Kako da izlezam od "Friendzone"

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Тешко кој излегол од ''friendzone''.Има едно решение,да натераш некој другар да ја легне,да и ги врзе очите и да излезиш магично од под кревет и да и го закачиш...Мислам,да бе тешко за таа работа.Move on.
Ок, поштувам став ;)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Mi treba pomos za so edno devojche mnogu mi se svigja ama sum vo "friendzone". Nekoj pomos kako lesno da ispadnam od "friendzone"??
Начекај ја или покани ја на пријателско кафе во опуштена атмосфера кај што ќе бидете сами,направи малку романтична атмосфера(пази да не претераш за да не примети дека е местенка),пушти музика од Spandau Ballet или слични бендови и почни некој френдли разговор кој ќе води до некои поинтимни теми(е сега за да дојдеш до ова треба повеќе искуство и години јеби га,тоа е)и ако имаш среќа таа сама ќе ти даде сигнал дека сака да се поебете,ќе седне веднаш до тебе(тоа е сигналот на секоја жена за секс-гарант е ова,сум пробал кај милфици и постари жени),со среќа и покажи храброст[DOUBLEPOST=1521087527][/DOUBLEPOST]
Глупости, почни да ја игнорираш и понашај се незаинтересирано, сама ќе те бара.
Глупост е твојот одговор,ќе почнеш да ја игнорираш ама со тек на време и таа ќе почне да те одалечува од себе
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Глупост е твојот одговор,ќе почнеш да ја игнорираш ама со тек на време и таа ќе почне да те одалечува од себе
Боље и да се одалечи него ко теле да трча по неа.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Начекај ја или покани ја на пријателско кафе во опуштена атмосфера кај што ќе бидете сами,направи малку романтична атмосфера(пази да не претераш за да не примети дека е местенка),пушти музика од Spandau Ballet или слични бендови и почни некој френдли разговор кој ќе води до некои поинтимни теми(е сега за да дојдеш до ова треба повеќе искуство и години јеби га,тоа е)и ако имаш среќа таа сама ќе ти даде сигнал дека сака да се поебете,ќе седне веднаш до тебе(тоа е сигналот на секоја жена за секс-гарант е ова,сум пробал кај милфици и постари жени),со среќа и покажи храброст
А што во тој случај ако има дечко има ли шанси да излезе? BTW сличен случај и кај мене е...
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Начекај ја или покани ја на пријателско кафе во опуштена атмосфера кај што ќе бидете сами,направи малку романтична атмосфера(пази да не претераш за да не примети дека е местенка),пушти музика од Spandau Ballet или слични бендови и почни некој френдли разговор кој ќе води до некои поинтимни теми(е сега за да дојдеш до ова треба повеќе искуство и години јеби га,тоа е)и ако имаш среќа таа сама ќе ти даде сигнал дека сака да се поебете,ќе седне веднаш до тебе(тоа е сигналот на секоја жена за секс-гарант е ова,сум пробал кај милфици и постари жени),со среќа и покажи храброст[DOUBLEPOST=1521087527][/DOUBLEPOST]
Глупост е твојот одговор,ќе почнеш да ја игнорираш ама со тек на време и таа ќе почне да те одалечува од себе
А што во тој случај ако има дечко има ли шанси да излезе? BTW сличен случај и кај мене е...
Пробај бе дете,за проба пари се зима ли? Хехе,сакаш да ја клецнеш и тисе дига на неа,епа тогаш пробај,внимавај да не ве фати дечкото и,а можеби и таа сака да го откачи од кај знаеш,затоа ти велам пробај си ја среќата
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Пробај бе дете,за проба пари се зима ли? Хехе,сакаш да ја клецнеш и тисе дига на неа,епа тогаш пробај,внимавај да не ве фати дечкото и,а можеби и таа сака да го откачи од кај знаеш,затоа ти велам пробај си ја среќата
Во план сум да и признаам за тоа,и да пробам, а чувствувам дека има нешто, пошо и она ми возвраќа некои секси реакции. :D
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Edno devojce mnogu mi se svigja neznam kako da i kazham ve molam pomoshh
Си имате муабет во живо? Пријатели сте ? Има фејсбук, се допишувате? Пробај пиши и дека сакаш нешто многу важно да разговараш со нејзе, ама надвор на само. И ако излезе не и кажувај одма дека не можеш да дишеш без неа и слично, разврти и муабет.., (Иначе ист проблем имаме и јас на овој начин сакам да пробам) Среќно другар! :D
 
Член од
12 декември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Си имате муабет во живо? Пријатели сте ? Има фејсбук, се допишувате? Пробај пиши и дека сакаш нешто многу важно да разговараш со нејзе, ама надвор на само. И ако излезе не и кажувај одма дека не можеш да дишеш без неа и слично, разврти и муабет.., (Иначе ист проблем имаме и јас на овој начин сакам да пробам) Среќно другар! :D
Абе иаме муабет на фејсбук ама не можеме да излеземе пошо не живееме во иста држава сваќаш?????
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Абе иаме муабет на фејсбук ама не можеме да излеземе пошо не живееме во иста држава сваќаш?????
аууу братче... што да ти кажам, тешка ти е ситуацијава... А до сега во живо сте се сретнале ?
 
Член од
12 декември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
аууу братче... што да ти кажам, тешка ти е ситуацијава... А до сега во живо сте се сретнале ?
Другар учеше со мене се додека јас не се преселив од мк[DOUBLEPOST=1522101998][/DOUBLEPOST]
аууу братче... што да ти кажам, тешка ти е ситуацијава... А до сега во живо сте се сретнале ?
Учеше со мене
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Никако. Затоа што у френдзоун се ставаат луѓе кои сакаме да ги имаме во животов. Ама како пријатели и ништо повеќе.

Глеј обратно на ситуацијата. Ако ти ја ставиш некоја во френдзоун, што и да направи она, ќе си остане таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom