Koj македонски политичар го сметате за најголем предавник и зошто?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Koj македонски политичар го сметате за најголем предавник и зошто? Не зборам за неговата неспособност, лажни ветувања... туку за личност за која мислите дека работела (работи) на остварување на туѓи интереси или им помага во тоа на сметка на македонските државни интереси?

Добро би дошле анализите и аргументираните заклучоци.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Вака лаички... Љубчо Георгиевски...
Можеби има некој повеќе...не знам Фрчко можеби...
Не знам, за мене СИТЕ не чинат... :)
Аполитичен сум
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Сите за никаде ама најголем предавник на македонскиот народ е Љубчо Георгиевски. Се прави ко демек идеолог, неформален водаж на најдесната македонска партија а од друга страна вади бугарски пасож за кој знаеме со сигурност дека потпишал дека е бугарин, од тоа се гледа дека жовекот е тотално непринципиелен и дека за пед денари си го продава гзот и баш го заболе дали постојат македонци на земјава. Ради него и само ради него БМРО Народна ако остане самостојна партија нема ни глас да добие.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Да ја видиме топ листата....

1. Ќиро Гигоров - едноокиот, који је издао све што је зрачило с Македонском сјају поради то што је најбоље дудлао код врховног команданта Слоба Милошевића и исто они наши суседни...како их ми зовемо...Грекоси...Маму му јебем комунистичку да му се најебем!

2. Лјубчо Георгиевски - Повеќе е од очигледно нели?

3. Бранко Црвенковић (Познат и како Бранко коцкица, Бране адидас и Бране ТАТ-ица) - Исто така немам коментар...

4. Труфун Костовски (дел од бандата која ја ограбија Македонија во 89та)

5. Борис Змејковски (иако сум во блиско крвно сродство со човеков, заедно со Лјубчо, Голубовски, и дузина други, им ги собраа парите 91-94та на дијаспората наша кои доаѓаа во баснословни суми...тоа не се простува)

6. Софија Тодорова( Курва која заедно со Банета се натоварија со вреќи пари од Гостиварските и Тетовските Албанци...знаете добро зошто)

7. Петар Гошев и неговите „чисти раце“...Од броење на државни пари и мито во неговиот џеб, кутриот почна да носи и цвикери...

8. бУЧКовски - сеуште неодредена ментална состојба...

9. Хари, Јани, Нано, Таки...оф мори мајко...

10. Следбениците на горенаведените...Кондарко, Пенов, Тинтири, минтири...

П.С. Се бројат ли и мртвите? Ако да, Лазарус Колишевски(Колишев, Колишевић)

И не, не го заборавам Антонио „Барт“ Милошоски...Продолжи Тонка со дудлање на убијците на Македонија...баш ти годи!

Ги почитувам,

Фрчкоски - Вистински Македонец...штета што направи неуспешен атентат на оној кој ни ги шитна името и знамето...барем да го снемаше...

Груевски - Пази се наивко ниеден...не се експонирај со се и сешто...може и да те кокнат...не секој ти мисли арно...

Ѓорѓе Маријановиќ - три букви - Ц А Р

Поздрав.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
TpH_Bo_OkO напиша:
Да ја видиме топ листата....

1. Ќиро Гигоров - едноокиот, који је издао све што је зрачило с Македонском сјају поради то што је најбоље дудлао код врховног команданта Слоба Милошевића и исто они наши суседни...како их ми зовемо...Грекоси...Маму му јебем комунистичку да му се најебем!

2. Лјубчо Георгиевски - Повеќе е од очигледно нели?

3. Бранко Црвенковић (Познат и како Бранко коцкица, Бране адидас и Бране ТАТ-ица) - Исто така немам коментар...

4. Труфун Костовски (дел од бандата која ја ограбија Македонија во 89та)

5. Борис Змејковски (иако сум во блиско крвно сродство со човеков, заедно со Лјубчо, Голубовски, и дузина други, им ги собраа парите 91-94та на дијаспората наша кои доаѓаа во баснословни суми...тоа не се простува)

6. Софија Тодорова( Курва која заедно со Банета се натоварија со вреќи пари од Гостиварските и Тетовските Албанци...знаете добро зошто)

7. Петар Гошев и неговите „чисти раце“...Од броење на државни пари и мито во неговиот џеб, кутриот почна да носи и цвикери...

8. бУЧКовски - сеуште неодредена ментална состојба...

9. Хари, Јани, Нано, Таки...оф мори мајко...

10. Следбениците на горенаведените...Кондарко, Пенов, Тинтири, минтири...

П.С. Се бројат ли и мртвите? Ако да, Лазарус Колишевски(Колишев, Колишевић)

И не, не го заборавам Антонио „Барт“ Милошоски...Продолжи Тонка со дудлање на убијците на Македонија...баш ти годи!

Ги почитувам,

Фрчкоски - Вистински Македонец...штета што направи неуспешен атентат на оној кој ни ги шитна името и знамето...барем да го снемаше...

Груевски - Пази се наивко ниеден...не се експонирај со се и сешто...може и да те кокнат...не секој ти мисли арно...

Ѓорѓе Маријановиќ - три букви - Ц А Р

Поздрав.
:zver: Не би имал што да додадам, све си е кажано :helou:
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Мистичен напиша:
Koj македонски политичар го сметате за најголем предавник и зошто? Не зборам за неговата неспособност, лажни ветувања... туку за личност за која мислите дека работела (работи) на остварување на туѓи интереси или им помага во тоа на сметка на македонските државни интереси?

Добро би дошле анализите и аргументираните заклучоци.
A ti da kazese, vaka kako "owner" na temata? :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.660
Поени од реакции
21.703
Don't rest in peace.
Ѓубрињата комуњарски
Колишевски, Мојсов инаку се сложувам со скоро целата листа на трн.

Гаро ти не беше од НП?
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
За мене најцрна точка у Македонскава историја е Ќирче,трн ги кажа соте аргументи,само не ми е јасно како моеше таква центрифуга да ни пуштат за мозоциве па дури посел 10тина години да ги дознаваме тие што не шитнале,а за време на владеење никому ништо.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
436053 напиша:
само не ми е јасно како моеше таква центрифуга да ни пуштат за мозоциве па дури посел 10тина години да ги дознаваме тие што не шитнале,а за време на владеење никому ништо.
Затоа што беше(и сеуште е) јавна тајна а и луѓе снемуваше преку ноќ...Тројца што лично сум ги познавал(куќни пријатели) на по 35-40 годишна возраст, едниот „се фрли од зграда”, другиот умре од „мозочен удар” третиот во „несреќен случај” го удри воз...Власта не е играчка, и има граници на искажување од било кој...А тек ќе излагаат прљавите работи кои ги правеа....

Октоподот е Киро...а не Бране како што сите сметаат...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Kaj i da si vo Makedonija sekogas si na mestoto na zlostorstvoto.Taka da temava treba da e koj ne e predavnik a ne koj e :pos2:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Najgolemiot predavnik si stana precedatel, go poeba Trajkovski, i si se namesti na negovata fotelja, za da nemumozi nikoj nisto za grevovite sto gi ima napraveno na Makedonija, ama gospod gleda i ke vrati bidete sigurni, ne mu se pisuva najarno i na toa kopile.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
TpH_Bo_OkO напиша:
Да ја видиме топ листата....

1. Ќиро Гигоров - едноокиот, који је издао све што је зрачило с Македонском сјају поради то што је најбоље дудлао код врховног команданта Слоба Милошевића и исто они наши суседни...како их ми зовемо...Грекоси...Маму му јебем комунистичку да му се најебем!

2. Лјубчо Георгиевски - Повеќе е од очигледно нели?

3. Бранко Црвенковић (Познат и како Бранко коцкица, Бране адидас и Бране ТАТ-ица) - Исто така немам коментар...

4. Труфун Костовски (дел од бандата која ја ограбија Македонија во 89та)

5. Борис Змејковски (иако сум во блиско крвно сродство со човеков, заедно со Лјубчо, Голубовски, и дузина други, им ги собраа парите 91-94та на дијаспората наша кои доаѓаа во баснословни суми...тоа не се простува)

6. Софија Тодорова( Курва која заедно со Банета се натоварија со вреќи пари од Гостиварските и Тетовските Албанци...знаете добро зошто)

7. Петар Гошев и неговите „чисти раце“...Од броење на државни пари и мито во неговиот џеб, кутриот почна да носи и цвикери...

8. бУЧКовски - сеуште неодредена ментална состојба...

9. Хари, Јани, Нано, Таки...оф мори мајко...

10. Следбениците на горенаведените...Кондарко, Пенов, Тинтири, минтири...

П.С. Се бројат ли и мртвите? Ако да, Лазарус Колишевски(Колишев, Колишевић)

И не, не го заборавам Антонио „Барт“ Милошоски...Продолжи Тонка со дудлање на убијците на Македонија...баш ти годи!

Ги почитувам,

Фрчкоски - Вистински Македонец...штета што направи неуспешен атентат на оној кој ни ги шитна името и знамето...барем да го снемаше...

Груевски - Пази се наивко ниеден...не се експонирај со се и сешто...може и да те кокнат...не секој ти мисли арно...

Ѓорѓе Маријановиќ - три букви - Ц А Р

Поздрав.

Celosno se soglasuvam so pozitivnava doping lista na Trnot!
Samo neso mi stana interesno..Trnu..Marijanovik-C.A.R.? :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom