Koja e најдобрата компанија за еурокрем?

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ќе му имаше ако знаеше дека Еурокрем беше лиценца на италијанската фирма Гондола, а Таково од Горњи Милановац имаше право да го произведува во Југославија.
Агроплод никогаш тој крем не го произведувал.
Они си имаа нивни, со една верверичка. Тој беше доста посрање.
Моја грешка.
На Агроплод беше мислам Агрокрем. Знам Агроплод имаа и Агрокрем чоколадчиња. Откако Takovo стана Swisslion Takovo и Агроплод стана дел од Swislion Takovo некој производи останаа од Aгроплод и тоа ресаните, кремот Агрокрем и можеби уште некој ист дизајн само нормално со логото на Swislion.

Поправи ме ако грешам.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Имаше еден со верверичка на амбалажата се продаваа цели кофички памтам порано го јадевме дома превкусен со вкус на лешник али не беше ципирипи ниту агрокрем друг назив имаше мислам дека српски некој беше ако му текне некому нека пише. :D
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Имаше еден со верверичка на амбалажата се продаваа цели кофички памтам порано го јадевме дома превкусен со вкус на лешник али не беше ципирипи ниту агрокрем друг назив имаше мислам дека српски некој беше ако му текне некому нека пише. :D
Па еурокрем де
KATALOG-STARI-EUROKREM-VEVERICA-GANDOLA-YUGOSLAVIA-1976_slika_O_65278303.jpg
 
T

Terroir

Гостин
Inace bas najdobar krem bez konkurencija bese Kinder Lada, germanski krem, ama odamna bese toa, u vremeto ne SFRJ.Прегледај го приврзокот 195369
Каков германски крем, Киндер лада бил крем произведуван по лиценца дадена од Фереро (Нутела) само веројатно на времето произведуван со поквалитетни состојки
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Каков германски крем, Киндер лада бил крем произведуван по лиценца дадена од Фереро (Нутела) само веројатно на времето произведуван со поквалитетни состојки
Pa sho znam, mozda. Toa vreme go "znaevme" kako germanski. Vazno nema mu ramen. Ni nutela ni bakraci.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.256
Поени од реакции
78.889
а која е цената?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тука е проблемот.
Нутела е кај нас најскап. Скоро двојно од следниот конкурент. Овие Грциве ја стаиле цената на тој Маренда крем у Веро, за нијанса поевтина од Нутелата.
Нутелата кај нас е полска и никаква во споредба со грчката Нутела (која патем, во Грција е поевтина од тука), но и покрај тоа, е најдобар крем кај нас. Оваа копијава е боља од сите други кремови на пазарот (освен Нутела), но цената и е скоро колку неа. Епа уопште не е толку добра.
finetti bez konkurencija no.1
Или не си пробал други кремови у животот, или имаш невообичаен вкус.[DOUBLEPOST=1534338843][/DOUBLEPOST]
Pa sho znam, mozda. Toa vreme go "znaevme" kako germanski. Vazno nema mu ramen. Ni nutela ni bakraci.
Сте го знаеле погрешно, пошто името му е германско.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112


Да не го има ова кај нас?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.639
Поени од реакции
38.821
Алпико кафениот крем е најубав бар за мене, тој мешан не им е нешто посебно.
 
B

Bafra

Гостин


Да не го има ова кај нас?
Па мислам го имаш во Линдт продавниците, кај Плоштад, спроти Мериот хотелот, или на улица Македониа спроти Плеј.

П.С.
Сладолед и Еуро крем се најнездрави за јадење , ама вкусни се м.м.е
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
А дома не може да се направи ова чудо?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom