кога јас бев освновно школо. Деца купуваја и го јадеа онака на суво без лепче.

Не беше којзнае каков квалитет но деца мали што знаат што чини што нечини го купуваа, газдите на продавниците триеа раце пари да земат.
кога си бил ти основно?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
кога си бил ти основно?
Епа роден сум 90 та година а сега имам 28 години. Можеш да си ирачунаш кога јас сум бил основно :)

Mислам дека беше 5 или 6 то одделение (не сум сигурен многу) тоа кога се јадеше таквиот крем (еурикрем).
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Епа роден сум 90 та година а сега имам 28 години. Можеш да си ирачунаш кога јас сум бил основно :)

Mислам дека беше 5 или 6 то одделение (не сум сигурен многу) тоа кога се јадеше таквиот крем (еурикрем).
Па затоа оти мислам дека 90-тите и немаше многу турски производи по маркетите. Можеби сум грешка, ама мислам почеток на 2000-ти почнаа ефтини турски производи да се носат.
И тоа ulker претежно.
ulkeryupcokokrem1_grande.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Па затоа оти мислам дека 90-тите и немаше многу турски производи по маркетите. Можеби сум грешка, ама мислам почеток на 2000-ти почнаа ефтини турски производи да се носат.
И тоа ulker претежно.
Прегледај го приврзокот 195628
Најверојатно е ова. Мала туба ефтино 10 или 5 денари беше.

Kaj нас од турските чоколадца, бисквити со чоколада ги носеа од Ulker и Еti. Би било добро да се отвори тема за турскиве чоколадца, бисквити, гуми за џвакање.
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.117
Прегледај го приврзокот 194559
Без конкуренција. Мечево ги надмина сите верверици.
Со оглед на тоа што се нуди на пазарот на вкус е супер, барем за мене. Е сега ако ти е на потопла температура оставен се двои тоа маслото од самиот еурокрем како водичката од кисело млеко.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Најверојатно е ова. Мала туба ефтино 10 или 5 денари беше.

Kaj нас од турските чоколадца, бисквити со чоколада ги носеа од Ulker и Еti. Би било добро да се отвори тема за турскиве чоколадца, бисквити, гуми за џвакање.
Една специјална тема за Тутку отвори :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.377
Прегледај го приврзокот 195449

Го има стокомак 93денари, 400грама одличен е.
400 грама за 93 денари со 13% лешници ми звучи нереално :) Дај сликни составот, баш ме интересира што уље е ова.

Не знам дали е до автосугестија, ама Нутелата што ја купив во Грција беше повкусна од оваа тука. Ваљда различни производители/состојки. И секако - поевтина беше од оваа тука. Во последно време овој Lino Lada Gold ми е на прво место (16% лешници - во парченца), ама како што спомна @Sussaro - се случува маслото да се одвои од остатокот од кремот и тоа го руши впечатокот.

Овој од Lindt (40% лешници) сакам да го пробам, ама за тие пари боље ќе јадам бифтек и десерт.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тој од Lindt си вреди и е многу убав. Дома сите ќе пробаат по една голема лажица и толку има. :D

Од оние другите Лино, Нуткао и Меренда се добри за цената која ја имаат и замена на оние што не им се дава пари за Нутела. Алпико не ми се допаѓа, а Ципирипи не е тоа што беше од пред 20 и повеќе години. Уште се сеќавам на оние металните чашки.

Иначе ретко купуваме еурокрем и избираме Нутела, некако највеќе ни е испробана за чување подолг период на топло и прекинав со други. Изгледа сме единствени на кои тегла од 1кг им е доволно за 3 месеци. :D
Ни масло ни ништо да се одвои од кремот, а ни да се исуши.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Друже ова не е составот, си ги сликал хранливите вредности.. o_O
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
400 грама за 93 денари со 13% лешници ми звучи нереално :) Дај сликни составот, баш ме интересира што уље е ова.

Не знам дали е до автосугестија, ама Нутелата што ја купив во Грција беше повкусна од оваа тука. Ваљда различни производители/состојки. И секако - поевтина беше од оваа тука. Во последно време овој Lino Lada Gold ми е на прво место (16% лешници - во парченца), ама како што спомна @Sussaro - се случува маслото да се одвои од остатокот од кремот и тоа го руши впечатокот.

Овој од Lindt (40% лешници) сакам да го пробам, ама за тие пари боље ќе јадам бифтек и десерт.


15348705505151919811315040986865.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom