Koлку од вас имаат профил на Facebook?

Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.914
Поени од реакции
576
Денеска се зачленив на Facebook, страницата е многу интересна, има далеку поинтересни опции отколку Hi5 и MySpace, така да проверете!
www.facebook.com

А и можете да споделувате мислења за неа!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сум видел...нејќум.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.914
Поени од реакции
576
A некој од тука што има профил таму (Buterfly мислам), да го подобјасни чудово оти има милион опции, нон-стоп примам некакви бакнежи и некакви апликации да сум инсталирал :)
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Јас имав месец дена и го тргнав,многу занимации има гушки, бацки, цвеќиња што растат, тестови од типот на Наш Свет бла бла бла:tapp:. На почетокот ми беше интересно, дури се мислев да го делитнам Hi5 профилот, ама нееееееееееееее. Многу време одземаат сите тие тестови. А ти види си, инсталирај се што ти стигнало,ќе ти се нареди во колона надолу по страната...ќе си видиш сам. ајт :salut:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
bu

facebook e odlicen ali odzema mnogu vreme,daleku e pointeresno od myspace ili hi5,ama znae mnogu da zamara ponekogas
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Интересно е хехе акј ме најде незнам уфф:pos2:
ама ме нервираат тие тестови прифати ова она, и кога ќе се соберат по 50 ајдеее што да правам инаку супер е можеш да фрлаш пијачки да праќаш подароци бакнежи тестови за тебе, да комуницираш одма со останатите. Интересно ама одзема повеќе време од овие другите што се.:helou:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.914
Поени од реакции
576
Сега Facebook е редизајниран и иако на многумина новиот дизајн не им се свиѓа, мене ми е супер. Поделен е профилот на основна страна (каде што има Update-и), податоци, фотографии и рамки. Претходно сето тоа беше на една страница и додека да се вчитаа сите подароци, глупости, се чекаше цела вечност. Забележувам таму доста луѓе што ги знам


Некој од тука да е и таму?

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.410
Јас одамна си го избришав профилот.:jaj:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.914
Поени од реакции
576
Јас одамна си го избришав профилот.:jaj:
Хехе па врати го


Hi5 во споредба со ова е многу поздодевно, додека да се вчита страната сосе сите коментари, видеа, flash-анимации и што ли уште не...

Точно е дека на Facebook до едно време праќаа секакви апликации ама сега со новиов дизајн, ретко кој го прави тоа, ставено е во заден план.

А и секогаш можеш да штиклираш што сакаш а што не сакаш да примаш

 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Јас имам таму профил кој го креирав заради не знам која причина.И не го користев,потоа братучеда ми ме натера да му се вратам.Ама не ме влече многу, ама како што гледам повеќе го фалите од другите па може добар е.Ни Hi5 ни MySpace не ги користам често, иако имам и таму профил.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
на фејсбук сум ради една апликација .. си посвојуваш марсовче и си го галиш и свето тоа и тоа те сака.... коа сум нервозна го тепам и го малтретирам а коа сум нежничко заљубено весело расположена си играм и си го галам... и тоа ме сака ... преовладува второто расположение ама пак интересно ми е... Одох да ги погалам Мепсо мој... со пирсови... и микрофончеее
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.739
Поени од реакции
41.827
Ако има 5 нови фаци на ова од тие Мајспејс и Хај5 ја на мангеме ке го ставам на драга воља :)
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Многу ми е хаотично...имам профил ама многу ретко го отварам не сум се ни потрудила да му јас сватам финтата ми изгледа безвезно.
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
ајде бе ако сте толку за facebook да напраиме една хорда на warlords а ? иначе мн добра страна мн апликации
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.161
Поени од реакции
4.130
A некој од тука што има профил таму (Buterfly мислам), да го подобјасни чудово оти има милион опции, нон-стоп примам некакви бакнежи и некакви апликации да сум инсталирал :)
И јас исто та преку (пииип)ми е.За тој што има вишок време Фејсбук е добар.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom