Koj македонски политичар го сметате за најголем предавник и зошто?

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
TomErulz напиша:
Бидејќи можно е да е бугарин, а не македонец. Зарем така сум чул ја низ медиумите...
Да, постојат луѓе на кои им се тие два народа различни и се обидуваат да промовираат разлика.
Не сум компетентен да кажам која е вистината, најверојатно лично си е, но не сакам да се жигосуваат луѓе поради еден индивидуален избор.
Слободата на одлучување е она кое е најважно.
Не знам како успеа Љупче со своето безначајно владеење, да го земе приматот на Бранко, Глигоров и останатите.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
јахутерминал напиша:
Никој не му вика за тоа што зел бугарски пасош, туку работеше против Македонија.
Со што демонстрирал Љупчо работење против Македонија?
Со идејата за размена на териториите ли меѓу Албанија и Македонија?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Никола напиша:
Да, постојат луѓе на кои им се тие два народа различни и се обидуваат да промовираат разлика.
Не сум компетентен да кажам која е вистината, најверојатно лично си е, но не сакам да се жигосуваат луѓе поради еден индивидуален избор.
Слободата на одлучување е она кое е најважно.
Не знам како успеа Љупче со своето безначајно владеење, да го земе приматот на Бранко, Глигоров и останатите.
Tocno taka. I mene mi e cudno.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Да, постојат луѓе на кои им се тие два народа различни и се обидуваат да промовираат разлика.
Не сум компетентен да кажам која е вистината, најверојатно лично си е, но не сакам да се жигосуваат луѓе поради еден индивидуален избор.
Слободата на одлучување е она кое е најважно.
Не знам како успеа Љупче со своето безначајно владеење, да го земе приматот на Бранко, Глигоров и останатите.
Не дека Бранко го поштуем (Киро да), ама по што се разликуваат овие двајца (Бранче и Љупче) по своето владеење и предавање на државата која ја водеа? Киро барем ајде може директно да се обвини за продавање име знаме, не знам шо...

Со што демонстрирал Љупчо работење против Македонија?
Со идејата за размена на териториите ли меѓу Албанија и Македонија?
А тоа е безначајно? Малку е? Да побарам да ми отсечат една нога и да се смениме јас и ти, затоа што твојата ми изгледа некако по “као за мене“. Такви изјави може да даде само “интелектуалец“ кој не е вмешан во креирањето на политиката на една држава. Особено не на својата.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
хмм..
1.Киро Г.
2.Љупчо Г.
3.Бранко Ц.
4.......лооааудинг
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
na prvo mesto sekoga se stava:
1.Lazar kolishevski
2.Kiro G.
3.Branko C.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Оние коишто прифатија смена на името на Македонија за три канти сирење т.е. Киро и Бранко.
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
230
Поени од реакции
0
Оние коишто прифатија смена на името на Македонија за три канти сирење т.е. Киро и Бранко.
:pos2: Мислиш ги добиле кантите или само ги излажале?! Или можеби кантите биле празни :)
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...podpisnicite na ramkovniot dogovor site gi smetam za velepredavnici na Makedonija...zatoa sto trebashe site do eden da kazat deka nemaat kapacitet, volja, hrabrost, i sovest...da potpishuvaat "kapitulacija" vo ime na eden antichki narod,edna cela nacija praiskonska- Makedonska...
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
многу ги има, од каде да почнам.....
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Идниот бугарски амбасадор во Македонија! :pos2:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Кретенот бугарски Љубчо - бившиот премиер на којшто слепците му верувале и којшто ја продаде Македонија за една канта Витоша-сирење и едно литро ракија варена на Рила. :pop:
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Aj да почнам:
на прво место Бране, да образложам зошто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom