Kako da izlezam od "Friendzone"

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.612
Поени од реакции
18.056
Глупости, почни да ја игнорираш и понашај се незаинтересирано, сама ќе те бара.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
шпанска мушичка ко ќе сте сами , еднаш ќе бидни после ќе си се ќердосате
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Не постои френдзоун, глупа измислица на денешно време. Или не си вложил доволно од своја страна или те нејќе. Трето нема. Сеа е твој избор дали ќе останеш пријател и ќе се мачиш да ја гледаш како ти ја шеташ а друг ја вози или ќе прекинеш секаков контакт.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Не постои френдзоун, глупа измислица на денешно време. Или не си вложил доволно од своја страна или те нејќе. Трето нема. Сеа е твој избор дали ќе останеш пријател и ќе се мачиш да ја гледаш како ти ја шеташ а друг ја вози или ќе прекинеш секаков контакт.
Или ќе го носи на кафе со цел да најде рамо за плачење кога нема да ја клецка добро бившиот.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Ќе и кажеш или ќе се ебујме или ќе ми плаќаш по 1000 за психијатарски услуги од саат.
И вака и така ќе бидеш ќар
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
pruzi i prijatelska masazicka koga ke uleta prilika pa malce pogali ja po nozete kosata grbot itn isto koga ke ti uleta prilika. ke vidis kako ke izreagira, garant sama ke se upeca i ke pocne da ti gi vraka masazite i ceskanjata :)
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
14
Поени од реакции
5
Sam postavise kako neshto povekje od drugar..mesto na kafe vikni ja doma kaj tebe pijte vino napravi romantichna atmosfera..site zheni se slabi kon toa..togash taa kje si sfati deka ti se svigja devojcheto..ili pak plan b e da i rechesh ej ja se zaljubiv vo tebe ali ako ne sakash da bidesh tolku direkten ondak probaj so ova prvovo shto ti rekov,probaj si ja srekjata..zoshto da ne?ti posakuvam se najdobro :)
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Како што кажа еден член, понекогаш е подобро да си во frendzone одколку нешто повеќе, ама јасно те разбирам што сакаш да кажеш бидејќи и јас го имам истиот проблем со една...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Игнорирај ја и почни да ебеш други.
Ако икад си имал шанса, тогаш ќе покаже знаци...ако не, батали ја.
 
R

Riario77

Гостин
Brate od toa nema beganje :) Baraj go careto vo druga , site se imame zaebano barem ednas so friendzone xD :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom