Kako da izlezam od "Friendzone"

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Кристијан8989, 18 мај 2017.

 1. Riario77

  Riario77 Гостин

  E da , kako sto moze sekoj den da te ebe Dota nisto drugo ne moze
   
  Последно уредено од модератор: 10 октомври 2017
 2. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.762
  Допаѓања:
  796
  Може Челзи, верувај ми. И лајк да ми ставиш на цитативе, перманентно ќе те банирам иначе.
   
 3. MS-13

  MS-13

  Член од:
  12 октомври 2017
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  13
  Па Frienzone e заебана работа, некој ако влезе никогаш нема да излезе а некој пак успева да биде со личноста ... Ако ги гледаме реално работите можеш да ја уловиш само ако имаш некоја среќа или да си многу снаодлив, можеш и да изгубиш само ако се откажеш и ако ја оплескаш работата или пак да избрзаш... јас сепак мислам дека е до карактерот на човекот !!! (Остајте нека ве води судбината)
   
 4. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.749
  Допаѓања:
  740
  Не постои тоа Friendzone. Тоа е чиста измислица за да не ти го плеснат во лице дека не те сакаат. Па си измислува разлози.. пријатели сме биле ваму таму. Тоа значи да те чува кога и како си потребен и во исто време корпа да ти лупне. Затоа лажат со френзоне.
  Да е некој јак фраер што и се свиѓа ќе има френд зоне? Уште подобро ќе рече ми се свиѓа плус сме пријатели!
   
 5. Taxi_Driver

  Taxi_Driver

  Член од:
  30 август 2017
  Мислења:
  473
  Допаѓања:
  464
  Женска ако ти се обраќа со другар/брат ти дава јасен сигнал дека не се потруди за нешто повеќе брат иначе ке се караме
   
 6. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  523
  Допаѓања:
  1.523
  Исрено, "Friend-zone" според мене не постои. Тоа е само зафрканција, измислица.

  Сите знаеме дека женско сака внимание, што повеќе ѝ даваш внимание толку повеќе стануваш досаден и нема да те гледа привлечно. Не велам да не ѝ обрнеш ни трошка внимание. Туку за некои поважни работи за кои не се сложувате, да се искажеш, да ти се слушне глас и аргументи од твоја страна. Ќе има карање, ама ако речеш само "добро, како ќе кажеш" нема ништо да направиш. Полека полека, ќе ѝ станеш досаден.
  Но ако се стегнеш малце и ако ѝ се спротиставиш, ќе добие чувство дека ти ќе се бориш за твоето мислење (а понатаму таа ќе биде голем дел од тоа ако бидете во подолга врска), и ќе одиш контра на нејзини мислења што нема да бидат во ред и оправдани, а и таа ќе се осеќа безбедно дека мислења кои ќе бидат наведени неправедно против неа ти ќе ја одбраниш. Тоа е "филозофијата".

  "Friend-zone" не постои. Мораш понекогаш да го истакнеш своето мислење.

  Нема да знае како да ти објасни, ниту пак ќе биде свесна, ама ќе го цени тоа што ќе се држиш кон своето мислење. И после некоја караница што и не треба да се случи, ќе размисли и ќе свати што си сакал да кажеш. И тоа е тоа. Ќе те цени тебе повеќе, исто така и ти неа.
   
 7. thE^Doctor

  thE^Doctor

  Член од:
  19 април 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Шо бидна ја клецна?
   
 8. пунтер

  пунтер

  Член од:
  21 март 2011
  Мислења:
  2.236
  Допаѓања:
  1.179
  zaebi, ke ostane samo na cekanje na sudbinata, sudbinata ponekogas sam si ja pravis.
   
  На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.749
  Допаѓања:
  740
  не мора да значи, некои по навика така се обраќаат.
  често не ни помислува дека со “другар“ може нешто повеќе, по навика..
  треба за и се даде јасно до знаење, ако имаш интерес.
  тогаш ќе си размисли, ќе и дојде идеата.. па ќе си каже..
  само така може да се знае.

  она како во продавница ќе дојде клиент, и ти чекаш да ти каже што сака...
  ама често треба и да го потсетиш што имаш на продажба, дека тој може потајно сака а не знае што нудиш... ;)
   
  На victory11 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. boYka8

  boYka8

  Член од:
  22 септември 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  2
  Другари некој совет како да се излезе од Friendzone ?? Ви благодарам.
   
 11. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  523
  Допаѓања:
  1.523
  "Friendzone" не постои. Прво тоа да ти биде јасно.

  Туку тоа што треба да направиш, е да се поставиш како личност, и да си имаш свое јас пред женско. Да и пресечеш некој збор што знаеш дека не е во ред тоа што ќе биде кажано. Па и понекогаш да влезеш во кавга заради нешто, оти и тоа е важен дел кога ќе бидеш во врска. Да види таа дека си личност што знае да се бори за своето мислење и за себе, и знае како да се постави. Ако ѝ одиш, ко што се вели, се' по газот, нема до никаде да стасаш.

  Истакни се како личност што се почитува себе си, личност што работи за својата иднина и знае што сака и со кого ќе сака да ја гради својата иднина. И остави ја малку барем да се бори за твоето внимание. И таква баланса треба да се одржува.

  Посвети време на себе, гради се како веродостојна и стабилна личност, однесувај се култуво во друштво на луѓе и гледај да не бидеш главниот ропак да се ставаш во центарот на внимание секогаш. И со тоа харизмата и привлечноста сама ќе почне да "сјае" од човека. А потоа ќе си одлучиш ти самиот со која да си ја градиш иднината. Со умисла дека сега ќе треба да се бориш за своето семејство заедно со твојата жена.

  Поздрав.
   
  Natural-girl, Vori, boYka8 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.285
  Допаѓања:
  3.096
  Како да излезам од friendzone во превод значи како да соберам храброст.
   
 13. Taxi_Driver

  Taxi_Driver

  Член од:
  30 август 2017
  Мислења:
  473
  Допаѓања:
  464
  Што и да правиш ако веќе си во френдзоне си зафркнал работа , така што заборави и гледај друга и немој иста грешка него биди маж
   
 14. Астера

  Астера

  Член од:
  17 ноември 2014
  Мислења:
  305
  Допаѓања:
  444
  Извади и го.
   
 15. LustingVertigo

  LustingVertigo Puppets. I pull their strings,they dance.

  Член од:
  1 декември 2017
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  15
  Тешко кој излегол од ''friendzone''.Има едно решение,да натераш некој другар да ја легне,да и ги врзе очите и да излезиш магично од под кревет и да и го закачиш...Мислам,да бе тешко за таа работа.Move on.
   

Сподели преку: