Koи се србоманите во СДСМ?

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ех колку ли долго го чекав денов да ме ставиш во истава категорија со србоманите,србофилите и србите! Еве би ден и тоа го дочекав! Силно светнал ден!:pos2:

п.с Еве ветувам дека веќе нема збор да напишам против владата ,само молим те не ме ставај во истава категорија ?:uvo:
Денес над Македонија се раѓа....ново предавничко сонце на коалицијата итн. итн.

Те молам и ја тебе, не се ставај во истава категорија. Или барем осуди ги истите, а не да ги негираш/игнорираш.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
А што е тоа што ги поврзува србоманите и србите во Македонија?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Денес над Македонија се раѓа....ново предавничко сонце на коалицијата итн. итн.

Те молам и ја тебе, не се ставај во истава категорија. Или барем осуди ги истите, а не да ги негираш/игнорираш.
На ДПМНЕ и ДУИ мислиш ? :pos:


Или сега они ви се браштата...па други предавници најдовте.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
На ДПМНЕ и ДУИ мислиш ? :pos: шта је смешно ајј кикики


Или сега они ви се браштата...па други предавници најдовте.
Немој сеа и ти, држи се до темата.

Се знае која беше сончевата коалиција. Башка, непримерно е некој што коалицирал со ДУИ и кој им го даде политичкиот легитимитет, сега да го критикува другиот што дошол на власт.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Немој сеа и ти, држи се до темата.
Ti li najde da zboruvash za off topici i drzhenje na tema...haha...ti ne si vlezen vo temata pa najde na drug zabeleshki da davash...Aj shto nema Srbofili vo SDSM i slichno ama krajno glupa ti e tezata so baranje predavnici i kade ako ne bash vo SDSM.Gleaj vo svoj dvor potoa kazhuvaj za drugite...

Osven Srbofili i komunjari drugo ne znaete...Tipichno debatiranje na simpatizer na DPBNE.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.391
Поени од реакции
58.248
...Aj shto nema Srbofili vo SDSM i slichno ama krajno glupa ti e tezata so baranje predavnici i kade ako ne bash vo SDSM.Gleaj vo svoj dvor potoa kazhuvaj za drugite...
Добро бе луѓе, сто пати ви рече Суицидниот дека нема Србофили во СДСМ, што сте запнале? Чим тој вика дека нема, нема! Енд оф Стори :vozbud:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Normalno deka voopshto i gi nema...nieden od vas ne me demantiral..so iskluchok na vancevtodor i doktoratot za Srpskata stoka.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Дечки вие мерете си ги на форумов и по кафани таму некој удобно си ја зафаќа фотелјата 17 години.И уште не сфаќате дека политиката е курва :nenene:
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
86
Поени од реакции
4
I posle Grcite bile krivi stavile veto vo Bukuresht. Pa se plashat lugjeto deka kje se proshirat drugi drzavi (Srbija, Bugarija) i pak kje ima balkanski vojni. Ova izleze deka od osamostojuvanjeto na Makedonija do denes na vlast se menuvaat srbofili, bugarofili. Ima li nekoj tuka Makedonec? Ima li vo vlasta Makedonci? Ako gi izememe 25% Albanci, (500 000 kolku tie velat deka se) 800 000 kolku glasaa za Lubco vojvodata znaci negde 35% bugarofili i 300 000 = 15% za SDSM odnosno srbofili ostanaa Romite, Vlasite, Boshnacite 5% i dojdovme do 80%. Vo zemjava ima 20% deca od vkupnoto naselenie koi ako trgneme po logikata razviena na ovaa tema kje da se ili srbifili ili bugarofili oti toa im se i roditelite . Jadna Makedonija so vakvi podelbi. Od vakvi podelbi ne mrdnavme od mesto. Do koga li samo kje odi ova?Bez sram se otvoraat temi, se sataniziraat lugje, se zadovoluvaat apetiti na tie shto navistina se toa (bugarofili, srbofili). Samo taka slavni potomci na ushte poslavni dedovci, delete ja parcete ja. Da mu se sloshi na covek da ve cita. Si gi merite koj ima pogolem napagjajki celi familii za filstva i poleka si ja postignuvate celta, otvoreno zboruvate deka vo Makedonija nema Makedonci. A ako toa go recat bugarite gi narekuvate Tatari. Ubavo bi bilo administratorot kako ja otvoril temava da ja stavi pod kluc. Pozelno e.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Србофилија е поим кој во најопшта смисла означува симпатии, наклоност, почит, поддршка кон српската култура, српскиот народ и Србија.


Подвлеченото со црвено е апсолутно србофилија по дефиниција!!! Но ти си пострашен, ти си Србоман!!!
Големо зло си Месија за нас Македонците по род!!!

...Aj shto nema Srbofili vo SDSM i slichno ama krajno glupa ti e tezata so baranje predavnici i kade ako ne bash vo SDSM....
 
B

Borg_Drone

Гостин
Dejan];1861236 напиша:
Србофилија е поим кој во најопшта смисла означува симпатии, наклоност, почит, поддршка кон српската култура, српскиот народ и Србија.


Подвлеченото со црвено е апсолутно србофилија по дефиниција!!! Но ти си пострашен, ти си Србоман!!!
Големо зло си Месија за нас Македонците по род!!!
:pos2::pos2::pos2:


У јботе Месијо па зар је ово могуче.......

Нема гарде без кокарде, нема војника без четника..:vozbud::pos2:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Сите јаки сдсм-ОВЦИ на форумов се грижат само за Србија и Грција. Еве им смета името Македонци и Македонија, но затоа се презагрижија зошто Србија го изгубила Косово и зошто ние Македонците постоиме и ги нервираме нивните грчки правослвни браќа со нашете постоење.

За некое чудо, на српските форуми се повајува еден ник Suicide Messiah (не знам дали е ист со овој нашиов лик тука, но шаље топле поздраве српкој браќи од СДС Македонија), а кој го негира постоењето на Македонскиот народ, повеќе од било кој нормален србин или бугарин.
---------------------------------------------------------------------------------
Извор: http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=73365&st=80
SuicideMessiah
Sep 30 2008, 04:09 AM
Post #84

Eто шта такозвани Македонци славе.... Мало већи оружани инцидент, али до максимума преувели

Ovo boldirano je nivno da bismo se mi i Srbi posvadali.

Ovo je za svi oni Srbi u krvi koji poddrzavaju Bugarija i Bugari!
-----------------------------------------------------------------------
http://www.bgdcafe.com/forum/lofiversion/index.php/t73764-650.html.
Citat (SuicideMessiah @ Oct 11 2008, 05:38 AM)

Koliko puti da vam kazem da narod ne poddrzava nezavisno Kosovo vec VMRO-DPMNE...to su one Bugarofili koji igraju kako ce Albanci i Bugarasi odsviraju.Sto se meni tice vecina Makedonca nece zaboraviti ovi poteg VMRO-DPMNE i vjerujte da ce kad tad bude kazneti vrlo brze.Tvrdim iz sigurnog izvora.

Braco Srbi zao mi je sto ovu kretensku vladu je priznala Kosovo pa zato vas molim da ne merite nama Makedonci sa dvojni arsin radi jedna Bugaraska vlast u Makedonije.

Pozdrav iz Makedonije

P.S. VMRO-DPMNE doneli su ovu sramnu odluku u nocne dobe da ih niko ne doznaje,pa zatim toga kad se premijer krio kao neka p*ckica nadvor je bilo puno specijalaca i policije.Ovo nece da bude nekaznjeno vjerujte u nasu rijec.Volimo nasu pravoslavnu krv!

Ispracam vam topli pozdrav iz Socijal Demokratski Savez Makedonije da ovo necemo pustiti tek tako da prodje.Obecavamo vama!
http://www.bgdcafe.com/forum/lofiversion/index.php/t73764-650.html.
------------------------------------------------------------

Убаво е да се јави нашот Suicide Messiah - најактивиот СДС учесник и бранител на форумов, и да ни објасно дали е истиот тој лик што по бгдцафе се изјаснува како србин и негатор на Македонците, а и шаље топле поздраве од СДС српској браќи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom