Koлку од вас имаат профил на Facebook?

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Знаете што е губење време? Ништо.
Времето секако се губи. Дали ке седиш на утакмица и ке навиваш за омилен тим, или ке гледаш ТВ емисија, Вести, или ке седиш на форум, на фејсбук, на мсн. Секако го губиш времето.
Фејсбук е губење време ако незнаеш да го искористиш. Како и други сајтови тоа е алатка ништо повеќе. Фејсбук е доста моќна работа моментално, како што порано беше мирцот ако се сеќава некој.
Да не користиш фејсбук не значи дека си по паметен од тие што користат. Пример ја користам фејсбук и други сајтови, ама не користам мобилен телефон. Значи ја сум најпаметен у свет што не користам мобилен телефон? како па да не.
“Не сум повеќе на фејсбук го избришав акаунтот, и супер ми е“ Е што ти е супер? почист ваздух да не дишиш? Да не се фалам ама фрижидерот ми е полн со месо откако не користам фејсбук. Нема грешка... нема грешкаааа.
Ти друже забега изгледа..збориш за утакмица губење време,ондак зошто си отишол,да утепаш само време или да гледаш добар фудбал и да победи твојот тим,ова за тебе губење време е?има луѓе што стварно веќе се спасиле од таа зараза и губење време на чат,квизови профили..и самиот пиша дека убава работа е фб али повеќето луѓе влагаат за зезање а не нешто паметно да пишат или да се читнат со некој нивни далечен..
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
немам фејкбук и не планирам никогаш под никакви услови да направам профил.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Штета што ние ги немаме :cry:
Pa zavisi vie sho sakate :) Mene ne mie drugarka, prijatelka ako samo na facebook si pishuvame. Sho e toa ? Drugarka da ne ti se javi da prashuva sho prajsh, kako si posho sve gleda na status vo facebook. Ke napishish ti sho prajsh i nema da ja interesira da ti se javi. Simni se doleeee ;) Izkluchi facebook i vidi koj ti se vistinski drugarki. Koj ke ti se javi na tel da vidi kako si, sho prajsh dali sakash da se vidite.

A ne 1000 lugje na facebook da chita sho prajsh a od nif mozi 2-3 lugje ke te zanimavat vo zivo :)

Како ли ќе живееме сега ние?
Plachi :) Ako tie facebook povazen od zivoto
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Pa zavisi vie sho sakate :) Mene ne mie drugarka, prijatelka ako samo na facebook si pishuvame. Sho e toa ? Drugarka da ne ti se javi da prashuva sho prajsh, kako si posho sve gleda na status vo facebook. Ke napishish ti sho prajsh i nema da ja interesira da ti se javi. Simni se doleeee ;) Izkluchi facebook i vidi koj ti se vistinski drugarki. Koj ke ti se javi na tel da vidi kako si, sho prajsh dali sakash da se vidite.

A ne 1000 lugje na facebook da chita sho prajsh a od nif mozi 2-3 lugje ke te zanimavat vo zivo :)

Plachi :) Ako tie facebook povazen od zivoto

Оф лелеее...а ти значи затоа немаш фејсбук? Страв ти е да не не ти се јавуваат да те прашаат "што правиш, како си ?"
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Имав и тоа беше ептен зараза, но веќе 2 месеци ми е покул без него. Башка само кајганче си мавам.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Оф лелеее...а ти значи затоа немаш фејсбук? Страв ти е да не не ти се јавуваат да те прашаат "што правиш, како си ?"
Оф мори мајко, секаде ве има. Убаво ти кажа дека не може некој да ти биде другар ако само комуницираш преку фејКбук или незнам ти кој сличен сајт. Каде ли се времињата кога другарствата се стекнуваа со време и се градеа со доверба... а не со два клика. Уф, ми се гади од такви глупави работи. Имаш 1000+ пријатели на фб од кои што познаваш одвај 10-мина. Што е поентата стварно не разбирам, ама терајте си го филмот, никој не ви стои на пат.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Оф лелеее...а ти значи затоа немаш фејсбук? Страв ти е да не не ти се јавуваат да те прашаат "што правиш, како си ?"
A kaj rekof deka imam straf ? :) Straf e da imam zivot bez facebook ? Da mozam da se ponasham so lugje vo zivo mesto na statusi da prashuvam kako si ? sho se ima slucheno ? Toa ti lichi na straf ? :) Gospode !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Pa zavisi vie sho sakate :) Mene ne mie drugarka, prijatelka ako samo na facebook si pishuvame. Sho e toa ? Drugarka da ne ti se javi da prashuva sho prajsh, kako si posho sve gleda na status vo facebook. Ke napishish ti sho prajsh i nema da ja interesira da ti se javi. Simni se doleeee ;) Izkluchi facebook i vidi koj ti se vistinski drugarki. Koj ke ti se javi na tel da vidi kako si, sho prajsh dali sakash da se vidite.

A ne 1000 lugje na facebook da chita sho prajsh a od nif mozi 2-3 lugje ke te zanimavat vo zivo :)

Plachi :) Ako tie facebook povazen od zivoto
Извини вака ама ти не направи нас како само пред компјутер да седиме залепени, да аднуваме кој се ни дојде до дофат и да чекаме по цел ден некој нешто ново да постира. Сфаќам дека постојат и вакви ама генерализираш мајку му стара. Постов ти изгледаше како јас немам акаунт, си имам свои другари и најпаметна сум. Како ние што имаме профили да немаме вистински другари. :tapp: Уште па види кои ти се вистинските другари :pos: Алоооо, повторно ќе ти пишам, не зависиме сите од Фејсбук. Јас профилот освен што си го користам за глупирање, го искористив да ги видам како ми изгледаат роднините од Австралија и Шведска. Еве една позитивна работа и пак ќе кажам, не генерализирај.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Извини вака ама ти не направи нас како само пред компјутер да седиме залепени, да аднуваме кој се ни дојде до дофат и да чекаме по цел ден некој нешто ново да постира. Сфаќам дека постојат и вакви ама генерализираш мајку му стара. Постов ти изгледаше како јас немам акаунт, си имам свои другари и најпаметна сум. Како ние што имаме профили да немаме вистински другари. :tapp: Уште па види кои ти се вистинските другари :pos: Алоооо, повторно ќе ти пишам, не зависиме сите од Фејсбук. Јас профилот освен што си го користам за глупирање, го искористив да ги видам како ми изгледаат роднините од Австралија и Шведска. Еве една позитивна работа и пак ќе кажам, не генерализирај.
Aj da ne se poftoruvam :) Chitaj go postot pak :)

A ti kako sakash svatigo postoto. Tvoje pravo .. A jas pak ke kazuvam sho mislam i kako mislam :) Posho go gledam toa vo okolina kaj sho ziveam a ti branise kolku sho sakash :) Ili se pogodi vo postot sho se navredi tolku mnogu na moe mislenje ?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Имав до вчера, и го деактивирав ќе видам колку ќе можам да издржам да не го активирам повторно, ипак 2 години со него не беа малку :)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Немам фејсбук. Кој сака нека има, кој не нека нема :)
Секој со својот живот.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ти друже забега изгледа..збориш за утакмица губење време,ондак зошто си отишол,да утепаш само време или да гледаш добар фудбал и да победи твојот тим,ова за тебе губење време е?има луѓе што стварно веќе се спасиле од таа зараза и губење време на чат,квизови профили..и самиот пиша дека убава работа е фб али повеќето луѓе влагаат за зезање а не нешто паметно да пишат или да се читнат со некој нивни далечен..
Епа еве ја не пратам спорт, тоа за мене е губење време, да навивам за некој тим ми е губење време. А тие некои се заразиле со фејсбук зашто им е интересен зашто имале превише слободно време. Неможе некој да ти го наметне фејсбук ако не го бараш сам. И овие што не користат фејсбук користат кајгана форум, оние на мсн, на скајп, на World of Warcraft, они губат време или зимат плата од што пишуваат на разни теми?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Фејсбук е многу корисна алатка..но кој знае да ја искористи..не ми е мене фејсбук за да си пишувам со пријателите како шо наведе еден член погоре..мене ми е за да ЗАПОЗНААМ НОВИ...значи многу пријатели си запознав од други земјти поточно.. си пишувам топици од време на време..омилената дневна песна ја оставам на дзид..со слики не се замарам...квизови па ич,групи такуѓаре...така да..корисен ми е
 
С

сашенко

Гостин
FACEBOОК e нормална работа за нормални луѓе.Дај му на мајмун пари он ке ги изеде или ке ги искине ке си игра со нив пошто не разбира.Дај му на мало дете нешто вредно ке го поебе НОРМАЛНО.Не е фејсбук за секој сељак...Е сега дека има многу глупости на фејсбукот со тие апликациите и разни глупости ИМА ама исто така има и IGNORE и да не се замараш многу со тоа.Не е многу корисен ама сепак го имам за комуникација со некој што го знам а не ми се троши импулси.И мсн е супер ама во последно време повеќето луѓе што ги знам се на фејсбук постојано а на мсн слабо а неможам да разберам зашто...и јас ги барам нив таму....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom