Koja e најдобрата компанија за еурокрем?

Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
За мене најдобри 3....

1. EUROCREM TAKOVO (Swisslion)



2. ALPIKO



3. NuCrema

 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
според мене алпикоо нема подоброо!
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Онаа Српската фирма Еурокрем-Таково :)
 
Член од
19 ноември 2015
Мислења
87
Поени од реакции
86
lino.jpg
Без конкуренција. Мечево ги надмина сите верверици.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Не сум многу по кремовите, ама овој ми остави доста добар впечаток, како Нутела само некако не толку благ.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.862
Поени од реакции
7.551
Правилно не се вика еурокрем. Тоа е само чоколаден крем.
Еурокрем е само името на пакувањето на тој производ од Агроплод сегашно Swisslion исто како и Vegeta што не е името на зачинот туку си е мешавина зачин од повеќе зеленчуци. Vegeta e само име на пакувањето на таквиот производ од Podravka.

Само што народот без разлика од која фирма е тие имиња ги става.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.594
Поени од реакции
38.741
Правилно не се вика еурокрем. Тоа е само чоколаден крем.
Еурокрем е само името на пакувањето на тој производ од Агроплод сегашно Swisslion исто како и Vegeta што не е името на зачинот туку си е мешавина зачин од повеќе зеленчуци. Vegeta e само име на пакувањето на таквиот производ од Podravka.

Само што народот без разлика од која фирма е тие имиња ги става.
Ти има смисла муабетов
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Абе сите знаеме дека е така, ама ете народот ги прифатил тие имиња за сите слични производи. Кога одиш во продавница не викаш дајте ми чоколаден крем, чоколаден и ванила крем или зачин од сол и сушен зеленчук. Ќе те погледнат зачудено.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Правилно не се вика еурокрем. Тоа е само чоколаден крем.
Еурокрем е само името на пакувањето на тој производ од Агроплод сегашно Swisslion исто како и Vegeta што не е името на зачинот туку си е мешавина зачин од повеќе зеленчуци. Vegeta e само име на пакувањето на таквиот производ од Podravka.

Само што народот без разлика од која фирма е тие имиња ги става.
Оди утре побарај им смоки во првата продавница, ама објасни им го на ваков начин. Ќе те чекаат надвор од Негорци со комбето...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.862
Поени од реакции
7.551
Во право сте за тоа дека ако побарам во продавница на таков објаснет начин ќе ме направат будала.

Туку во моето семејство крем е одамна исфрлено, те мами дури и да го сркаш со лајца за ужинка и за една до две недели ќе го снема.
Кога бев помал ваков татко ми купуваше, не знам дали сеуште постои ова. Јас го обожавав белиот крем.

Брзо се трошеше и татко ми виде дека е зараза за една до две недли е скоро празна кутијата/теглата престана да купува, јас потпораснав и се одвикнав доста од ова . Ако дома кај нас некого му се пријаде благо мајка ми прави торта, баклава или пак најлесното палачинка во рерна со џем од сливи или шипки.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Во право сте за тоа дека ако побарам во продавница на таков објаснет начин ќе ме направат будала.

Туку во моето семејство крем е одамна исфрлено, те мами дури и да го сркаш со лајца за ужинка и за една до две недели ќе го снема.
Кога бев помал ваков татко ми купуваше, не знам дали сеуште постои ова. Јас го обожавав белиот крем.

Брзо се трошеше и татко ми виде дека е зараза за една до две недли е скоро празна кутијата/теглата престана да купува, јас потпораснав и се одвикнав доста од ова . Ако дома кај нас некого му се пријаде благо мајка ми прави торта, баклава или пак најлесното палачинка во рерна со џем од сливи или шипки.
Viki e словенски еурокрем, го видов во Љубљана пред некоја година, само не го купив у пм.

https://trgovina.mercator.si/market/izdelek/17949045/kremni-namaz-duo-viki-600-g

http://vikikrema.si/index.php/viki-skupina/
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
Ти има смисла муабетов
Ќе му имаше ако знаеше дека Еурокрем беше лиценца на италијанската фирма Гондола, а Таково од Горњи Милановац имаше право да го произведува во Југославија.
Агроплод никогаш тој крем не го произведувал.
Они си имаа нивни, со една верверичка. Тој беше доста посрање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom