Koj македонски политичар го сметате за најголем предавник и зошто?

Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
itar pejo напиша:
za jovan imase edno resenie ama sega e kasno za toa .trebase da mu pustat nekoj cigan vo zatvor na prvite denovi da go ubie ke kazevme deka e nesrekja i cao prijatno:toe: a vaka sega ke izleze ke si napravi crkva i tolku ke ni bide :nesum:
ne da go utepaat samo treba da mu pustat cegan na banjanje da mu frli sapunce ovoj da go krene i da go potkaci malce. posle da mu kaze ako pa pravi belji deka ke se vrati tamu i pa ke mu frlaat sapunce pa da vidam dali ke se zakaca xexexe
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
[acko]® напиша:
ne lupaj gluposti koga nisto ne znaes. ti izgleda si od taa komunjarskata strana na b.c. so samo zbori protiv vmro. slucajno ako si spiel poslednive 2 god dojdi bate acko da ti kaze. gruevski sekogas bil protiv georgievski samo sto porano nemase mok da go kaze toa poso ljubco mu bese sef. otkako amerikancite go batalija ljubco poso pocna da prvi belji gruevaki izleze odlicen igrac i odlicno izigra i napravi pljaviot del na vmro dpmne da se odeli vo nova partija koja se vika vmro-np a po cistiot del (so isklucoci se razbira) ostana vo dpmne. sega koga dpmne pobedi na izborite np baraa da se vratat nazad i da dobijat funkcii ama gruevski im rece (ova so svoj usi go imam slusnato kako go kazuva gruevski) deka nema sanasa za spojuvanje dodeka dosta i ljubco komanduvaat. a za vojnata vo edinstven kriv georgievski (koj nema vrska so segasnata dpmne). i zatoa nemoj da mesas babi i zabi posto za vmro dpmne znam poveke raboti od bilo koj tuka i nikoj ne moze da me ubedi deka gruevski ima vrska so vojnata koga toa ne e tocno. a za pasosite ne mrci mnogu zatoa so site zborat dpmne so bugarski pasosi a nikoj ne zbori za toa deka sdsm kaj imaat bugarski pa i srpski pasosi imaat. gledam sea da ne idat zatvor vo mk so srpski pasosi se vadat majkeim komunisticko!!

zatoa sleden pat koga ke kazes nesto pravo razmisli pa kazi nemoj da treses zeleni.

by the way ne sum vmrovec samo vistinata ja kazuvam !!
Prvo, ti nedostasuva domasno vospituvanje, so vakva retorika samo dokazuvas deka si ostanal vo Dpmne i toa vo isklucocite.( ne e sramota da si vmrovec, i jas sum, ama ne dpmnovec.)
Koga vekje si cul so svoi usi kako Gvujo ja odbiva NP poradi Dosta sigurno e deka si ja propustil najnovata epizoda od taa sapunica koja se vika "Dosta se vrakja doma" i Gvujo vednas ja postavuva za direktor na edno od najcuvstvitelnite mesta, kade ako ne vo Sofija:helou:
Za toa deka Gruevski ima vrska so vojnata ti si rece :vozbud:
Jas nikade takvo nesto ne napisav.
 
N

Nephthys

Гостин
Сите ги сметам за предавници!
Никој не направи ништо за оваа држава,освен што се убија од крадење,го донесоа народот до просјачки стап и не уназадија едно 20 години.Срам да им е на сите!Јас не знам како само имаат лице да излезат пред јавноста и повторно да се кандидираат,ама ко што рекле старите додека има овци ке има и волна.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Br1 na listata e ljuBco - bugarofil i predavnik i eba mamata na makedonija , ne turna vo ambis i bezdna
2. Site onie sto menjaat partii (kako sto miluvase drugar mi krste da kazi krvta ja menuvam , partijata ne ja menuvam ) ligusi otepani : orovcanec , casule ,pavle trajanov ima useeeeeeeeeeeee
3.Singo e srbofil
4.Vlasite vo es de es se grkofili
5. za albancite da ne praam muabet
6. Brance si go postovam , moja krvna grupa e
7. Bucko e kreten i debil i predavnik
aj malku humor za kraj :)
SDSM - site drzete mu go na siljan micevski
VMRO DPMNE - Vnatresni Mava Ramce Ofka Delumno Pismeni Makedonci Nepismeni Egejci
 
Член од
8 март 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали се слушаш што зборуваш?

Ако Љубчо е најголемиот предавник тогаш Црвенковски е невин.Љубчо е најголемиот предавник затоа што ги избрка европските дипломати кои сакаа да ја делат Македонија и ги прекина сите контакти со нив.Затоа ли е анјголемиот предавник?Ти немаш појма од политика.Не трескај глупости.
Bacillus gagous напиша:
Сите за никаде ама најголем предавник на македонскиот народ е Љубчо Георгиевски. Се прави ко демек идеолог, неформален водаж на најдесната македонска партија а од друга страна вади бугарски пасож за кој знаеме со сигурност дека потпишал дека е бугарин, од тоа се гледа дека жовекот е тотално непринципиелен и дека за пед денари си го продава гзот и баш го заболе дали постојат македонци на земјава. Ради него и само ради него БМРО Народна ако остане самостојна партија нема ни глас да добие.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Branko Crvenkovski e sigurno br. 1! Toj e centarot i vidliviot del na mafijata shto ja opljachka i unishti Makedonija (i ushte ja drzhi vo race). Da ne gi redam drugite epizodisti ili mali stalinchinja Jani Makraduli, Jane Miljovski, itn., itn.

No ni Ljubco Georgievski i Dosta Dimovska ne se mnogu pozadi Branko. Ljibco e vsushnost e ucenet od (ili preku) Branko da ne vleguva vo politika povtorno. Mada shizofrenicharot i toa kako bi sakal.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ovoj od kratovo sto saka da go naprai kratovo drzava kako li se vikashe...

isto taka ne da go mrzam, najgadno stvorenje e Frckovski, seljak neviden... kaj moze takov covek vo politika bre... abe takov covek ni na fakultet ne treba da predava a ne kamoli vo politika, isto taka i svinjata cile....

a ustvari kogo podobro ke razmislam site se svinji, krvopijci, vampiri, gomna itn...
Posebno taa sekeraskata t.e. sekerinska.
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Nephthys напиша:
Сите ги сметам за предавници!
Никој не направи ништо за оваа држава,освен што се убија од крадење,го донесоа народот до просјачки стап и не уназадија едно 20 години.Срам да им е на сите!Јас не знам како само имаат лице да излезат пред јавноста и повторно да се кандидираат,ама ко што рекле старите додека има овци ке има и волна.
Еве едно браво за постов. Кратко и јасно. Се испокрадоја. Народот се овците, политичарите овчарите. И само не експлоатираат како мерино овци.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Necrophilia напиша:
isto taka ne da go mrzam, najgadno stvorenje e Frckovski, seljak neviden... kaj moze takov covek vo politika bre... abe takov covek ni na fakultet ne treba da predava a ne kamoli vo politika, isto taka i svinjata cile....
Немој да носиш прерани заклучоци...Фрчковски е можеби еден од поголемите патриоти во оваа држава, од прва рака ти го кажувам ова...Остај тоа што е од владата на Бране...Фрчко беше на право место во право време....Киро не беше...

А Циле истотака кажи му едно фала, затоа што е еден од Цијашите кои успеаа да го разбудат самоосознавањето Македонско во државава, успеаа независна држава, и го покажаа патот на вистината....почнувајќи од 7000 години историја, до денес.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
hehhe,abe i tie sto bile dobri a i tie sto bile losi....site tie se menuvaat vo zavisnost od INTERESITE!a za patrioti megju politicarite NEMA!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Bratot напиша:
hehhe,abe i tie sto bile dobri a i tie sto bile losi....site tie se menuvaat vo zavisnost od INTERESITE!a za patrioti megju politicarite NEMA!
Има, ама не се во врвот... токму заради таа причина...
 
Член од
6 март 2007
Мислења
72
Поени од реакции
0
Интел, јас не сум баш сигурен дека си во ВМРО..
Од кај знам? Нека остане мала тајна.
Најголем предавник го сметам Тупурковски.
1,Директно одговорен за распадот на СФРЈ
2,Одговорен за доведувањето, или поточно, легализацијата на НАТО војските во Македонија.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
kalpazan напиша:
1,Директно одговорен за распадот на СФРЈ
Да му даде Господ вечно здравје поради тоа....
Зошто мислиш дека е Македонски предавник поради тоа што е фактор кој ја распадна „тампон” државата?
kalpazan напиша:
2,Одговорен за доведувањето, или поточно, легализацијата на НАТО војските во Македонија.
1. Ако не им дозволевме на УНПРОФОР да се стационираат кај нас, ќе не нападнеше Србија.

2. Ако не им дозволевме...„Тие” ќе направеа да не нападне Србија....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom